اپل استار: یک گوشی، یک لپ‌تاپ، یک تبلت یا هر سه؟

0

شایعات زیادی درباره تمرکز اپل روی توسعه دستگاه جدیدی به نام «Star» در فضای وب منتشر شده است.

البته، در این شایعات اطلاعات و جزییات موثق و مطمئن بسیار کمی درباره «اپل استار» منتشر شده و همین اطلاعات اندک نیز حدس و گمان برخی شرکت‌ها و رسانه‌ها از فعالیت‌های اپل در بازار است. گفته می‌شود این دستگاه یک آیفون ارزان قیمت یا مک‌بوک با پردازنده آرم است.

در روزهای اخیر، شایعه شد این دستگاه با کدنام «N84» یک گوشی آیفون با صفحه‌نمایش LCD است. مشخصات این گوشی نیز همانند آیفون X معرفی شده در سال گذشته است.

خوب همه می‌دانیم که اپل امسال یک آیفون جدید با صفحه‌نمایش LCD ولی مشخصات و طراحی آیفون X عرضه خواهد کرد؛ پس احتمالا «اپل استار» باید دستگاه دیگری باشد. به علاوه، ترند جدید بازار موبایل نمایشگرهای اولد هستند و بعید است اپل بخواهد چندین گوشی با نمایشگر LCD روانه بازار کند.

برخی رسانه‌ها از یک لپ‌تاپ مک‌بوک ولی با پرازنده معماری آرم صحبت می‌کنند. یعنی چیزی بسیار نزدیک به تبلت‌‌هایی که در بازار شاهدشان بودیم. آیا اپل در پی عرضه یک دستگاه هیبریدی است؟

چی دوست داریم؟

سایت ۹to5Mac گزارش داده که این دستگاه یک قطعه کد کوتاه به نام Extensible Firmware Interface یا EFI را اجرا می‌کند. از آن‌جایی که این قطعه کد مربوط به سیستم بوت لپ‌تاپ‌های مک‌بوک است؛ این سایت و برخی رسانه‌های دیگر استدلال می‌کنند «اپل استار» باید یک لپ‌تاپ باشد نه تبلت!

با توجه به گزارش‌های منتشر شده اخیر در عدم استفاده اپل از پردازنده‌های اینتل در دستگاه‌های مک‌بوک از سال ۲۰۲۰ به بعد؛ بیشتر ذهن‌مان سراغ یک دستگاه مک‌بوک می‌رود تا تبلت و گوشی.

از سوی دیگر، چون اپل برای دستگاه‌های همراه از سیستم‌عامل iOS و برای لپ‌تاپ‌های مک‌بوک از سیستم‌عامل مک‌او‌اس استفاده می‌کند؛ خیلی سخت است باور کنیم دستگاه هیبریدی روانه بازار خواهد شد.

بیشتر احساس می‌شود «اپل استار» باید یک لپ‌تاپ یا تبلت/موبایل باشد. چون اطلاعات بسیار گنگ و ناقصی درباره این محصول آینده اپل در دسترس است؛ به ناچار نمی‌توان زیاد درباره‌اش صحبت کرد و باید منتظر درز اطلاعات بیشتر بود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.