راهنمای جامع مدیریت حریم خصوصی در فیس‌بوک

100

تلاش برای حفظ حریم خصوصی و امنیت در فیس‌بوک، مطلبی است که در کمال تعجب بسیاری از کاربران ایرانی به آن توجه نمی‌کنند و بسیار راحت می‌شود به اطلاعات و عکس‌های خصوصی و مطالب عده قابل توجهی از آنها در فیس‌بوک دست یافت.

متأسفانه باید بگویم که راهبرد فیس‌بوک در زمینه حریم خصوصی و امنیت اطلاعات، راهبرد درستی نیست، فیس‌بوک وقتی که یک ویژگی تازه را فعال می‌کند به جای اینکه نظر ما را در مورد فعال کردن یا نکردن آن بپرسد، رأسا آن را فعال می‌کند، این ویژگی‌ها تازه گاهی باعث اشتراک اطلاعاتی می‌شوند که ما دوست نداریم. به شیوه مشابهی فیس‌بوک گزینه‌های امینتی جدید را هم که فعال می‌کند، به اطلاع ما نمی‌رساند.

شما حتما باید در اولین فرصت وقت بگذارید و همه این گزینه‌ها را مرور کنید و تنظیمات امنیتی خود را انجام بدهید.

واقعیت این است که محیط فیس‌بوک، محیط چندان امنی نیست، شخصا آدم فیس‌بوک‌ای نیستم، اما توصیه من به کسانی که در این شبکه فعالیت می‌کنند این است که در صورت امکان و برای خاطرجمع شدن، تصور کنند که هر چیزی که در فیس‌بوک می‌نویسند و هر عکسی که می‌گذارند، به صورت عمومی در دسترس است!

اما اگر شما جزو آن دسته‌ای هستید که حوصله محافظه‌کاری‌های افراطی را ندارید و دوست دارید با دوستان فیس‌بوکی خود راحت باشید، حتما باید تنظیمات مربوط به حریم خصوصی خود را با دقت مطالعه و مشخص کنید.

1 – تنظیمات پایه حریم خصوصی: به اینجا بروید و مشخص کنید که لینک‌ها، استاتوس و عکس‌هایی را که می‌فرستید در معرض دید همه قرار بگیرند یا فقط دوستان فیس‌بوکی قادر به دیدن آنها باشند ، یا اینکه دوستان فیس‌بوکی و عده معدودی که خود مشخص می‌کنید، اجازه مشاهده داشته باشند.

البته در هنگام نوشتن هر پست هم امکان دارید که سطح دسترسی به آن را مشخص کنید، اما تنظیم بالا یک تنظیم پیش‌فرض عمومی برای شماست.

2 – در همین صفحه پایین بیایید، تا تنظمیات بعدی را ببینید، در قسمت How You Connect،‌ گزینه‌های به دربخوری دارید:
– گزینه اول برای این است که در صورت تمایل اجازه ندهید هر کسی با جستجوی ایمیل یا شماره تلفن شما، به راحتی پروفایل فیس‌بوک شما را پیدا کند.
– گزینه دوم واقعا کاربردی است و می‌توایند با آن از اینکه هر شخص ناآشنایی درخواست دوستی به شما بدهد جلوگیری کنید و مثلا فقط به دوستان دوستان خود اجازه درخواست دوستی دادن را بدهید.
– گزینه سوم هم ارسال پیام مستقیم به شما توسط همگان را محدود می‌کند.

3: باز هم در همان صفحه اگر قدری دیگر پایین‌تر بروید، به Timeline and Tagging می‌رسید، در این قسمت می‌توانید تعیین کنید که:
– آیا دوستانتان اجازه نوشتن در تایم‌لاین شما را داشته باشند یا نه.
– آیا هر کسی مجاز به دیدن محتواهایی که دیگران در تایم‌لاین شما نوشته‌اند، باشند یا این عده محدود به دوستان یا دوستان دوستان باشد.
– آیا شما باید نخست، پستی را که دوستی نوشته و در آن شما را تگ کرده، باید تأیید کنید یا اینکه نیازی به این کار نمی‌بینید.
– چه کسی مجاز به دیدن پست‌هایی باشد که در آن شما تگ شده‌اید؟
– آیا شما باید نخست، تگ‌هایی را که دیگران به پست‌های خودتان اضافه کرده‌اند، تأیید کنید یا نیازی به این کار نمی‌بینید.

4-  در صفحه مدیریت حریم خصوصی باز هم پایین‌تر بروید تا به قسمت Ads, Apps and Websites برسید.
– در اولین قسمت شما می‌توانید اپلکیشن‌های فیس‌بوکی را مدیریت کنید. در طول زمان شما اجازه دسترسی عده زیادی از اپلیکیشن‌ها را به اطلاعات فیس‌بوک خود داده‌اید، منطقی است که مروری بر فهرست اپلکیشن‌های خود داشته باشید و آنها را ویرایش کنید. اما به جای اینکه در مورد تک‌تک اپلیکیشن‌ها تصمیم بگیرید این اختیار را هم دارید که دکمه خاموش و روشن را بزنید و به یک‌باره اجازه دسترسی را از همه اپلیکیشن‌ها  بگیرید.

