۴۰ فیلم پرفروش هالیوود از آغاز تا کنون – همراه با رقم تقریبی فروش

0

صنعت فیلم شاهد ظهور محصولات پرفروشی بوده است که نه تنها مخاطبان را مجذوب خود می‌کند بلکه رکورد‌های باکس آفیس را پیاپی تغییر می‌دهد. هالیوود،  مرکز نمایش‌های سینمایی است که فراتر از مرز‌ها و فرهنگ‌ها می‌رود. در این پست، ما به 40 فیلم پردرآمد تمام دوران می‌پردازیم و نگاهی اجمالی به تأثیر جهانی این غول‌بازان سینمایی و تخمین آمار فروش آن‌ها ارائه می‌کنیم.

1. “آواتار” (2009): پیشگامان بصری و شگفتی‌های فرازمینی

«آواتار» به کارگردانی جیمز کامرون به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شناخته می‌شود. این فیلم که در دنیای دوردست پاندورا می‌گذرد، جلوه‌های بصری پیشگامانه و داستان سرایی همه جانبه آن را به موفقیتی بی نظیر سوق داد و ارقام فروش تخمینی آن بیش از 2.8 میلیارد دلار در سراسر جهان بود.

2. «انتقام‌جویان: پایان بازی» (2019): اوج یک جهان سینمایی

اوج دنیای سینمایی مارول، «انتقام‌جویان: پایان بازی» به کارگردانی آنتونی و جو روسو، دنیا را در طوفان فرو برد. این فیلم با مجموعه‌ای از ابرقهرمانان و روایتی که ابعاد را در بر می‌گرفت، بیش از 2.798 میلیارد دلار در سطح جهان فروخت و جایگاه خود را به عنوان دومین فیلم پرفروش تثبیت کرد.

3. “تایتانیک” (1997): عاشقانه حماسی و تراژدی در دریا

«تایتانیک» جیمز کامرون با داستان حماسی عاشقانه و تراژدی خود در کشتی بدبخت، پارامتر‌های موفقیت سینمایی را دوباره تعریف کرد. این فیلم با بازی لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت به قلب مخاطبان راه یافت و بیش از 2.2 میلیارد دلار در سراسر جهان به دست آورد.

4. “جنگ ستارگان: اپیزود هفتم – نیرو بیدار می‌شود” (2015): تجدید حیات یک حماسه کهکشانی

به کارگردانی J.J. آبرامز، «نیرو برمی خیزد» نشانگر بازگشت حماسه جنگ ستارگان به پرده بزرگ بود. جذابیت نوستالژیک فیلم، همراه با نسل جدیدی از شخصیت‌ها، آن را به فروش جهانی بیش از 2.06 میلیارد دلار رساند.

5. «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» Avengers: Infinity War (2018): تقابل‌های کیهانی و تلاش تانوس

پیش درآمد «Endgame»، «Avengers: Infinity War» به کارگردانی آنتونی و جو روسو، شخصیت شرور مهیب تانوس را در حالی که به دنبال تغییر شکل جهان بود به نمایش گذاشت. پایان پرتکاپو و روایت پرمخاطره فیلم به فروش جهانی عظیم آن که بیش از 2.04 میلیارد دلار است کمک کرد.

6. «شیر شاه» (2019):

اقتباس لایو اکشن دیزنی از «شیر شاه» به کارگردانی جان فاورو، تماشاگران را با جلوه‌های بصری خیره‌کننده خود خیره کرد و سفر سیمبا را به نسل جدیدی آورد. این فیلم به فروش جهانی بیش از 1.6 میلیارد دلار رسید.

7. «انتقام‌جویان» (2012): تیم ابرقهرمانی فوق‌العاده

فیلم «انتقام‌جویان» به کارگردانی جاس ویدون با متحد شدن نیرو‌های قهرمانان زمین، لحظه‌ای مهم را در تاریخ سینما رقم زد. گروه بازیگران و سکانس‌های اکشن هیجان‌انگیز فیلم، آن را به فروش جهانی بیش از 1.5 میلیارد دلار رساند.

8. “Furious 7” (2015): اکشن با اکتان بالا و خداحافظی احساسی

«خشمگین 7» به کارگردانی جیمز وان به فصلی تلخ در سری فیلم‌های سریع و خشمگین تبدیل شد. این فیلم که آخرین بازی پل واکر فقید را به نمایش گذاشت، به فروش جهانی بیش از 1.5 میلیارد دلار رسید.

