فیس‌بوک با ظن دلبستگی «داعش»ی داشتن زنی که از بدشانسی نام کوچک‌اش Isis بود، حساب کاربری او را متوقف کرد

8

این روزها، داعش در صدر اخبار رسانه‌های دنیا قرار گرفته است. نام اختصار داعش به انگلیسی است که مخفف عبارت Islamic State of Iraq and the Levant است.

اما از بدشانسی، Isis یک اسم کوچک زنانه هم است. یکی از این زن‌ها Isis Anchalee است که به تازگی در توییتر اعلام کرده است که این نام، باعث دردسرهایی برایش شده است.

یکی از این دردسرها این بود که فیس‌بوک با ظن به داشتن دلبستگی داعشی، حساب کاربری او را بلاک کرد. او هم مجبور شد که عکسی از گذرنامه او بگیرد و بعد از دو تلاش ناموفق در بار سوم، موفق شد که مسئولان فیس‌بوک را قانع کند که اسم کوچک‌اش واقعا Isis است و ربطی به داعش ندارد!

2015-11-18_20-48-28

البته فیس‌بوک بعد از مطلع شدن از اشتباه، از این خانم، پوزش خواست.

اما مسئله در همین جا متوقف نمی‌شود، سرویس‌های تاکسی‌یاب Lyft  و Uber هم گاهی با شک و تردید با زنانی با نام کوچک Isis  برخورد می‌کنند.

این برخوردهای نامناسب باعث شده است که یک پتیشن با امضا هزاران نفر تنظیم شود و در آن از رسانه‌ها درخواست شود که شیوه رفتارشان را با زن‌هایی که نام کوچک Isis ، تغییر دهند!

در آغاز سال میلادی جاری، فیس‌بوک مقررات تازه‌ای برای نام‌های کاربری وضع کرده است و در آن از کاربران خواسته شده که از اسم واقعی خود استفاده کنند و علامات، نقطه‌گذاری‌ها را وارد اسم خود نکنند و از استفاده از القاب حرفه‌ای یا مذهبی یا کلمات نامناسب از هر نوع را پرهیز کنند.

منبع

 
8 نظرات
 1. هادی می گوید

  دائش؟؟؟ داعش: دولت اسلامی عراق و شام (نام پیشین دولت اسلامی)

 2. یحیی می گوید

  اون s آخری چجوری اومده تو مخفف؟

  1. مسعود می گوید

   ISIS سرنام Islamic State of Iraq and Sham است. دولت اسلامی عراق و شام.

  2. علی موجد می گوید

   سلام.مطمئن نیستم ممکنه مخفف Syria باشه

  3. احمد می گوید

   کلا اسم Isis همونطور که توی یکی از کانال های عربی دیدم در مورد ماسون هست. البته من ازون آدما نیستم که همه چیو به ماسون ربط بدم ولی خب مستندی که نشون داد همش با سند و مدرک بود ضمنا کاناله ضد ایران نبود بلکه طرفمون بود.

  4. احمد می گوید

   در حقیقت Isil باید باشه ولی شده Isis دلایلش هم احتمالا توی اینترنت وجود داره.

 3. سیما می گوید

  خسته نباشید .
  مدتیه که فکر می کنم مطالب شما می تونه تیترهای بهتری داشته باشه، گرچه تیتر هم بخشی از نوشته است و به نظر خیلیها در اختیار نویسنده اما … جسارتاً! تیترهای پیشنهادی:

  دردسرهای یک نام کوچک زنانه: فیسبوک به ظنّ تبلیغ برای داعش ، حساب کاربری Isis را بست.
  فیس بوک برای مقابله با داعش حساب زنی با نام کوچک Isis را بست!
  ISIS یا Isis؟

  1. Kaenat می گوید

   آره باهات موافقم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.