– قسمت دوم هم مهم است، در اپلکیشن‌های قدیمی فیس‌بوک نمی‌توانستید مشخص کنید که یک پست عمومی یا خصوصی باشد، در این قسمت می‌توانید مشخص کنید که کلیه این پست‌ها عمومی یا خصوصی شوند.

– در قسمت بعدی می‌توانید مشخص کنید که چه دسته‌ای از اطلاعاتی که شما در پروفایل خود نوشته‌اید، قابل دسترسی برای دیگران باشد. مثلا مردم بتوانند نام وبلاگ شما را در بیوگرافی شما ببینند،‌ از تاریخ تولد شما مطلع شوند، بدانند در کدام شهر زندگی می‌کنید، مجرد یا متأهل هستید یا قادر به دیدن عکس شما باشند یا نه.

– در قسمت Instant personalization می‌توانید مشخص کنید که محتواهای «زورکی!» سایت‌هایی مثل بینگ، پاندروا یا روتن تومیتوز وارد فیدهای شما بشوند یا نه!

– قسمت Public Search هم مهم است، در این قسمت مشخص می‌کنید که وقتی کسی نام شما شما را در یک موتور جستجو وارد می‌کند، می‌تواند مختصری از اطلاعات و نوشته‌های تایم‌لاین شما را ببیند یا نه. جالب است که در همین قسمت تذکر داده شده است که چون موتورهای جستجو «کش» اطلاعاتی دارند، ممکن است تا مدتی بعد از غیرفعال کردن دسترسی هم اطلاعات مختصری از اطلاعات تایم‌لاین شما قابل جستجو باشند!

– در قسمت بعدی می‌توانید آگهی‌ها را تنظیم کنید: فیس‌بوک ادعا می‌کند که در حال حاضر اجازه دسترسی به نام و عکس شما را در آگهی‌های اپلیکیشن‌های شرکت‌های ثالث نمی‌دهد، با این همه در این قسمت شما مجاز هستید که در این قسمت به صورت قاطع اعلام کنید که در صورت تغییر سیاست فیس‌بوک در آینده، باز هم مخالف اشتراک اطلاعات خود هستید.

4- تدبیر فاش‌گویی‌های گذشته!
ممکن است سیاست شما در گذشته این بوده باشد که مطالب خود را با همه به اشتراک گذاشته باشید، در این صورت باید چه کنید؟ در این قسمت می‌توانید آب رفته را به جوی برگردانید و دسترسی به همه پست‌های قدیمی خود را محدود کنید.

5 و در صورتی که شخصی شما را به ستوه آورده باشد، می‌توانید در قسمت آخر به راحتی او را «بلاک» کنید. در همین قسمت می‌توانید در صورتی که دوستی مدام به شما پیشنهاد نصب اپ می‌کند، یا رویدادی را به شما مدام گوشزد می‌کند و این کارش شما را خسته کرده، جلوی این دعوتنامه‌ها و تذکراتش را بگیرید.


تنظیمات مربوط به پروفایل: پروفایل شما حاوی اطلاعات مهمی در مورد شماست، چرا که با دقت در آن افرد دیگر متوجه سلیقه موسیقی، سینمای، مذهب و ترجیحات سیاسی شما بشوند.

اگر وارد صفحه خود بشوید و روی دکمه update info کلیک کنید وارد قسمت تنظیمات پروفایل خود می‌شوید. در این قسمت در بخش ویرایش هر قسمت از اطلاعات پروفایل خود می‌توانید مشخص کنید که اطلاعات برای همه یا فقط دوستان یا دوستان دوستان شما قابل مشاهده باشد.


تنظیمات امنیتی کمتر شناخته‌شده: شما ممکن است آنقدر فیس‌بوک‌باز باشید که در طول زمان همه چیزهایی را که در بالا به آن اشاره کردم را بدانید.

اما تنظیماتی هم هستند که کمتر کاربری به آنها توجه می‌کند.

1- برای مثال برای مرور ایمن شما باید ترتیبی بدهید که همیشه با HTTPS وارد فیس‌بوک شوید، برای این کار روی Account Settings کلیک کنید:

و بعد در قسمت Security، گزینه Secure Browsing را پیدا کنید و Secure Browsing را تیک بزنید.

2- ورود دو مرحله‌ای به فیس‌بوک: همه تنظیمات و احتیاط‌های شما در صورتی که کسی پسورد شما را در فیس‌بوک پیدا کند و اکانت شما را هک کنید، بی‌معنا می‌شود، در این قسمت شما ترتیبی بدهید که از این امر جلوگیری بشود.

