۸ افزونه کاربردی برای مدیریت و کنترل برگه‌های مرورگرهای وب

0

وقتی شروع به وب‌گردی می‌کنیم؛ شاید دو الی ۳ برگه در مرورگر وب باز کرده باشیم. کار با چند برگه محدود می‌تواند بهره‌وری و کارایی بالایی برایمان داشته باشد. سریعا هر چیزی را یافته و میان برگه‌ها سوییچ می‌کنیم.

برخی مقالات طولانی را نگه می‌داریم تا سرفرصت بخوانیم و برخی سایت‌های مرجع که باید ده‌ها بار بازدید شوند را در یک برگه باز شده قرار می‌دهیم تا مرتبا به‌روزرسانی شوند.

اما اغلب اوقات وب‌گردی ما به باز کردن ده‌ها برگه منجر می‌شود و اینجا است که دیگر بهره‌وری ما افت می‌کند، سرعت مرورگر وب پایین می‌آید و منابع سیستم به شدت درگیر می‌شوند. برگه‌های زیاد باعث افزایش مصرف پردازنده و اشغال حجم بیشتری از حافظه رم می‌شود.

اگر جزو کاربرانی هستید که همیشه در مرورگر وب شما ده‌ها برگه باز است و در مدیریت و جابه‌جایی میان‌شان سردرگم هستید؛ بهتر است از افزونه‌های مفید مدیریت و کنترل برگه‌ها کمک بگیرید. در ادامه، ما ۸ افزونه کاربردی و کارآمد را برایتان یافته و معرفی می‌کنیم تا با نصب آن‌ها؛ تجربه وب‌گردی جدید و بهتری داشته باشید:

OneTab

افزونه OneTab یک راه‌کار ساده برای مدیریت برگه‌ها است. وقتی روی آیکون این افزونه در نوار ابزارهای مرورگر کلیک می‌کنید؛ تمام برگه به جز برگه‌ای که در آن هستید؛ مخفی می‌شوند. این افزونه می‌تواند افزونه‌ها را در گروه‌های مختلف حفظ کند و در هنگام بازیابی و باز کردن دوباره آن‌ها؛ هریک را به طور جداگانه‌ یا به صورت گروهی باز کنید.

یکی دیگر از مزایای این افزونه، جلوگیری از مصرف زیاد منابع سیستم توسط مرورگر وب است. گزینه‌هایی برای بستن برگه‌های تکراری یا برگه‌های پرمصرف و سنگین دارد. همین‌طور فیلترهایی دارد تا برگه‌های پین شده یا بوک‌مارک را ببندید و در آینده، هر زمان که نیاز بود؛ باز کنید.

دانلود افزونه OneTab برای کروم و فایرفاکس

Tabs Limiter With Queue

این افزونه به نوعی نسخه‌ای حرفه‌ای‌تر از افزونه OneTab است که به طور اختصاصی برای مرورگر گوگل کروم توسعه داده شده و به خوبی با آن سازگار و جفت می‌شود؛ به‌طوری‌که احساس می‌کنید بخشی از این مرورگر است.

کار اصلی این افزونه، مدیریت برگه‌هایی است که فعلا نیاز ندارید. می‌توانید با یک کلیک راست و بستن برگه، آن را برای بازدید در آینده ذخیره کنید. برگه بسته شده در فهرستی ذخیره خواهد شد که در آینده قابل مشاهده است.

می‌توانید برای یافتن ساده‌تر برگه‌ها، آن‌ها را در گروه‌های مختلف دسته‌بندی و ذخیره کنید. همچنین، در این افزونه امکان ذخیره کردن یک لینک به جای برگه وجود دارد. در این شرایط، دیگر نیازی به باز کردن هر لینک در یک برگه جداگانه و بعد ذخیره برگه وجود ندارد. فیلتر برگه‌های تکراری از دیگر مزایای این افزونه هستند.

افزونه Tabs Limiter With Queue این قابلیت را فراهم می‌کند که فقط با تعداد محدودی برگه کار کنید و در هر بار اجرای مرورگر کروم، برگه‌های خود را منظم و سازمان‌دهی شده داشته باشید.

دانلود افزونه Tabs Limiter With Queue برای گوگل کروم

xTab

این افزونه از یک راه‌حل جالب و ساده برای مدیریت برگه‌ها استفاده می‌کند. با xTab نمی‌توانید به تعداد دلخواه برگه باز کنید.

