فیس‌بوک دیگر فریب اسپمرهایی را که از شیوه «استتار» استفاده می‌کنند، نمی‌خورد!

0

جالب است که هر قدر فناوری پیشرفت می‌کند، متقلب‌های اینترنتی، اسپمرها و پخش‌کنندگان محتواهای کاذب هم ترفندهایی جالب پیدا می‌کنند.

یکی از این ترفندها که مدت‌ها در فیس‌بوک توسط چنین سایت‌هایی مورد استفاده قرار می‌گرفت، ترفندی موسوم به Cloaking بود.

در این شیوه دو نسخه از سایت ساخته می‌شود، یکی از آنها نسخه‌ای از سایت است که محتوای مناسب و معصومانه و آگهی‌های معقول دارد، اما نسخه دیگر حاوی خبرهای کاذب، محتواهای نامناسب و ناقض قوانین فیس‌بوک مثل محتوای پو…رن یا تبلیغات غیراستاندارد.

نسخه اول سایت به آی‌پای‌های فیس‌بوک، چه آی‌پی‌های کارکنان و چه آی‌‌پی‌های روبات‌ها وب‌خز فیس‌بوک نشان داده می‌شود و نسخه دوم، چیزی است که عملا کاربران آن را خواهند دید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

حالا «راب لیترن» -مدیر بخش تبلیغات فیس‌بوک- خبر داده است که فیس‌بوک راه مقابله با چنین سایت‌ها و کاربرانی را پیدا کرده و شمارش تبلیغات آنها را غیرفعال می‌کند و فیس‌بوک را از شر صفحات آنها خلاص می‌کند. فیس‌بوک برای پایش سایت‌ها، هم از کارکنان انسانی و هم از هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

این برنامه، یکی از اقدامات جدید فیس‌بوک در جهت مبارزه یا دروغ‌پردازها، کلیک‌‌دزدها، اسپمرها و سایت‌های با کیفیت خیلی پایین است.

میزان سوء استفاده‌های اینچنینی از فیس‌بوک بسیار زیاد است. طوری که تخمین زده می‌شود فقط در زمینه انتشار اخبار رادیکال سیاسی، بیش از ۴۵۰ صفحه فیس‌بوک فعال باشند و آنها تا حالا ۴ میلیون خبر منتشر کرده‌اند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.