معرفی کتاب « ۱۰۰ راز ساده‌ی موفقیت در کسب‌وکار »، نوشته دیوید نیون

0

سخن ناشر

آیا خریدن یک رولز رویس، یک ساعت یا یک خانهٔ گران‌بها شما را ثروتمند خواهد کرد؟ نه، برعکس، احتمال آن می‌رود که شما را به خاک سیاه بکشاند.

آیا خرید یک ویلای گران‌قیمت به موفقیت شرکت شما منجر خواهد شد؟ امکان ندارد.

اگر قصد دارید ثروتمند شوید، باید کارهایی را که ثروتمندان پیش از کسب ثروت انجام داده‌اند، بیاموزید. باید رموز ثروتمند شدن آنان را بیاموزید، نه چگونگی خرج کردن ثروت را. و اگر می‌خواهید کمپانی موفقی داشته باشید باید آنچه شرکت‌ها و مدیران موفق پیش از کسب اعتبار و شهرت انجام داده‌اند، فراگیرید.

افراد موفق با تلاش وافر، سخت‌کوشی و کار مداوم، بینش کافی و توجه به وقایع پیرامون و استفادهٔ درست از نکات آموزنده‌ای که فراگرفته‌اند راه دشوار موفقیت را پیموده‌اند و البته شاید کمی هم باهوش بوده‌اند.

در این کتاب شما با رمز موفقیت افرادی آشنا می‌شوید که در دنیای تجارت و در زندگی خود به موقعیت‌های رفیع دست یافته‌اند. درس‌های موجز، آموزنده و باارزشی جمع‌آوری شده‌اند تا به سادگی در اختیار شما قرار گیرند.

امیدوارم از خواندن کتاب لذت ببرید.

با آرزوی موفقیت

شاهین ترکمن

بهار ۱۳۹۱


پیش‌گفتار

ما هفته‌ای یک بار در همایش پروفسور برایان لانگ (۱) حاضر می‌شدیم. موضوع مورد بحث، از قبل مشخص نبود. دلیل این گردهمایی، آماده‌سازی برای تحقیق سالیانه‌ای بود که باید در طی ترم تحصیلی انجام می‌گرفت. همه مقالاتی را دربارهٔ موضوعاتی که خودمان انتخاب می‌کردیم می‌نوشتیم. ما ۲۰ نفر بودیم و موضوعات مختلفی ارائه می‌شد. دانشجویان دربارهٔ حقوق مدنی مؤسسهٔ جانسون (۲)، طولانی بودن ساعات درسی روزانهٔ دانش‌آموزان دورهٔ ابتدایی یا در این‌باره که آیا کامپیوتر می‌تواند آهنگ بسازد، مطالبی را عنوان می‌کردند. دلیل دیگر این گردهمایی ترغیب و تشویق دانشجویان به تحقیق دربارهٔ موضوعاتی بود که خود به آن علاقه داشتند. برای انتخاب موضوع، هیچ اجباری در کار نبود. پروفسور هیچ‌گونه اطلاعاتی مثلاً دربارهٔ لیندون جانسون (۳) یا حق و حقوق کودکان ۷ ساله نمی‌داد. او از ما می‌خواست زحمات سفر را تحمل کنیم، هر کدام به جاهای مختلفی برویم و سپس نتایج حاصل را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. این همایش در پی کشف مطالب غیرمنتظره‌ای بود که با تعهد و جدیت دانشجویان به دست آید. ما دائم در حال بررسی و یادداشت نتایج بدست آمده در مورد موضوع تحقیق بودیم. پروفسور در کلاس از ما دربارهٔ پیشرفت و نتایج تحقیقاتمان سئوال می‌کرد یا این که چه چیزی ما را به هیجان آورده یا به چه بن‌بست‌هایی رسیده‌ایم و تقریباً همهٔ ما با هیجان بسیار دربارهٔ آنچه که با آن برخورد کرده بودیم یا کتاب‌هایی که مطالعه کرده بودیم، صحبت می‌کردیم. اگر ندرتاً دانشجویی پیدا می‌شد که کارش را خوب پیگیری نمی‌کرد و پیشرفتی در کارش نداشت، پروفسور بسیار ناراحت می‌شد و پافشاری می‌کرد که او حتماً یک گزارش تازه ارائه کند. پروفسور برای عدم انجام وظیفه، اغماض و گذشتی نداشت. او بارها به ما گفته بود که دانش چیزی نیست که به سراغ شما بیاید و خودش را به شما تحمیل کند. این پروژه‌های تحقیقاتی برای پروفسور، فقط موقعیتی برای آموزش موضوع مورد بحث نبود، بلکه او می‌خواست که ما خودمان را بهتر بشناسیم و توانایی خودمان را- طی مأموریتی مهم که می‌توانست نتایج خوب یا بد داشته باشد یا پسرفت و پیشرفتی به دست آید- بالا ببریم. این که کامپیوتر بتواند آهنگ بسازد یا نه، زمان کلاس‌های دورهٔ ابتدایی اضافه یا کم شود، برای پروفسور اهمیتی نداشت. آنچه که او را به هیجان می‌آورد این بود که پروژه‌هایمان را در حد توانایی‌مان اجرا کنیم. او متعقد بود که اگر الان شما در اجرای این پروژه‌ها ناتوان باشید، هیچ وقت دیگری هم نخواهید توانست ولی اگر از پس انجام آن برآیید، بعد از این هم موفق خواهید بود.