9. “Frozen II” (2019): دنباله دلربا و تسلط موسیقی

سفر جادویی با «یخ‌زده II» به کارگردانی کریس باک و جنیفر لی ادامه یافت. دنباله انیمیشن، با بررسی منشأ قدرت‌های السا، مخاطبان را در سراسر جهان مسحور کرد و فروش جهانی بیش از 1.45 میلیارد دلار را به دست آورد.

10. «انتقام‌جویان: عصر اولترون» (2015): تهدید رباتیک و مبارزات تیمی

جاس ویدون به سکان هدایت «انتقام‌جویان: عصر اولترون» بازگشت، جایی که تیم با تهدید جدیدی در قالب هوش مصنوعی آلترون مواجه شد. اکشن شدید و پویایی شخصیت‌های فیلم به فروش جهانی بیش از 1.4 میلیارد دلار کمک کرد.

11. “شگفت انگیزان 2” (2018): دینامیک خانواده ابرقهرمانی – The Incredibles 2

«شگفت انگیزان ۲» به کارگردانی برد برد، خانواده ابرقهرمانی محبوب پیکسار را بازگرداند. دنباله‌ای که مدت‌ها منتظرش بودیم به فروش جهانی بیش از 1.4 میلیارد دلار رسید و جذابیت‌های ماندگار داستان‌های ابرقهرمانی انیمیشن را به نمایش گذاشت.

12. “Beauty and the Beast” (2017): داستان قدیمی به اندازه زمان بازسازی شده

اقتباس لایو اکشن دیزنی از «زیبایی و هیولا» به کارگردانی بیل کاندون، تماشاگران را به دنیای مسحور شده دختر خوشگل و هیولا برد. جلوه‌های بصری و داستان جاودانه فیلم به فروش جهانی بیش از 1.26 میلیارد دلار کمک کرد.

13. “جنگ ستارگان: اپیزود هشتم – آخرین جدای” (2017): آشفتگی کهکشانی و چالش‌های جدی

ریان جانسون سکان هدایت «آخرین جدای»، هشتمین قسمت از حماسه جنگ ستارگان را بر عهده گرفت. این فیلم که چالش‌های پیش روی ری و مقاومت را بررسی می‌کند، به فروش جهانی بیش از 1.3 میلیارد دلار دست یافت.

14. «دنیای ژوراسیک» (2015): تجدید حیات دایناسور و ضرب وشتم پارک موضوعی

«دنیای ژوراسیک» به کارگردانی کالین تروورو، مجموعه پارک ژوراسیک را با نسل جدیدی از دایناسور‌ها و هیجان احیا کرد. نمایش ماقبل تاریخ این فیلم منجر به فروش جهانی بیش از 1.67 میلیارد دلار شد.

15. “شیر شاه” (1994): انیمیشن کلاسیک دوباره غرش می‌کند

انیمیشن کلاسیک بی‌انت‌ها “شیر شاه” در قالب سه بعدی به سینما‌ها بازگشت و نسل جدیدی از مخاطبان را مجذوب خود کرد. اکران مجدد به کارگردانی راجر آلرز و راب می‌نکوف بیش از 1.09 میلیارد دلار به درآمد تاریخی فیلم اضافه کرد.

16. «شگفت انگیزان» (2004): اولین بازی ابرقهرمانی پیکسار

«شگفت‌انگیزان» براد برد، نشان‌دهنده نفوذ پیکسار به ژانر ابرقهرمانی بود. آمیزه‌ای از طنز، قلب، و پویایی فوق‌العاده‌ی خانوادگی فیلم، به فروش جهانی بیش از ۶۳۳ میلیون دلار کمک کرد.

17. “Beauty and the Beast” (1991):

شاهکار انیمیشن «زیبایی و هیولا» به کارگردانی‌گری تروسدیل و کرک وایز، با داستان جاودانه خود مخاطبان را مسحور خود کرد. اکران اصلی این فیلم بیش از 425 میلیون دلار جمع‌آوری کرد و آن را به یک پیروزی در گیشه تبدیل کرد.