یعنی این افزونه به جای اینکه برگه‌ها را گروه‌بندی یا اولویت‌بندی کند و بخواهد روی باز و بسته شدن‌شان نظارت داشته باشد؛ به سادگی سعی می‌کند اجازه ندهد شما زیادی برگه باز کنید.

می‌توانید از ۵ الی ۵۰ برگه در تنظیمات پیش‌فرض تعریف کنید ولی دیگر اجازه ندارید بیشتر از این تعداد برگه باز کنید. در غیر این‌صورت، افزونه xTab شروع به بستن برگه‌های قدیمی‌تر می‌کند. البته؛ می‌توانید سیاست بستن برگه‌ها را خودتان تعریف کنید: قدیمی‌ترین برگه‌ها، اخیرا بازدید شده، حداقل بازدیده شده و …

چون این افزونه، گزینه‌های به شما برای بازیابی برگه‌های بسته شده نمی‌دهد؛ باید در بستن و گشودن یک برگه جدید دقت و تمرکز زیادی داشته باشید و خودتان به طور دستی برگه‌ها را مدیریت کنید.

دانلود افزونه xTab برای گوگل کروم

Tree Tabs

این افزونه تعداد برگه‌های باز شده را محدود نمی‌کند بلکه از راه‌کار جایگزین دیگری سود می‌برد. در فایرفاکس، در حالی‌که برای باز کردن برگه‌ها به صورت معمولی محدودیتی ندارید؛ می‌توانید برگه‌ها را در نوار کناری قرار دهید یا از ساختار درختی و اولویت‌داری برای برگه‌ها استفاده کنید.

با کمک این افزونه، می‌توان ده‌ها برگه را در نوار کناری فایرفاکس گروه‌بندی و مرتب‌سازی کرد تا در شرایط و زمان‌های مختلف قابل دسترسی باشند. می‌توانید دسته‌های مختلفی از برگه‌ها مانند علمی، ورزشی، شبکه اجتماعی، اخبار و غیره بسازید و برگه‌ها در این دسته‌ها قرار بگیرند.

کارهای جالبی می‌توان در نوار کناری برگه‌ها انجام داد. مثلا در برگه‌ها جست‌وجو کنید، آن‌ها را برای آینده ذخیره کنید و برگه‌های بسته شده را دوباره باز کنید.

دانلود افزونه Tree Tabs برای مرورگر فایرفاکس

All Tabs Helper

این افزونه هم مانند Tree Tabs سعی می‌کند از طریق نوار کناری، برگه‌های باز شده در مرورگر فایرفاکس را مدیریت کند ولی قابلیت گروه‌بندی و اولویت‌دهی به برگه‌ها ندارد.

در عوض، می‌توانید چندین برگه را با یکدیگر انتخاب کنید یا در میان برگه‌ها جست‌وجو و برگه‌های تکراری را ببندید. این افزونه، یک تاریخچه از برگه‌ها نگه می‌دارد که کاربر با استفاده از آن می‌تواند برگه‌ها را دوباره باز کند یا بفهمد چه برگه‌هایی بسته شده‌اند.

دانلود افزونه All Tabs Helper برای مرورگر فایرفاکس

Mute All Inactive Tabs

کاهش مصرف منابع سیستم تنها دلیل مدیریت برگه‌ها نیست. برخی اوقات باز کردن تعداد زیادی برگه، موجب می‌شود همزمان چندین فایل صوتی یا ویدیویی پخش شوند و سروصدای برگه‌ها شما را کلافه کند ولی ندانید که کدام برگه را باید ببندید.

افزونه Mute All Inactive Tabs می‌تواند در این مواقع به کمک شما بیاید. همان‌طور که از نام اش مشخص است؛ می‌توانید با یک کلیک، تمام برگه‌های در حال پخش را به جز برگه اصلی در حال بازدید را غیرفعال کنید.

آن‌گاه برای فعال کردن صدای یک برگه می‌توانید روی آن راست کلیک کرده و از حالت غیرفعال خارج کنید.

دانلود افزونه Mute All Inactive Tabs برای مرورگر فایرفاکس

Recent Tab List

اگر از مرورگر سافاری روی سیستم‌عامل مک‌او‌اس استفاده می‌کنید، می‌توانید با افزونه Recent Tab List فهرستی از تمام برگه‌های اخیرا باز شده یا بسته شده داشته باشید. این هم روشی دیگر برای مدیریت و سامان‌دهی به برگه‌ها است چون دیگر نگران بستن برگه‌ها نیستید و آن‌ها همیشه در دسترس هستند.