در این قسمت هر وقت فیس‌بوک احساس کند که با کامپیوتر یا هر وسیله دیگری به اکانت شما دسترسی پیدا شده، برای اطمینان از اینکه واقعا خودتان از وسیله دیگری می‌خواهید وارد فیس‌بوک شوید، کدی را به موبایل شما می‌فرستد، از آنجا که موبایل شما دست هکر نیست، بنابراین تلاش هکر نقش بر آب می‌شود.

برای فعال کردن ویژگی ورود دو مرحله‌ای به فیس‌بوک همان مسیر بالا را بروید، منتها این بار وارد Login Approvals شوید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

10 عکس بسیار زیبا از درخت – انتخاب شده از عکاسان خلاق

درخت‌ها زندگی‌بخش زمین و مایه زیبایی آن هستند. انسان‌ها هزاران سال است که آنها بهره می‌برند و تا توانسته‌اند پهنه زمین برخوردار از زیبایی‌شان را کمتر و کمتر کرده‌اند. درختان متنوع با شکل و آرایش متفاوت ریشه، تنه، شاخه‌ها و برگ‌ها، چشم‌نواز…

روجلدهای قدیمی مجله‌های کیهان بچه‌ها

کیهان بچه‌ها مجله‌ای بود که در دوران کودکی می‌خریدیم. برای من کیهان بچه‌ها بوی نان می‌دهد! چون پدرم همیشه بعد از رفتن نانوایی؛ نان‌ها را لای مجله می‌گذاشت و وقتی به خانه می‌آمد من دوان دوان می‌رفتم و مجله را از او می‌گرفتم.منابع…

زره نمادین فلزی پیچیده‌ برای گربه‌ها و موش‌ها – کار یک هنرمند باذوق!

دشمنی بین گربه‌ها و موش‌ها به قدمت تاریخ است. اگر قرار بود آنها مثل آدمیان در برابر هم صف‌آرایی کنند چه چیزهایی برای این نبرد می‌ساختند؟کار یک هنرمند کانادایی تقریباً در همین سمت و سو است. جف دی بوئر با الهام از فرهنگ‌های باستانی و…

اولم، یکی از عجیب‌ترین جانداران روی زمین – شبیه جنین نارس یا موجودات سری فیلم‌های بیگانگان

جانداری به نام Proteus anguinus که همچنین به عنوان اولم olm شناخته می‌شود، گونه‌ای سمندر است که بومی آب‌های زیرزمینی آلپ در جنوب شرقی اروپا است. این جاندار از معدود مهره‌داران غارنشین است و به دلیل شکل سر و دست‌ها  رنگ سفید مایل به صورتی و…

اگر در زمان این شخصیت‌های معروف مجله تایم وجود داشت و قرار بود روجلد شماره شخصیت سال شوند!

مجله تایم یک نشریه خبری هفتگی معروف است که طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله سیاست، رویداد‌های جهانی، علم، فناوری، سرگرمی و غیره را پوشش می‌دهد. اولین بار در سال 1923 منتشر شد و از آن زمان به یکی از تأثیرگذارترین و شناخته شده‌ترین مجلات در…

آخرین «نمونه» مقاوم – هر یک از اینها، آخرین چیزهای سالم به جا مانده در طول تاریخ هستند

از برخی جنبه‌های تاریخی چیزهای قالب توجهی به جا مانده، مثلا هزاران سکه از یک دوره تاریخ یا ده‌ها زره یا شمشیر یا کتاب‌های پوستی فراوان. اما برخی چیزها هم آنقدر نادر از بلایایی طبیعی و فساد و آتش‌سوزی‌های در امان مانده‌اند که تبدیل به آخرین…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
100 نظرات
 1. مریم می گوید

  سلام. مرسی از این پست عالی و به درد بخور.
  من یه سوال داشتم. چطور میشه کوئسشن ها رو از حالت پابلیک خارج کرد؟
  تمام کوئسشن های من که جواب دادم روی تایملاینم هست و متاسفانه پابلیکه.
  چند وقت پیش یادمه که برای یکی از دوستانم این تنظیم رو فعال کردم و از حالت پابلیک دراوردم ، اما حالا برای خودم هر چی فکر مینم یادم نمیاد که چیکار کردم ! امیدوارم شما بدونین باید چیکار کنم.
  متاسفانه من بیش از 600 تا کوئسشن جواب دادم و خدای نکرده اگه کسی زوم کنه روش از روی همین ها میتونه به تمام زندگی و روحیات وگرایشاتم پی ببره!!

  1. امید می گوید

   نمیشه کاریش کرد. به قسمت view activity log در timelineتون برید و از نوار سمت چپ question رو انتخاب کنید. سپس تا جایی که میتونین اونا رو uncheck کنید.
   بعضی از questionها قابلیت uncheck ندارند. برای اونا میتونین روی علامت روبروی هر سوال کلیک کنید و گزینه hidden from timeline رو انتخاب کنید

 2. مرتضی می گوید

  آخرین نکته که گفتین برای موبایل های ایران امکان پذیر نیست !! و اپراتورهای ایرانی جزو لیست نیستن تا ثبت بشن !!!