18. «جنگ ستارگان: اپیزود نهم – ظهور اسکای واکر» (2019):

به کارگردانی J.J. آبرامز، “ظهور اسکای واکر” به عنوان پایانی بزرگ برای حماسه اسکای واکر بود. فروش جهانی فیلم از 1.07 میلیارد دلار فراتر رفت، زیرا با شخصیت‌های محبوب خداحافظی کرد و داستان جنگ ستارگان را کامل کرد.

19. «مرد آهنی 3» (2013): پیروزی انفرادی تونی استارک

شین بلک کنترل کارگردانی «مرد آهنی 3» را برعهده گرفت، جایی که تونی استارک با یک دشمن جدید بزرگ روبرو شد. این فیلم با بازی رابرت داونی جونیور به فروش جهانی بیش از 1.2 میلیارد دلار دست یافت.

20. «مرد عنکبوتی: هیچ راهی برای خانه» (2021): جنون مارول چند وجهی

جان واتس کارگردانی «مرد عنکبوتی: راه بازگشت به خانه نیست» را برعهده داشت، فیلمی که چندین مرد عنکبوتی را از جهان‌های مختلف گرد هم آورد. جنون چندجهانی فیلم را به فروش جهانی بیش از 2.1 میلیارد دلار رساند.

21. «The Fate of the Furious» (2017): اکشن با ریسک بالا و روابط خانوادگی

«سرنوشت خشمگین» به کارگردانی F. Gary Gray، حماسه Fast and Furious را با اکشن‌های پرمخاطره و اتحاد‌های غیرمنتظره ادامه داد. فروش جهانی فیلم از 1.23 میلیارد دلار گذشت.

22. “یخ زده” (2013): انیمیشنی با حس موسیقی – Frozen

کریس باک و جنیفر لی به طور مشترک فیلم «یخ‌زده» را کارگردانی کردند، یک پدیده فرهنگی که مخاطبان را با السا و آنا آشنا کرد. فروش جهانی فیلم از 1.27 میلیارد دلار فراتر رفت و سرود “Let It Go” آن به یک حس جهانی تبدیل شد.

23. «دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط کرده» (2018): تهدیدات دایناسور‌ها و نجات جزیره

ج.ا. بایونا «دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط کرده» را کارگردانی کرد، جایی که اوون و کلر با خطرات جدیدی در جزیره نوبلار مواجه شدند. فروش جهانی این فیلم به بیش از 1.3 میلیارد دلار رسید.

24. «آلیس در سرزمین عجایب» (2010): سرزمین عجایب عجیب تیم برتون

برداشت تیم برتون از «آلیس در سرزمین عجایب» با بازی می‌ا واسیکوفسکا در نقش آلیس و جانی دپ در نقش کلاه‌دار دیوانه. اقتباس عجیب و غریب، درآمد جهانی بیش از 1.02 میلیارد دلار به دست آورد.

25. «داستان اسباب بازی 4» (2019): ماجراجویی نهایی وودی

«داستان اسباب‌بازی 4» پیکسار به کارگردانی جاش کولی، نتیجه‌ای دلچسب برای ماجراجویی‌های وودی و باز ارائه کرد. فروش جهانی این فیلم از 1.07 میلیارد دلار گذشت.

26. “دزدان دریایی کارائیب: سینه مرد مرده” (2006): سفر دوم کاپیتان جک اسپارو

گور وربینسکی «سینه مرد مرده» دومین قسمت از مجموعه دزدان دریایی کارائیب را کارگردانی کرد. بازی نمادین جانی دپ در نقش کاپیتان جک اسپارو به فروش جهانی بیش از 1.06 میلیارد دلاری فیلم کمک کرد.

27. “زوتوپیا” (2016): تمثیل متحرک و هارمونی حیوانات – Zootopia

«زوتوپیا» به کارگردانی بایرون هاوارد و ریچ مور به تمثیلی انیمی‌شنی تبدیل شد که به مسائل اجتماعی می‌پردازد. داستان سرایی هوشمندانه فیلم در سطح جهانی طنین انداز شد و بیش از 1.02 میلیارد دلار درآمد داشت.

28. «آکوامن Aquaman» (2018): حماسه اقیانوسی دی سی

«آکوامن» به کارگردانی جیمز وان، به داخل پادشاهی زیر آب آتلانتیس شیرجه زد. بازی جیسون موموآ در نقش آرتور کاری، فیلم را به فروش جهانی بیش از 1.14 میلیارد دلار رساند.

