۲۴ درصد از خانواده‌های امریکایی بلندگوی هوشمند دارند، بیشتر موسیقی گوش می‌دهند و گپ می‌زنند

0

نزدیک به یک چهارم خانه‌های ایالات متحده به یک بلندگوی هوشمند مجهز شدند.

طبق گزارش موسسه Nielsen، به طور میانگین، حدودا ۶۵ دقیقه از این بلندگوهای هوشمند در طول هر روز هفته استفاده می‌شود ولی در روزهای آخر هفته (شنبه و یک شنبه) ۷۲ دقیقه کار می‌کنند.

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، تنها ۲۲ درصد خانواده‌های امریکایی صاحب بلندگوی هوشمند بودند و یکی از بلندگوهای آمازون اکو، اپل هوم‌پاد یا گوگل هوم را استفاده می‌کردند.

حالا در آخرین آمارگیری از سه ماهه سوم ۲۰۱۸، شاهد افزایش ۲ درصدی خانواده‌های صاحب بلندگو هستیم.

در ابتدا، رشد استفاده از بلندگوهای هوشمند کند بود. تا سال ۲۰۱۵، تنها ۸۰۰ هزار خانواده به یک بلندگوی هوشمند عمدتا متعلق به شرکت آمازون مجهز شده بودند.

در سال ۲۰۱۷، اوضاع بهتر شده و ۱۵.۳ میلیون خانواده از بلندگو و دستیارهای صوتی هوشمند استقبال کردند اما در شش ماهه گذشته، خرید و استفاده از این بلندگوها رشد بسیار بیشتر و جهشی را تجربه کرده است.

از کل خانواده‌هایی که بلندگو دارند؛ نزدیک به ۶۲ درصد آن در شش ماه گذشته اقدام به خرید آن کردند. افزایش تنوع بلندگوها و ورود برندهای معتبر به بازار روی این موضوع تاثیر زیادی داشته است.

به علاوه، این تحقیق انجام شده نشان می‌دهد در ۴۰ درصد خانه‌ها بیش از یک بلندگو نصب شده است و ۴۵ درصد از خانواده هم قصد خرید بلندگوی دوم را دارند.

بیشترین کاری که انجام می‌دهند؟

اما مردم از بلندگوهای هوشمند بیشتر چه استفاده‌ای می‌کنند؟

۹۰ درصد از مردم به موسیقی گوش می‌دهند. چیزی که انتظار داشتیم ولی ۸۱ درصد مردم از قابلیت‌های اصلی این بلندگو هم استفاده می‌کنند. سعی می‌کنند با این بلندگوها صحبت کنند؛ ازشان اطلاعات بگیرد و دستوراتی را اجرا کنند.

این آمار نشان می‌دهد مردم چندان هم با ویژگی‌ها و قابلیت‌های بلندگوهای هوشمند غریبه نیستند و به جز موسیقی، تمایل به استفاده از این مزایای بلندگوهای امروزی دارند.

در این میان، باز هم برخی ویژگی‌های بلندگوها محبوب‌تر است. مثلا، ۶۸ درصد امریکایی‌ها از این بلندگوها برای گپ زدن استفاده می‌کنند. در حقیقت، کارکردی سرگرم‌گونه برایشان دارند و کمتر سراغ اخبار یا گرفتن اطلاعات و برنامه‌ریزی زندگی می‌روند.

از همین ۶۸ درصد امریکایی هم بیش از ۶۲ درصد آن‌ها بلندگو را به تازگی و در این شش ماه اخیر خریداری کردند. این آمار به وضوح جهت‌گیری و دلایل استقبال کاربران را نشان می‌دهد.

این آمار به سازندگان بلندگوهای هوشمند می‌فهماند که روی قابلیت‌های تعاملی این دستگاه‌ها بیشتر کار کنند و با برقراری ارتباطی تنگ‌تر و بهتر با توسعه‌دهنده‌ها، مهارت‌های گفت‌وگوی بلندگوها را افزایش دهند تا مردم بلندگوهای بیشتری خریداری کنند.

به طور کلی، بلندگوهای هوشمند به آرامی دارند در خانه‌ها جای ثابتی پیدا می‌کنند و حتی مردمی که چندان اهل گجت‌ها و فناوری‌های جدیدی نیستند هم تمایل به خریدشان دارند.

تنوع بیشتر در بازار، بهبود کارایی و قابلیت‌های این بلندگوها و افزایش مهارت‌های مردم در تعامل با آن‌ها موجب می‌شود این بازار بزرگ‌تر شده و ارزش مالی بالایی پیدا کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.