 3. سيالاد می گوید

  درود دکتر جان
  فیس بوک زبان فارسی هم دارد و انتظار داریم راهنما را با منوهای پارسی هم قرار بدهید. مد روز شده که برخی از زبان انگلیسی استفاده می کنند در صورتیکه در هیج جای دنیا این نیست که زبان خودشان را رها کنند و یک شبکه با این گستردگی را با زبان بیگانه کار کنند . البته معدود افرادی که به زبان انگلیسی هم هستند این کار را می کنند ولی به نظر من دلیل ندارد. با احترام و سپاس برای این پست اموزنده

  1. امید می گوید

   اتفاقا بر عکس نظر شما در بسیاری از کشورها ترجیح میدند از زبان انگلیسی استفاده کنند. چرا که بسیاری از واژگان مرتبط با IT معادل آن زبان را ندارند.

 4. احسان می گوید

  اگر عکس ها را به زبان فارسی هم بگذاریم متشکر می شویم

 5. ح می گوید

  بسیار عالی.
  مدتهاست درفیس بوک بدنبال تنظیم نشان ندادن کامنت ها و یا پست هایی که لایک میزنم برای دوستانم هستم .آیا راهی برای تنظیم این مورد وجودداره؟

 6. هومن می گوید

  یک سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید .
  وقتی یک پست یا عکس را لایک می کنم و یا کامنتی در یک پیج میزارم ، دوستانم هم مطلع میشن و روی والشون میاد ، خواستم ببینم چطور میتونم از این کار جلوگیری کنم ؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   شاید این مطلب به شما کمک بکنه.

 7. buffalo می گوید

  مرسی جناب دکتر

 8. فرشاد می گوید

  ممنون جناب دکتر عزیز
  با share کردن لینک این صفحه تا مدت ها از دست دوستانی که دائم از من در مورد تنظیمات حریم خصوصیشون سوال میکنن راحت میشم 😀

 9. بهاره می گوید

  لطفاً در مورد سوال هومن و ح در کامنت ها دقیق تر بنویسید.
  ممکنه دوستهای مختلفی داشته باشیم با سطوح اجتماعی مختلف و نسبت به نوشته های هر کدام ابراز احساسات متفاوتی داشته باشیم و هاید کردن کامنت ها و لایک هایی که پای استتوس های دیگران لازم باشه.

 10. omid می گوید

  با سلام من در قسمت تنظیمات حریم خصوصی
  در قسمت
  ‎The privacy of your next post is currently set to
  گزینه هایی که دارم : دوستان دوستان ، دوستان ، سفارشی
  و اصلا گزینه public یا” همه ” در اون قسمت نیست باید چیکار کنم ؟

 11. جواد می گوید

  چرا وقتی یک پست یا عکس را لایک می کنم و یا کامنتی در یک پیج میزارم ، دوستانم هم مطلع میشن و روی والشون میاد ، خواستم ببینم چطور میتونم از این کار جلوگیری کن

 12. هومن می گوید

  سلام لطفا کمک کنید من تو فیس بوک هر صفحه ای رو لایک می کنم یا هر چیزی می نویسم برای همه میره که این شخص این موضوع و لایک کرده چه کار کنم که کسی نبینه ؟

 13. جلال می گوید

  با سلام من رمز فیسبوک را فراموش کردم میخوام تعویض کنم ازم تاریخ تولد میخواد نمیدونم ان موقع چی زدم لطفا کمک کنید یا حذف کنید یادوباره عضو شوم

 14. jfc289 می گوید

  آیا امکانش هست به فیس بوک شماره تلفن ندیم؟!

 15. سعید می گوید

  من از کجا می تونم که تنظیم کنم که تو پروفایلم جای نشان دادن شهر محل زندگیم تاریخ تولدمو نشون بده؟

 16. faezeh می گوید

  سلام من می خوام که تو فیسبوک کسی نتونه منو سرچ کنه نمی دونم کدوم گزینه هست؟

 17. saeid می گوید

  سلام
  من میخواسم بپرسم اگه نخوام کسی بهم پیام بفرسته بدون اینکه از لیست دوستان حذفش کنم و بلاکش کنم باید چیکار کنم؟؟
  ممنون

 18. alireza می گوید

  یک سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید .
  وقتی یک پست یا عکس را لایک می کنم و یا کامنتی در یک پیج میزارم ، دوستانم هم مطلع میشن و روی والشون میاد ، خواستم ببینم چطور میتونم از این کار جلوگیری کنم ؟

  1. یاسر می گوید

   بزار لیست سیاه

 19. alireza می گوید

  سلام لطفا کمک کنید من تو فیس بوک هر صفحه ای رو لایک می کنم یا هر چیزی می نویسم برای همه میره که این شخص این موضوع و لایک کرده چه کار کنم که کسی نبینه ؟

 20. سمیرا می گوید

  1.سلام وقتیکه من با گوشی میرم fb نه می تونم کامنت بزارم نه pm به دوستام بدم ولی می تونم لایک کنم چکار کنم؟
  2.وقتی که نمی خوام کسی بفهمه که تو چتم باید چیکار کنم؟

 21. arash می گوید

  سلام
  یکی از دوستان من عکس منو بدون اجازه تو صفحه فیسش گذاشته چطور میتونم پاکش کنم.

