واتساپ به‌زودی همه اطلاعات چت‌ها، تصاویر و ویدیوهای کاربران را پاک می‌کند

0

واتساپ به‌زودی تمام اطلاعات کاربران را پاک خواهد کرد.

این پیام‌رسان محبوب با کاربران ۱.۵ میلیاردی در ماه طی همکاری و توافق با شرکت گوگل، امکان پشتیبان‌گیری از تمام اطلاعات حساب کاربری روی سرویس ابری گوگل درایو را برای کاربران فراهم کرده است.

کاربران واتساپ تا ۱۲ نوامبر فرصت دارند به طور رایگان از حساب کاربری خود در این پیام‌رسان یک نسخه پشتیبان روی گوگل درایو بگیرند. گوگل ۱۵ گیگابایت حجم رایگان به هر کاربر ارایه داده است که به نظر می‌رسد برای پشتیبان‌گیری از واتساپ کافی باشد. اگر به حجم بیشتری نیاز دارید؛ باید یکی از سرویس‌های پولی گوگل درایو را خریداری کنید.

واتساپ می‌خواهد پس از ۱۲ نوامبر، همه اطلاعات کاربران از جمله چت‌ها، تصاویر و ویدیوها را پاک کند و دیگر امکان دسترسی به آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

پشتیبان‌گیری رایگان و راحت اطلاعات حساب کاربری واتساپ روی گوگل درایو می‌تواند خبر خوبی برای کاربران این پیام‌رسان باشد ولی از آن سو، پاک شدن همه اطلاعات خبر بدی است و احتمال از دست رفتن برخی اطلاعات کاربران وجود دارد.

پشتیبان‌گیری دستی از واتساپ

برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات واتساپ، ابتدا باید مطمئن شوید اپلیکیشن گوگل درایو روی گوشی تلفن همراه شما نصب شده باشد.

بعد، در اپلیکیشن واتساپ وارد Menu شده و پس از آن گزینه‌های Settings و Chats را انتخاب می‌کنیم. حالا روی Chat backup ضربه زده و گزینه  Back Up را انتخاب می‌کنیم تا به طور خودکار از تمام اطلاعات ذخیره شده روی حساب کاربری واتساپ یک نسخه پشتیبان روی گوگل درایو گرفته شود.

دقت کنید در بسیاری از حساب‌های کاربری واتساپ، پشتیبان‌گیری مبتنی بر وای‌فای است؛ بنابراین پیش از شروع فرآیند پشتیبان‌گیری به یک شبکه وای‌فای پرسرعت و مطمئن متصل شوید.

سعی کنید این پشتیبان‌گیری را همین روزها و تا قبل از تاریخ ۱۲ نوامبر انجام دهید چون در غیر این صورت باید منتظر پاک شدن اطلاعات‌تان روی این پیام‌رسان باشید.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.