29. “کتاب جنگل” (2016):

اقتباس لایو اکشن جان فاورو از «کتاب جنگل» CGI خیره‌کننده را با داستان کلاسیک موگلی ترکیب کرد. فروش جهانی این فیلم از 966 میلیون دلار گذشت.

30. «جوکر» (2019): مطالعه شخصیت تاریک و پیروزی خواکین فینیکس

«جوکر» تاد فیلیپس یک کاوش سخت و تاریک از شخصیت شرور نمادین بتمن را ارائه کرد. بازی مسحورکننده خواکین فینیکس فیلم را به فروش جهانی بیش از 1.07 میلیارد دلار رساند.

31. «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (2019): ماجرا‌های وب اسلینگ

فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» به کارگردانی جان واتس، فیلم فرار‌های اروپایی پیتر پارکر را دنبال کرد. فروش جهانی فیلم از 1.13 میلیارد دلار فراتر رفت و محبوبیت پایدار محله دوستانه مرد عنکبوتی را به نمایش گذاشت.

32. «علاءالدین» (2019): فرش سواری جادویی اکشن زنده

گای ریچی اقتباس لایو اکشن «علاءالدین» را کارگردانی کرد و آگرابا را با منا مسعود در نقش علاءالدین و ویل اسمیت در نقش جن زنده کرد. فروش جهانی فیلم از 1.05 میلیارد دلار گذشت.

33. “شوالیه تاریکی برمی خیزد” (2012): نتیجه حماسی بتمن نولان

کریستوفر نولان سه‌گانه بتمن خود را با “شوالیه تاریکی برمی خیزد” به پایان رساند که کریستین بیل در نقش صلیبی شنل دار حضور دارد. فروش جهانی فیلم از 1.08 میلیارد دلار گذشت.

34. “داستان اسباب بازی 3” (2010): خداحافظی احساسی با علاقه‌مندی‌های دوران کودکی

لی آنکریچ «داستان اسباب‌بازی 3» را کارگردانی کرد، یک خداحافظی دلخراش با وودی، باز و گروه در حالی که اندی برای دانشگاه آماده می‌شد. طنین احساسی فیلم به فروش جهانی بیش از 1.06 میلیارد دلار کمک کرد.

35. «Skyfall» (2012): احیای باند و پنجاهمین سالگرد

«اسکای فال» به کارگردانی سم مندز، پنجاهمین سالگرد جیمز باند و بازگشت دنیل کریگ به عنوان جاسوس نمادین را رقم زد. فروش جهانی فیلم از 1.1 میلیارد دلار گذشت.

36. “Transformers: Dark of the Moon” (2011): هرج و مرج سایبرترونی و ماجرا‌های شیا لابوف

مایکل بی کارگردانی «Transformers: Dark of the Moon» را بر عهده داشت که در آن شیا لبوف در نبرد علیه نیرو‌های سایبرترونی حضور داشت. فروش جهانی فیلم از 1.12 میلیارد دلار گذشت.

37. «کاپیتان مارول» (2019): قهرمان کیهانی بری لارسون

آنا بودن و رایان فلک «کاپیتان مارول» را با بازی بری لارسون در نقش کارول دانورز کارگردانی کردند. ماجراجویی کیهانی فیلم به درآمد جهانی بیش از 1.12 میلیارد دلار کمک کرد.

38. “ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه” (2003): نتیجه‌گیری فانتزی حماسی

پایان حماسی پیتر جکسون برای سه‌گانه ارباب حلقه‌ها، «بازگشت پادشاه»، تحسین منتقدان را به همراه داشت و فروش جهانی بیش از 1.14 میلیارد دلار را به همراه داشت.

39. «مرد عنکبوتی 3» (2007): نمایش همزیستی و مبارزات توبی مگوایر

«مرد عنکبوتی 3» سام ریمی، پیتر پارکر از توبی مگوایر را نشان می‌دهد که با تأثیر تاریک همزیست دست و پنجه نرم می‌کند. فروش جهانی این فیلم از مرز ۸۹۰ میلیون دلار گذشت.

