شکل‌گیری یک اکوسیستم بزرگ تجاری: ۳۹ میلیون امریکایی صاحب بلندگوی هوشمند هستند

از هر ۶ کاربر امریکایی یکی صاحب بلندگوی هوشمند است.

گزارش اخیر موسسه NPR and Edison Research نشان می‌دهد نزدیک به ۳۶ میلیون کاربر ایالات متحده (۱۶ درصد کل امریکایی‌ها) صاحب بلندگوی هوشمند هستند و این بازار نسبت به ژانویه سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۲۸ درصد رشد کرده است.

طبق این گزارش؛ هنوز بلندگوی اکوی آمازون پیشتاز بازار است و ۱۱ درصد کاربران دارای بلندگوهای هوشمند از دستیار صوتی دیجیتالی الکسای آمازون استفاده می‌کنند در حالی‌که تنها ۴ درصد کل کاربران بلندگوهای هوشمند از یک گوگل هوم دارند.

البته، خریدها و تخفیف‌های روزهای پایانی سال مانند روزهای «جمعه سیاه» و «دوشنبه سایبری» نیز در افزایش این آمار بی‌تاثیر نبوده است. حداقل ۷ درصد از صاحبان بلندگوهای هوشمند گفته‌اند که در همین‌ روزهای حراجی پایان سال یک بلندگو خریداری کردند. ۴ درصد این افراد نیز گفته‌اند که اولین بلندگوی هوشمند خود را خریداری کردند.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

هر دو شرکت آمازون و گوگل سعی کردند از روزهای حراجی پایان سال نهایت استفاده را ببرند و بازار را به سوی خود بکشانند. هر دو شرکت با تخفیف‌ها و پاداش‌هایی سعی کردند خریداران را ترغیب به خرید یک بلندگوی هوشمند کنند.

تحلیل‌گران بازار اعتقاد دارند این دو شرکت برای فروش بیشتر بلندگوی هوشمند؛ ناچار شدند چندین دلار از سود خود صرفه‌نظر کنند ولی مردم را به استفاده از این دستگاه‌ها عادت دهند.

هزینه برای تغییر عادت

در گزارش منتشر شده به موارد استفاده کاربران از بلندگوهای هوشمند و موفقیت آن‌ها در خانه‌ها اشاره است. مردم با این بلندگوها بیشتر موسیقی گوش می‌دهند یا به دنبال کنترل از راه دور تلویزیون و دیگر تجهیزات خانه‌های هوشمند هستند.

۶۴ درصد از مردم یک بلندگوی هوشمند را با هدف استفاده در خانه‌های هوشمند و کنترل از راه دور تجهیزات خانه با دستورات صوتی خریداری کردند.

همچنین، ۶۶ درصد گفتند که از قابلیت‌های سخن‌وری این دستگاه لذت می‌برند و خودشان یا اعضای خانواده و دوستان را سرگرم می‌کنند. آن‌ها از بلندگوها می‌خواهند موسیقی پخش کند، آب‌وهوا را گزارش بدهد، سوالاتی می‌پرسند و به دنبال یک سری اطلاعات عمومی یا سرگرم‌کننده هستند. برخی هم اخبار ورزشی و نتیجه بازی‌ها را از بلندگوها سوال می‌کنند.

۳۰ درصد این افراد می‌گویند بلندگوی هوشمند را جایگزین تلویزیون کردند و بیشتر اوقات از بلندگو استفاده می‌کنند. بیشتر از ۷۱ درصد مردم تمایل دارند با این بلندگوها محتوای صوتی (موسیقی، اخبار، رادیو یا پادکست) گوش کنند.

استفاده از بلندگوهای هوشمند موجب شده تا مردم کم‌کم فرهنگ و عادت استفاده از دستیارهای صوتی را پیدا کنند. ۴۴ درصد افراد اظهار کردند از هنگامی که یک بلندگوی هوشمند در خانه دارند؛ از دستیار صوتی تلفن‌های همراه بیشتر از قبل استفاده می‌کنند.

این گزارش نشان می‌دهد که میزان ساعت استفاده از بلندگوهای هوشمند نیز به مرور در حال افزایش است. ۵۱ درصد افراد صاحب بلندگوی هوشمند گفته‌اند که نسبت به ماه اول؛ ساعت‌های بیشتری با این دستگاه‌ها هستند و البته ۳۳ درصد هم گفته‌اند هیچ تغییری رخ نداده است.

نقش اینترنت پرسرعت و دسترسی به سرویس‌های گوناگون

آمار و ارقام و اطلاعات تحلیلی نشات گرفته از این گزارش؛ به یک موضوع مهم دیگر هم اشاره می‌کند و آن نتایج و فواید دسترسی به یک اینترنت پرسرعت و پایدار به همراه دسترسی به سرویس‌های مختلف است.

در واقع، هنگامی می‌توان از اینترنت پرسرعت صحبت کرد که به طور عملی و روزمره وارد زندگی مردم شود؛ باعث افزایش و تغییر فرهنگ و عادت شود و بستری برای فروش محصولات و فناوری باشد.

بلندگوهای هوشمند بخشی از یک زنجیره و اکوسیستم هستند که صدها و هزاران کسب‌وکار را سود می‌رساند و شرط اولیه و لازمه آن یک اتصال اینترنت پرسرعت است.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.