او می‌گفت در دنیای کنونی که پر از چالش و مبارزه است، هیچ‌کس به شما کمک نخواهد کرد و این خود شما هستید که با سعی و تلاش از مبارزات پیروز بیرون می‌آیید.

زمانی که من تحقیقاتم را برای نوشتن این کتاب شروع کردم به فکر کلاس‌های پروفسور لانگ افتادم و گفته‌های او را دربارهٔ عوامل لازم برای خلق یک پروژهٔ تحقیقاتی خوب، مدنظر قرار دادم.

من هزاران مقاله و سخنرانی از انسان‌های موفق را مورد مطالعه قرار دادم و دریافتم که دانشمندان یک سری تجربیات، اصول و باورهایی را کشف کرده‌اند که برای رسیدن به موفقیت لازم است.

کتاب حاضر نشان‌دهندهٔ تلاش دانشمندان است که رموز موفقیت را در تمام جوانب زندگی مورد مطالعه قرار داده‌اند و من ۱۰۰ مورد آن را در این کتاب آورده‌ام؛ هر مبحثی مرکز ثقل نتایج عملی به دست آمده است و به دنبال آن مثال‌های واقعی از اشخاص حقیقی و همچنین نصایح مفیدی که باید مورد استفاده قرار گیرد تا شانس موفقیت را در زندگی بالا برد.

دکتر دیوید نیون (۴)


۱. احساس صلاحیت، آغاز صلاحیت است.

در کاری که انجام می‌دهید چقدر تبحر دارید؟ آیا هیچ‌گونه آزمایش، ارزیابی یا چیزی شبیه این‌ها را برای سنجش توانایی خود انجام داده‌اید؟ حتماً راهی وجود دارد که دریابید کاری را که انجام می‌دهید درست است و باید انتظار موفقیت را داشته باشید یا خیر. در حقیقت کسانی که فکر می‌کنند کار خود را درست انجام نمی‌دهند و توانایی دست‌یابی به موفقیت یا رهبری را ندارند، قدرت تغییر یک چنین تفکری را نیز ندارد حتی اگر به موفقیت هم دست یافته باشند و این سبب می‌شود که توانایی‌های آن‌ها از بین برود.

منتظر ارزیابی بعدی‌تان، برای داشتن قضاوت بهتر نسبت به خود نباشید برای این که احساسات بر مبنای حقایق پایه‌گذاری نشده است. شایسته بودن با احساس آن شروع می‌شود و بعد از آن شایستگی و صلاحیت به دست می‌آید.

راس (۵) رقصنده‌ای از شهر اسپرینگ فیلد (۶) ایالت میسوری (۷) در آرزوی روزی بود که بتواند در برادوی (۸) برنامه اجرا کند. مسیر رسیدن به این هدف باشکوه، از طریق اجرای برنامه در حضور اشخاص غیرحرفه‌ای و محلی بود. راس از این کار بسیار هراس داشت و آن را به مانند معاینه شدن توسط دکتر در جلوی مردم می‌دانست. او می‌گفت وقتی که قرار شد برای اولین بار این کار را انجام دهم بسیار ترسیده بودم. اما بالاخره او اجراهای مختلفی را انجام داد که در بعضی از آن‌ها موفق و در بعضی دیگر ناموفق بود و از این طریق تجربهٔ فراوانی به دست آورد. او می‌گفت این اواخر، در مقابل کسانی که مرا مورد ارزیابی قرار می‌دادند اعتمادبه‌نفس پیدا کرده بودم زیرا که تعداد این اجراها بسیار زیاد شده بود. اولین باری که راس همراه یک گروه حرفه‌ای برنامه اجرا کرد بسیار عالی بود. او یک توضیح مناسب برای موفقیت خود در هر چه سریع‌تر حرفه‌ای شدن ارائه می‌کند؛ اعتمادبه‌نفس. او می‌گوید اگر واقعاً می‌خواهید کاری را انجام دهید، باید آن را جدی بگیرید و به آن اعتقاد داشته باشید. مجبور هستید کاری کنید که آن اتفاق بیفتد. با نشستن و به امید دیگران بودن نتیجهٔ خوبی حاصل نمی‌شود.

