جت‌سرف، موج‌سواری با پیشرانه موتوری

6

ما نیز مانند غالب شما تجربه‌ای شخصی از موج‌سواری نداریم، اما از دیدن صحنه‌های این ورزش هیجان‌انگیز لذت می‌بریم. به نظر می‌رسد که جت‌سرف (JetSurf) طرح جدید مارتین سولا (Martin Sula) انقلاب بعدی این ورزش باشد.

JetSurf-1

این ابزار یک تخته موج‌سواری است که به یک موتور جت مجهز شده است و نه تنها موج‌سواری را به مرحله جدیدی می‌برد بلکه ممکن است ورزش آبی جدیدی را به دنیا معرفی کند. این ابزار توانسته است در سن‌دیگو که موج‌سواری در آن یکی از فعالیت‌های پرطرفدار است با اقبال خوبی روبرو شود.

سولا بواسطه فعالیت به عنوان مهندس مسابقات فرمول ۱ دانش لازم را برای افزودن یک موتور ۱۰۰ سی‌سی دو زمانه به تخته موج‌سواری معمولی‌اش در اختیار داشت و حاصل وسیله‌ای است با سرعتی بسیار زیاد روی آب لیز می‌خورد.

JetSurf-3

این تخته موج‌سواری نیز همانند سایر محصولات جذاب از فیبر کربن ساخته شده است تا بتواند تنش ناشی از حرکت بر سطح آب با سرعت ۴۰ مایل در ساعت (۶۴.۳۷ کیلومتر بر ساعت) را تحمل کند. مخزن سوخت تعبیه شده می‌تواند انرژی مورد نیاز برای مسیری ۴۵ مایلی را تامین کند. عجیب این‌که کنترل حرکت این وسیله توسط چیزی شبیه افسار انجام می‌شود و در کنار این افسار یک سیم قطع کامل هم وجود دارد که در صورت مواجه شدن با مشکل، راکب می‌تواند با کشیدن آن موتورها را در جا خاموش کند.

JetSurf-2

با مراجعه به وب‌سایت این دستگاه و همین‌طور مشاهده این ویدیو راحت‌تر می توانید قابلیت‌های این وسیله را درک کنید.

منبع (+)

 
6 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  من میخوام 😐

 2. م.رستمی می گوید

  حدود ۱۵ سال پیش ایده ساخت چنین چیزی تو ذهنم بود. البته مشابه این رو چند سال پیش دیده بودم. / چندتا از ایده های سال های دور و نزدیکم رو این اواخر میبینم که توسط کپانی های بزرگ به صورت تجاری وارد بازار شدن یا در حال وارد شدن هستن. مثل گوشی گردن گروی موسیقی از روی چند تلفن همراه / مثل کنترل تعویض و انتخاب موسیقی از راه فکر کردن و….

  1. Javad-ht می گوید

   چند روز پیش پای تلویزیون بودم دیدم یکی از ایده هایی که سالها تو ذهنم بود رو یه کمپانی خودرو سازی اجرایی کرده!
   خیلی ایده های مختلفی دارم و داریم ولی حیف نه حال پی گیر شدنش رو داریم و نه بعضا امکانش رو!

   1. فرشاد می گوید

    میگن توی جهنم هی ایده به ذهنت میاد و به هونه های مختلف نمیذارن بسازیش! بعد در بلاد کفر (!) میسازنش تا اینجوری دِپ بشی! تازه از اون بدتر اینه که میارنش تو جهنم بعنوان آپشن (نه یک امکان ضروری) با سه برابر قیمت میفروشن بهت تا چشت درآد!

  2. he3am می گوید

   ?????

 3. فراگیر پیام نور می گوید

  تصاویری که تو تلویزیون نشون میده وقتی موج به اون عظمت بلند میشه آدم وحشت میکنه که موج سوار از زیر اون موج زنده بیرون میخواد بیاد یا نه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.