40. «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (2017): اولین بازی تام هالند در وب اسلینگ

فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» به کارگردانی جان واتس، اولین حضور تام هالند را در نقش یک وب‌سلینگر رقم زد. برداشت تازه فیلم از دوران دبیرستان مرد عنکبوتی به فروش جهانی بیش از 880 میلیون دلار کمک کرد.

نتیجه‌گیری: نقاط عطف سینمایی و تأثیر جهانی

40 فیلم پرفروش تمام دوران نه تنها نشان‌دهنده پیروزی‌های باکس آفیس، بلکه پدیده‌های فرهنگی هستند که اثری پاک نشدنی بر روی مخاطبان در سراسر جهان بر جای گذاشته‌اند. از جلوه‌های بصری «آواتار» تا طنین احساسی «انتقام‌جویان: پایان بازی»، این فیلم‌ها قدرت داستان‌گویی را برای فراتر رفتن از مرز‌ها و طنین‌اندازی با مخاطبان مختلف به نمایش می‌گذارند. در حالی که هالیوود همچنان مرز‌های برتری سینمایی را پیش می‌برد، این نقاط عطف به عنوان شاهدی بر جذابیت ماندگار فیلم‌سازی پرفروش و توانایی آن در جذب مخاطبان در مقیاس جهانی است.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

این دانشجوی 18 ساله با هوش مصنوعی 19 شخصیت سیمپسون‌ها را به صورت شخصیت‌های واقعی درآورد!

برودی هالبروک دست به کار جالبی زده و جان تازه‌ای به شخصیت‌های محبوب سریال سیمپسون‌ها داده است. او در این مورد نوشته:«من از Midjourney برای تبدیل شخصیت‌های مورد علاقه‌‌ان از انیمیشن‌ها به قالب انسان استفاده کردم. البته برخی از اعضای…

اگر قرار بود ابرقهرمان‌ها، لباس‌های قرن نوزدهمی می‌پوشیدند

ما عادت کرده‌ایم ابرقهرمان‌ها را در لباس‌های امروز ببینیم و فیلم‌های زیادی هم که بر مبنای کامیک‌بوک‌ها ساخته شده، این تصور را در ذهن ما تشدید کرده‌اند.اما اگر قرار بود همین ابرقهرمان‌ها لباس‌های قرن نوزذهمی می‌پوشیدند، چه می‌شد؟…

مجموعه باور نکردنی از عکس‌های تاریخی که توسط عکاسان آنها امضا و حاشیه‌نویسی شده

عکس بالا عکس اتاق موقعیت اضطراری است که توسط جو بایدن امضا شده است . لحظات پرتنش عملیات نپتون نیزه را نشان می‌دهد که نیرو‌های دریایی ایالات متحده به محوطه اسامه بن لادن یورش بردند. امضا کرد: ایمان را حفظ کن!مجموعه‌ای از عکس‌هایی که…

عکس این درخت‌های عجیب در دوره جنگ جهانی دوم اصلا ویرایش نشده‌اند!

این عکس شگفت‌انگیز جنگ جهانی دوم ممکن است عکس ویرایش شده یا فیک به نظر برسد. اما واقعا این طور نیست.در این عکس سورئال، که بخشی از آرشیو عکاسی نیرو‌های دفاع فنلاند است، یک ماشین ارتش فنلاند در امتداد جاده‌ای در چند مایلی مرز با اتحاد…

نه! ژاپن واقعا شبیه هیچ کشور دیگری نیست – عکس‌هایی که این را ثابت می‌کنند

هر کشوری ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی و حکمرانی و اقلیمی متفاوتی از کشور دیگری دارد. اما تفاوت برخی از کشورها با دیگران، چشم‌گیرتر است. ژاپن را یک اقیانوس از دنیاهای دیگر جدا نکرده، اما اگر شما هم این عکس‌ها را با من مرور می‌کنید، می‌بینید که…

عکس‌های جالبی که مردم را در «گوگل مپ» به راستی شگفت‌زده کرده است!

گوگل مپ راه خوبی است برای آشنایی با شهرهای نام‌آشنا و یا دورافتاده‌ترین نقاط جهان. اما هر از چند گاهی در گوگل مپ، عکس‌هایی پیدا می‌شود که توجیه‌شان دشوار است یا بسیار خنده‌دار و جالب هستند.این پست مجموعه‌ای است از این عکس‌ها:دورهمی…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.