 22. علیرضا می گوید

  چطور می تونم قسمت سوال توی فیس بوک رو فعال کنم

 23. fa ti می گوید

  پستایی رو که لایک میزنم رو نمی تونم ببینم …

 24. fa ti می گوید

  پست هایی رو که لایک میزنم رو نمی تونم ببینم..

 25. بهار می گوید

  سلام مدتیه وارد فیس بوکم نشدم و الان که میخوام وارد بشم ازم تاریخ تولد میخواد که هر چی میزنم اشتبهه میشه کمکم کنید ،ممنون میشم

 26. عرفان می گوید

  سلام خسته نباشید.
  وقتی افراد فامیل من عکسی در فیسبوک میزارن و من آنها رو لایک می کنم یا کامنت می دم این عکس خانوادگی برای دیگر دوستانم که عضو خانواده نیستن ظاهر می شود و آنها آن را می بینند.
  می خواستم بدانم چی کار باید کرد که هنگام لایک کردن و کامنت گذاشتن برای این عکس های خانوادگی و خصوصی در معرض عموم قرار نگیرن و لایک و کامنت من ، فقط برای شخص و دوستان آن شخصی که آن عکس را در فیسبوک قرار داده است قابل دید باشد. و با لایک یا کامنت گذاشتن من آن عکس برای دوستان من که دوستان آن شخص نمی باشند، ظاهر نشود
  نمی دونم تونستم منظورم را برسانم یا نه
  خیلی ممنون می شم اگه جوابم را بدین

 27. سیاوش می گوید

  آقا سلام.منم یه مدت از فیس بوکم استفاده نکردم.الان هر چی تاریخ تولد میزنم قبول نمیکنه.یادم نیست چی زده بودم.چکار باید بکنم.ممنون میشم کمکم کنید

 28. سانازی می گوید

  سلام من میخوام یه پست بزارم ولی کسی نتونه برای اون پست لایک و کامنت بزاره حتی دوستام میشه ؟

 29. سیما می گوید

  سلام مدتیه وارد فیس بوکم نشدم و الان که میخوام وارد بشم ازم تاریخ تولد میخواد که هر چی میزنم اشتباهه میشه کمکم کنید

 30. motahareh می گوید

  سلام من یه سوال داشتم چند وقتی میبینم بدون اینکه خودم خبری داشته باشم یه صفحات زشت رو به لایکهای من اضافه میکنن که خودم اونهارو لایک نکردم چکار کنم؟

  1. mohammadhosein می گوید

   من هم همین مشکلو دارم
   اگه دلیلشو پیدا کردی لطفا به منم بگو
   mhmname@yahoo.com

 31. سعیده می گوید

  سلام مدتیه وارد فیس بوکم نشدم و الان که میخوام وارد بشم ازم تاریخ تولد میخواد که هر چی میزنم اشتبهه میشه کمکم کنید ،ممنون میشم

 32. mina می گوید

  سلام .من یه سوال داشتم . حدود 6 یا 7 ماه است که تو فیسبوک نرفتم و الان هرچی ایمیل و گذر وازه ام و میزنم error میده تو رو خدا کمکم کنید .ممنون

 33. mina می گوید

  سلام . لطفا به داد من برسید منم مثل اقا سیاوش مدتی است که نرفتم فیسبوک و تاریخ تولدم رو ازم میخواد و من یادم نیست چی زدم . و همچنین وقتی میخوام دوباره نام نویسی کنم ، ایمیلم رو که وارد میکنم میگه قبلا وارد شده بعدش نمیدونم باید چی کار کنم تو رو خدا راهنماییم کنید … منتظرم .. ممنون

 34. شیوا می گوید

  سلام. یه سوال داشتم . امکانش هست که کامنت یکی از دوستانم رو از زیر عکس یا استاتوس هام پاک کنم؟

 35. angel می گوید

  سلام یه سوال داشتم
  من اگه یه تصویر و متن روی وال یکی از دوستام بذارم همه دوستام اونو می تونن ببینن ؟

  میشه فقط بعضی از دوستام ببینن ؟

 36. حسین می گوید

  باسلام.میشه راهنمایی کنیدچطورمیتونم وقتی فیسبوک میرم کسی متوجه نشه که من آنلاینم.من باگوشی واردمیشم.ممنون

