ماجرای اشتباه مضحکی که تیم ترامپ در تلاش برای حذف گزارش یک سخنرانی او از اینترنت انجام دادند

3

وقتی که یک شخصی سیاسی خودش شناختی از اینترنت نداشته باشد و گروهی ناکارآمد را هم گلچین کرده باشد، طبیعی که نمی‌تواند از رسانه اینترنت به نفع خود استفاده کند.

برخی از افراد سیاسی، تنها هنگام انتخابات و چالش‌های سیاسی، یادشان می‌افتد که باید به خوشنامی رسانه‌ای و رسانه فراگیر اینترنت، توجه داشته باشند، پس شتاب‌آلود افرادی را انتخاب می‌کنند تا جایگاه رسانه‌ای آنها را ترمیم کنند.

غافل از اینکه کار رسانه‌ای باید یک کار مستمر باشد که از ژرفای قلب، در عین احترام به اصحاب رسانه و باور به آزادی بیان و البته بهره‌گیری از خبرگان فن انجام شود.

خبر جالب امروز این بود:

قرار بود که اعضای تیم ترامپ در دادگاهی برای دفاع از قانونی بودن فرامین ضدمهاجرتی ترامپ شرکت کنند. همان طور که می‌دانید مطابق این قانون که در ۶ مارس توسط ترامپ امضا شد، شهروندان ۶ کشور مسلمان، نمی‌توانستند به آمریکا وارد بشوند.

اما متعاقب امضای این قانون و اجرای چندروزه آن، مقامات قضایی آمریکا با استناد به قوانین آمریکا، استدلال کردند که این قانون در تضاد با آزادی مذهبی است و تبعیض‌آمیز است.

تیم ترامپ در مقابل اصرار می‌کرد که این قانون بر علیه مذهب خاصی پیشنهاد نشده و تنها به منظور افزایش امنیت ملی، می‌خواهد اجرایی شود.

اما در این میان تیم ترامپ متوجه شد که یکی از سخنرانی‌ها پیشین ترامپ که در ۷ دسامبر سال ۲۰۱۵، رخ داده بود، ممکن است به آسانی گفته آنها را نقض کند و دادگاه را به این نتیجه برساند که ترامپ واقعا می‌خواهد یک سوگیری ضدمذهبی و تبعضی‌آمیز را انجام بدهد.

پس این تصمیم گرفته شد که این سخنرانی از سایت ترامپ حذف بشود. این کار اما به صورت ناشیانه‌ای صورت گرفت:

بار اول فقط محتویات صفحه حذف شد و همچنان ساختار URL صفحه گویای انجام چنین سخنرانی‌ای با آن مضمون بود.

در تلاش دوم، این صفحه به کلی حذف شد، تا دیگر نشانی باقی نماند. غافل از اینکه از طریق ماشین زمان اینترنت، یعنی همان سایت Wayback Machine دوباره می‌شود،‌متن سخنرانی را دید. (+)


   
3 نظرات
  1. خ می گوید

    بعد مدت ها گفتم یک خبر از یک پزشک بخونم.
    همین؟!؟!؟! الان اشتباه مضحک کجاش بود؟

    1. علیرضا مجیدی می گوید

      اگر زحمت می‌کشدیدی و کمی متن را می‌خواندید حتما متوجه می‌شدید. واضح‌تر از همین نمی‌توانستیم ذکر کنیم. پوزش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.