اولین قدم آن‌هایی که موفق شده‌اند، پرورش احساسی بوده است که دربارهٔ توانایی خودشان داشته‌اند. در حقیقت از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر با تصویری که از خود در زمینهٔ توانایی‌شان در انجام کار داشته‌اند به موفقیت دست یافته‌اند نه تمرین زیاد.

گریبل (۹)، ۲۰۰۰


کتاب ۱۰۰ راز ساده‌ی موفقیت در کسب‌وکار نوشته دیوید نیون

کتاب ۱۰۰ راز ساده‌ی موفقیت در کسب‌وکار (انسان‌های موفق چه آموخته‌اند و چگونه می‌توانیم آن‌ها را به کار ببریم)
نویسنده : دیوید نیون
مترجم : احمد روستا ، محمود حمیدخانی
انتشارات سیته
تعداد صفحاتک ۱۵۲ صفحه

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

عکس‌هایی که به ما جلوه‌ای عجیب و جالب از دوره ویکتوریایی و ادواردین در انگلیس می‌دهند

دورهٔ ویکتوریا یا دورهٔ ملکه ویکتوریا، که گاهی دورهٔ ویکتوریایی نیز گفته می‌شود، دورهٔ اوج انقلاب صنعتی در بریتانیا و اوج امپراتوری بریتانیا بود. پس از ویلیام چهارم، که خود جانشین جرج چهارم بود، در ۱۸۳۷، ملکه ویکتوریای ۱۸ساله به تخت…

تصور شاهان صفوی بر اساس شرح متنی جهانگردان و افراد شاخصی که آنها را دیده و توصیف کرده‌اند

در حساب توییتر Cavid Ağa شاهان صفوی را بر اساس نوشته‌های قدیم به دقت و به صورت گرافیکی و چشم‌نوازی تصور شده‌اند.(توضیحات از ویکی پدیا) شاه اسماعیل بنا به نوشته‌های جیووانی ماریا دلی آنجیوللو شاه اسماعیل یکم (۱۷ ژوئیهٔ ۱۴۸۷ – ۲۳ مه…

اگر این سلبریتی‌ها تا به امروز زنده بودند …

عوامل مختلفی روی طول عمر انسان‌ها تاثیر می‌گذارد. سبک زندگی، تعذیه سالم، ورزش، پیشگیری از بیماری‌ها، پرهیز از مصرف مواد، خواب و آسایش کافی، ژنتیک، هشیاری برای پیشگیری از حوادث. اما به هر حال طول عمر برخی از انسان‌ها کوتاه‌تر از امید به…

اگر در زمان این شخصیت‌های معروف مجله تایم وجود داشت و قرار بود روجلد شماره شخصیت سال شوند!

مجله تایم یک نشریه خبری هفتگی معروف است که طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله سیاست، رویداد‌های جهانی، علم، فناوری، سرگرمی و غیره را پوشش می‌دهد. اولین بار در سال 1923 منتشر شد و از آن زمان به یکی از تأثیرگذارترین و شناخته شده‌ترین مجلات در…

عکس‌هایی که جادوی پرسپکتیو را نشان می‌دهند

عکاسی به نام هوگو سوئیساس، یک عکاس خلاق مستقر در لیسبون پرتغال است. او از دوربین و مغزش برای فریب چشم بینندگان عکس‌هایش استفاده می‌کند. او کاملاً خودآموخته، اشیاء روزمره را در صحنه‌هایی که به نظر نمی‌رسد متعلق به آن‌ها هستند، قرار می‌دهد، و…

چرا هنگامی که می‌خواهند عکسی از ما بگیرند، ناخودآگاه سرمان را کج می‌کنیم؟

وقتی در فیس بوک، اینستاگرام یا سایر سایت‌های رسانه اجتماعی پر از عکس هستیم، احتمالاً متوجه یک روند در زبان بدن کاربران خواهیم شد. هنگام عکس گرفتن و مواجهه با دوربین، برخی افراد به طور خودکار سر خود را به یک طرف خم می‌کنند. به نظر می‌رسد که…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5