 37. علی می گوید

  سلام دوست عزیز من رمز فیس بوکم فراموش شده وبا ایمیلی که اونو ساختم هم رمزش فراموش شده و و دیگه به اون ایمیل دسترسی ندارم .
  می خواستم از شما کمک بگیرم بدونم که راه دیگه ای هستش که من بتونم این فسی بوک رو باز کنم و شماره موبایل هم صفحم نزاشته بودم که بتونه فیس بوک برام رمز جدید smsکنه خواهش می کنم کمکم کنید اگر هزینه هم داره بهم بگید ممنون میشم

 38. farideh می گوید

  سلام یک راهنمایی می خواهم اگر بخواهیم کنار صفحه مان کسی متوجه نشه که من پیجی را لایک میکنم یا زیر مطالب کامنت بگذارم چه کار باید بکنم ؟ با تشکر از شما

 39. مجید می گوید

  سلام مدتی است وارد نشدم الان تاریخ تولد میخواهد بعدازوارد کردن تاریخ پیغام خطا میدهد لطفا راهنمایی کنید

 40. omid_69 می گوید

  سلام اگه میشه یک راهی بگید تا این پیج ها و پیچ های که لایک میکنیم برای دیگران نشون ندهد و در پروفایل هم در قسمت پسند ها این پیج ها رو که پسندیدم نمایش داده نشه اگه ممکنه کمک کنید

 41. شهرام می گوید

  آقا سلام.
  خسته نباشید
  من میخوام که کسی نتونه برام توو فیس بوک پیام بفرسته.
  منظورم اینه که میخوام گزینه ارسال پیام از رو تایم لاینم بره چیکار باید بکنم.لطفا اگه براتون مقدوره جوابشو برام ایمیل کنید

 42. محمد می گوید

  عرض سلام و خسته نباشید لطفا راهنمایی بفرمایید چرا پست های عمومی من برای کسانی که جزو دوستان من نیستند قابلیت لایک یا کامنت کردن ندارد ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

 43. نوید می گوید

  سلام سوالم این بود چطور میشه دوستامو بدون اینکه بلاک کنم پستام یا کامنتام در گروههای دیگه رو نبینن ممنونم کمکم کنید

 44. saied می گوید

  سلام مدتیه وارد فیس بوکم نشدم و الان که میخوام وارد بشم ازم تاریخ تولد میخواد که هر چی میزنم اشتبهه میشه کمکم کنید ،ممنون میشم

 45. نسیم می گوید

  سلام منم مشکل saeid رو دارم.ازم تاریخ تولد میخواد که یادم نمیاد چی دادم خواهش میکنم کمکم کنید

 46. fafa می گوید

  با سلام فیس بوک من دیگه تاریخ تولد دوستامو یاد آوری نمی کنه

 47. حبیب حجازی می گوید

  با درود فراوان
  من اهل فیس بوک و یا معتاد به اون نیستم ولی در شرایط نا مساعدی قرار دارم که بهتر دیدم با فیس بوک از رنج روزگار بکاهم . ولی چون بیسواد هستم کاش لطف کنید و اصطلاحات فیس بوکی را برای امثال من مبتدی باز میکردید . مثل….اواتار…… کامنت و پست …..شار ….لایک…وهر طور صلاح است

  1. کوروش می گوید

   سلام
   داداش اگه سؤالی داری به ای میلم بفرست تا جایی که بتونم کمکت می کنم، این دوست عزیز ظاهراً جواب نمی ده.
   unknown.nobody1987@gmail.com

 48. دیاکو می گوید

  با عرض سلام.ببخشید من به تنظیمات پروفایلم دست زدم وهرروز که میرم روی فیسبوک نزدیک به 100تا گوش زد برام می آید نمیدونم چطوری آن را به تنظیمات اولش برگردونم

 49. دیاکو می گوید

  تورو خدا زود جوابمو بدید چند روزه بدجور منو آزار میده

 50. reza می گوید

  سلام چطور میتونم تنظیمات را ط.وری بذارم که فقط فالو باشم و قسمت اد برداشته بشه

 51. فرشته صفایی می گوید

  مدتی هست که لایک ها و نوشته های دوستانی را که دسته بندی کردم را نشان نمیدهد یعنی مطالب گذشته را و این پیغام در انتها ظاهر می شود . علتش چیه ؟
  There are no more posts to show right now. Go to News Feed.

 52. علی می گوید

  سلام اقا Secure Browsing‎ ویرایش نمیدهد چکار کنیم؟؟

 53. arash می گوید

  خیلی خوب بود.فقط چجوری می شه وقتی صفحه ای را like می کنیم یا زمانی comment می زاریم .روی صفحه ی homeدوستانمون نره.که اونام ببینن.

