همراه اول امکان استفاده از شماره موبایل موقت مجازی در تماس‌ها و اپلیکیشن‌ها را فراهم کرد

0

اپراتور موبایل همراه اول در طول برگزاری نمایشگاه تلکام از سرویس «شماره مجازی» بهره‌برداری کرد.

به گزارش شرکت ارتباطات سیار؛ سرویس «شماره مجازی» از خدمات کاربردی همراه اول است که برای اولین بار در نمایشگاه تلکام روی اپلیکیشن آلونک به صورت آزمایشی عرضه شد.

سال‌ها است که فضای ارتباطی کشور نیاز به چنین سرویسی دارد و انتظار می‌رفت اپراتورهای موبایل زودتر این سرویس را راه‌اندازی و در اختیار کاربران قرار دهند.

در این سرویس؛ کاربران می‌تواند به جای استفاده از شماره موبایل حقیقی؛ از یک شماره موبایل مجازی برای کاربردهای مختلف استفاده کنند تا شماره اصلی آن‌ها پنهان بماند.

بسیاری از اپلیکیشن‌های موبایل یا سایت‌های اینترنتی از کاربران یک شماره موبایل مجازی درخواست می‌کنند. سرویس «شماره مجازی» کمک می‌کند حریم خصوصی و شخصی افراد حفظ شود و در برخی نیازها از شماره تماس موقت و مجازی استفاده کنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

برای مثال؛ همراه اول می‌گوید کاربران این سرویس می‌توانند با خیالی آسوده و مطمئن از حفظ اطلاعات شماره تلفن همراه خود با مشاوران املاک تماس گرفته و در صورت تمایل شماره خود را برای اقدامات بعدی در اختیار ایشان قرار دهند.

همراه اول هنوز درباره جزییات و نحوه استفاده از شماره موبایل‌های مجازی توضیحات بیشتری ارایه نداده است و باید منتظر ماند در روزهای آینده درباره این سرویس بیشتر بشنویم. یکی از دغدغه‌های پیرامون این طرح؛ سوءاستفاده از شماره مجازی است.

همان‌طور که شماره مجازی می‌تواند حریم شخصی مشترکان موبایل را محافظت کند؛ می‌تواند مورد سوءاستفاده دیگران هم قرار بگیرد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.