فیسبوک ویژگی Memories را برای مرور لحظات و خاطرات خوش قدیمی معرفی کرد

0

امروز فیسبوک از بخش جدیدی به نام «Memories» رونمایی کرد که به مرور خاطرات قدیمی و نوستالژیک اختصاص دارد.

در بخش Memories می‌توان پست‌ها و عکس‌هایی را مشاهده کرد که یک کاربر با خانواده و دوستان‌اش در گذشته داشته و جزو بهترین لحظات زندگی‌اش هستند.

فیسبوک با افزودن بخش خاطرات به شبکه اجتماعی خود، سعی کرده دسترسی به عکس‌ها و خاطرات گذشته را برای کاربران راحت‌تر کند. کاربران اکنون می‌توانند بسیاری از ویژگی‌های آشنای فیسبوک برای یادآوری خاطرات خوش گذشته مانند «On This Day» را در بخش Memories مشاهده کنند.

محتوای دیده شده در بخش Memories لزوما جدید نیستند و براساس تاریخ طبقه‌بندی شدند تا کاربران به‌راحتی بتوانند یک خاطره یا عکس را از سال‌های دور یافته و دوباره مرور کنند. این Memories شامل بخش‌های مختلفی است تا کاربران راحت‌تر و سریع‌تر بتوانند دنبال چیزی که می‌خواهند بگردند.

مثلا در این بخش شاهد ویژگی به نام «Friends Made on this Day» هستیم که فهرستی از دوستان مرتبط با یک خاطره یا عکس تاریخی یک روز خاص را نشان می‌دهد.

کاربران می‌توانند مجموعه‌ای از عکس‌ها و ویدیوهای تولد یک دوست را در بخش «friendversaries» مشاهده کنند. همین‌طور کلاژهای ویدیویی که تا کنون در بخش «News Feed» مشاهده کردید؛ هم‌اکنون در بخش Memories قابل بازبینی و در دسترس قرار گرفتند.

جمع‌آوری و ویرایش خاطرات

یک بخش دیگر با نام «Memories You May Have Missed» برای افرادی است که دیر به دیر وارد فیسبوک شدند یا فعالیت زیادی در این شبکه اجتماعی نداشتند و احتمالا برخی از عکس‌ها و خاطرات اشتراکی با دوستان قدیمی را از دست دادند. در این بخش می‌توان این خاطرات را مرور کرد یا با دوستان به اشتراک گذاشت.

بخش «Recaps of Memories» نیز برای بازنگری‌های فصلی و ماهیانه به یک سری خاطرات می‌شود که در قابل ویدیوی کوتاهی قابل اشتراک‌گذاری روی تایم‌لاین است.

به طور کلی، فیسبوک همیشه به دنبال زنده کردن و مرور خاطرات خوش و نوستالژیک کاربران بوده و تا کنون چندین ویژگی و ابزار برای این منظور ارایه کرده است. اما امروز با راه‌اندازی بخش Memories سعی دارد این فعالیت‌ها را در قالب یک مجموعه و مکانی برای دسترسی آسان به بهترین لحظات خوش و ماندگار در زندگی ارایه دهد.

جالب است کاربران فیسبوک این اجازه را دارند که یک عکس یا خاطره قدیمی که خوش‌آیند نیست را از این بخش حذف کنند تا همیشه تابلویی از بهترین لحظات زندگی‌شان را ببینند و لذت ببرند. همین‌طور، امکان اضافه کردن یک عکس و پست به این بخش وجود دارد.

از سوی دیگر، این روزها مردم کمتر اقدام به پست گذاشتن در فیسبوک می‌کنند و بیشتر مشغول استفاده از شبکه‌های اجتماعی دیگری مانند اسنپ‌چت و اینستاگرام هستند. بنابراین؛ فیسبوک می‌خواهد با یادآوری خاطرات کاربران؛ آن‌ها را تشویق به اشتراک‌گذاری دوباره عکس‌ها و ویدیوها با دوستان قدیمی کند.

بخش Memories به صورت یک بوک‌مارک در سمت چپ News Feed روی برنامه‌ دسکتاپ در دسترس است. همین‌طور، روی اپلیکیشن موبایل در بخش «more» کلید سمت راست، جایی که اعلان‌ها و پیغام‌ها در News Feed وجود دارند؛ در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.