 54. فاطمه می گوید

  🙁
  سلام
  هرکی زیرپست من کامنت میذاره گوش زدش میاد ولی بعد میرم نگاه میکنم نمیبینم 🙁 بخاطر همین نمیتونم جواب بدم
  چیکار کنم 🙁

 55. محمدحسین می گوید

  سلام..سوالم اینه که پست های روی تایم لاین خودمون که میذاریم رو چرا فقط دوستانمون میتونن لایک کنن و کامنت بذارن؟!!!البته تو تنظیمات نمایش برای همگان رو زدم و نمایش هم میده ولی کسی که دوستم نباشه نمیتونه لایک کنه و کامنت بذاره..!واسه خیلیا میشه!!!از کجا درستش کنم؟ممنون

  1. مریم می گوید

   سلام
   من میخوام مشکلی که برای شما پیش اومده واسه من پیش بیاد :))))
   سوال من اینه که چطوری لایک و کامنت پستایی که میذارمو ببندم که فقط دوتای خودم بتونن لایک و کامنت بذارن؟؟؟
   لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه مرسی

 56. sara azar می گوید

  کسی به تمام پیام های فیس بوکم دسترسی داره چکار کنم مانع این کار بشم نمیدونم کدوم گزینه رو بزنم ممنون میشم جواب بدید متشکرم

 57. سمانه می گوید

  سلام خسته نباشید من تو فیس بوک نمی تونم لایک کنم یا کامنت بزارم کلن هر چزی رو که کلیک میکنم کار نمی کنه…علتشو میدونید؟؟؟

  1. Yalda می گوید

   Yalda…سلام یک سوال دارم در فیسبوکم هیچ چیز را لایک کومنت داده نمیتونم علت اش چیست

 58. عسل می گوید

  چیکار باید بکنم که از این کوئسشن های 100تایی تو صفحم بیاد واسم؟ باید از تنظیماتش اقدام کنم یا پیج خاصی رو لایک کنم؟

 59. shukue می گوید

  من چطور میتونم کامنت برای افراد غریبه روی کاور فوتوام رو ببندم؟ دیدم که پروفایل یه عده حتی پست های پابلیک هم امکان لایک زدن یا کامنت گذاشتن براشون نیس و فقط گزینۀ شِیر دارن
  راهنماییم کنید لطفا

 60. amir می گوید

  سلام . من تاریخ تولد فیس بوکم را فراموش کردم.الانم منو بیرون انداخته و فقط تاریخ تولدو میخواد…. چیکار کنم/؟؟ لطفا کمکم کنید.

 61. حسین می گوید

  صفحه فیسبوک در کامپیوتر من ناقص میاد ورود هم امکان پذیر نمیشه.
  دلیلش چیه؟

 62. حسین می گوید

  سلام دکتر
  من تعداد زیادی از صفحات مورد علاقه ام را پسند زدم اما جدیدا هیچ کدامشان در پوشش خبری نمی آیند و فقط فعالیت دوستان را می بینم . آیا تنظیمات خاصی برای این مسئله هست که بتوانم به روزرسانی های صفحات را هم ببینم . از طرفی نمی خواهم به روز رسانی ها را بر روی همان اصطلاحا کره زمین به عنوان دریافت اعلانها بیاید . اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید . بسیار متشکرم .

 63. حنانه می گوید

  سلام دوتا سوال خیلیییی مهم داشتم!
  1.ایا امکانش هس وقتی رابطه رو تو فیس بوک مشخص میکنینو رل میزنین یه سری بتونن ببینن
  2.عکس پروفایلم مشه جوری گذاش که کسی نتونه زیرش کامنت بذاره؟

 64. rava می گوید

  سلام،یه سوال؟!
  دوستان من وقتی عکس های من رو لایک میکنند،ایا دوستان دوستان من قادر به دیدن عکس های من هستند؟!!

 65. ehsan می گوید

  سلام می خواهم از نمایش پیچ هایی که لایک می کنم جلوگیری کنم
  آیا راهی وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید

 66. امیر می گوید

  سلام چجوری میشه پست هایی که من فقط تو گروهایه عضو شده میزارم رو تو صفحه خودم داشته باشم ……..
  تو هر گروهی که عضو هستم هر پستی میزارم تو گاهنمام نمیاد یه کمک بکنین ممنون مشم مرسی.

 67. احسان می گوید

  سلام میخواستم ببینم آیا این امکان وجود داره که در پیج فیسبوکم آهنگی رو قرار بدم که به محض ورود کسی به پیجم اون اهنگ به صورت اتوماتیک پخش بشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 68. محمود می گوید

  سلام فیسبوک از من upload your photo id میخواد وباز نمیشه چیکار کنم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 69. asal می گوید

  ممنون از مطالبتون
  چرا هر چی لایک و کامنت میکنم همه به صورت اعلان متوجه میشن ،چگونه مخفی کنم؟یاببندم وبه صورت اعلان کسی نبینه ؟ ممنون میشم اگه جواب بدین .