امکان جست‌وجو در این فهرست وجود دارد. همچنین، از طریق این افزونه می‌توانید برگه‌ها را سریع‌تر بسته یا باز کنید. امکان جابه‌جایی و مرتب‌سازی برگه‌ها را ندارید ولی یک دسترسی سریع‌تر و ساده‌تر به تمام برگه‌ها خواهید داشت.

دانلود افزونه Recent Tab List برای سافاری

Tab Stack

این افزونه بیشتر یک ترفند ساده است ولی باز هم خوب است. این افزونه کاری می‌کند که همیشه برگه باز شده در حال کار به سمت چپ‌ترین بخش نوار برگه‌ها منتقل شود. این‌گونه، شما همیشه می‌دانید دارید روی کدام برگه کار می‌کنید و در میان برگه‌ها گم نمی‌شوید.

به‌علاوه، برگه‌های قدیمی‌تر در ابتدای نوار برگه‌ها هستند و شما راحت‌تر می‌توانید برای‌شان تصمیم‌گیری کنید. شاید همه کاربران به این افزونه نیاز نداشته باشند ولی روشی است که همیشه یک نوار از برگه‌های مرتب شده داشته باشید.

دانلود افزونه Tab Stack برای سافاری

منبع

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

آیا می‌توانید در این عکس شیر کوهی را در حال تعقیب الک (گوزن شمالی) ببینید؟

یک دوربین خودکار راه‌اندازی شده توسط سرویس حیات وحش ایالات متحده، عکس‌هایی از یک شیر کوهی را در حال تعقیب یک گوزن شمالی ثبت کرد. از این عکس‌ها مشخص است که این شکارچی بسیار دشوار است. پس اگر گوزن بزرگ شکار شده باشد و متوجه خطر نشده باشد،…

۱۰ شهید دنیای فناوری!

هر کدام از ابزارها و دستگاه‌هایی که ما در زندگی عادی خود از آنها استفاده می‌کنیم، ثمره تلاش‌های بی‌وقفه دانشمندان و افراد زیادی بوده‌اند. اگر فداکاری، ریسک‌پذیری، شهامت و ماجراجویی این افراد نبود، ما هیچ کدام از این فناوری‌ها و ابزارها را…

مجموعه باور نکردنی از عکس‌های تاریخی که توسط عکاسان آنها امضا و حاشیه‌نویسی شده

عکس بالا عکس اتاق موقعیت اضطراری است که توسط جو بایدن امضا شده است . لحظات پرتنش عملیات نپتون نیزه را نشان می‌دهد که نیرو‌های دریایی ایالات متحده به محوطه اسامه بن لادن یورش بردند. امضا کرد: ایمان را حفظ کن! مجموعه‌ای از عکس‌هایی که…

خرابی چون‌ که از حد بگذرد آباد می‌گردد! – گالری عکس‌های قبل و بعد این مکان‌های زشت یا مخروبه

تماشای مراحل ساخت هنرهای دستی یا دکوراسیون داخلی و خارجی منزل برای بسیاری جالب و لذت‌بخش است. حتی اگر فعلا یارای تجمل باز اقتصادی خرید و بهسازی و نوسازی منزل نداشته باشند یا عملا در کار هنری نباشند. دست‌کم ایده‌ای در ذهنشان می‌ماند که از…

چرا غذاها در کتاب‌های مصور و انیمیشن‌ها اینقدر اشتها برانگیزند؟!

دوران کودکی خودم را که به یاد می‌آورم، یاد کتاب‌های داستان مصور می‌افتم که در بعضی از صفحات آن عکس میزهای پر از غذا درج شده بود. نقاشی‌های آنقد آنقدر خوب بودند که تصور می‌کردم میوه‌ها و مرغ و بوقلمون و سوسیس فرنگی‌ها مسلما باید کیفیت…

واکسن گارداسیل چیست؟ چه وقت و چه کسانی باید آن را تزریق کنند؟

گارداسیل واکسنی است که به محافظت در برابر انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) کمک می‌کند، که یک عفونت شایع مقاربتی است که می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی مختلف از جمله زگیل تناسلی و برخی از انواع سرطان شود. این واکسن برای جلوگیری از…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5