 70. طاهره می گوید

  من نمیتونم ویدیو رو بزارم و این خطا رو میزنه چرا؟You have been temporarily blocked from performing this action.‎فقط برای ویدیو گذاشت این خطا ظاهر میشه

 71. محمد رضا می گوید

  سلام چگونه میشود که کسی فقط بتواند نوشته شما را لایک بزند و نتواند کامنت بنویسد ؟

 72. Nazanin می گوید

  سلام ببخشید یه سوال دارم
  یه دختر اومده و یه پروفایل فیک از من ساخته و عکس هامو برداشه میخواستم بدونم چجوری میشه از فیسبوک پاکش کنم؟
  ممنون میشم جواب بدید

 73. مریم می گوید

  سلام چرا من لایک وکامنت در فیسبوک رفته و جای اون اشتراک گذاری اومده

 74. اقدس تحویلداری می گوید

  سلام من مدتی است که نمیتوانم کامنت بگذارم ولی لا یک میتوانم بگذارم میتوانم از شما خواهش کنم بگویید چرا و چگونه میتوانم این مورد را اصلاح کنم ممنون از شما اسم من اقدس تحویلداری است

  1. mhmd می گوید

   سلام من مدتی است که نمیتوانم کامنت بگذارم ولی لا یک میتوانم بگذارم میتوانم از شما خواهش کنم بگویید چرا و چگونه میتوانم این مورد را اصلاح کنم ممنون از شما اسم من اقدس تحویلداری است

 75. میلاد می گوید

  وقتی با کامپیوتر میرم فیس بوک قفل میشه و میخاد چندتا عکس و اسم دوستانو حدس بزنم تا باز شه.چطور میشه از این قفل دربیام

 76. علی می گوید

  سلام چجوری اکانت فیسبوک بسازم بدون شماره تلفن و آی دی فرستادن واسه فیس؟

 77. علی می گوید

  با سلام چند وقتیه برای دیدن کامنت های زیر پست ها در گروه های فیس بوک باید بروی اعلان کلیک کنم یا صفحه رو رفرش کنم و خودشون خودکار برام نمایش داده نمیشوند – چکاری باید انجام بدم ؟ ممنون

 78. SEPANTA می گوید

  سلام.ی سوال داشتم اینه ک چیکار کنم ینی کجا باهاس تنظیماتمو درس کنم ک وقتی پست میذارم تو فیسبوک همه بتونن ببینن یعنی دوستام و غیره ولی نتونن کامنت و لایک کنن.خیلی مرسی

 79. plolad می گوید

  من از هک کردن و بلاک شدن خسته شدم کدام راه را برایم پیشنهاد میکنید

  1. نازنین می گوید

   آیا میشه از بلاک دوستان در فیس بوک درآمد؟

 80. aresan می گوید

  1. اگر از صفحه ی کسی بازدید کنیم متوجه میشود؟
  2. اگر کسی را اد کنیم یا به عبارتی به کسی پیشنهاد دوستی بدهیم. و بعد از چند دقیقه آنرا حذف کنیم یا cancle request کنیم متوجه میشود؟

 81. eli می گوید

  چگونه فقط فالو باشم و قسمت اد برداشته بشه.

 82. mohamad می گوید

  سلام ببخشید من در مدت یک ماه 2 تا از اکانتهام بلا ک میشه. یکدفعه وارد بخشی میشه که یه سری عکس نشون میده که من اصلا این عکسها رو نمیشناسم. ممنون میشم اگر از دوستان کسی راهنمایی کنه. راه حلش چیه. آیا واقعا امکان بازگشت به اکانت قبلی وجود دارد یا خیر؟؟؟؟ در صورت امکان پاسخ به ایمیل ارسال شود. بینهایت ممنون میشم راهنمایی کنید …..mohammadeskandary@yahoo.com

 83. صنم می گوید

  سلام میخواستم بپرسم که چند وقت پیش یکی از دوستام منو توی یه پستی تگ کرده اما من حالا بنا به دلایلی اون پستو حذف کردم میخواستم ببینم اگه خود دوستم به پیجم سر نزنه و نبینه آیا وقتی من اون پستو حذف براش پیغام میره یا نه ؟ چون نمیخوام بفهمه که من اون پستو حذف کردم

 84. محسن می گوید

  سلام،چطور اعلان ها پاک میشود؟

 85. پانته آ می گوید

  با سلام
  چند وقتیه که می خوام یه سری برنامه روی تبلتم نصب کنم اما هر کاری می کنم نصب نمی شه و به تازگی هم اینترنتش هم عکس بالا نمی آره چیکار باید بکنم
  لطفا فوری جواب بدید

 86. baheernassim7@gmail.com می گوید

  سلام
  چرا نمیتوانم که پست های دوستانم را لایک یا کمنت بدهم

 87. فروش سرور hp می گوید

  سلام
  ممنونم از مطلب خوبتون راجب فیسبوک کمک زیادی به من کرد.

 88. بلال ستانکزی می گوید

  سلام خدمت شما!
  من یک مشکل دارم اون اینکه در البوم های فیسبوک تقریبا ۵۰۰ عکس دارم ولی حال که وارد فیسبوک ام میشم حال تقریبا ۳۰ عکس مشخص را برایم نشان میدهد و لی عکس های دیگری خود را دیده نمیتوانم؟
  لطفا مرا کمک کنید. تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.