تماشا کنید: شهر سایاما در بازی ماینکرفت که بسیار واقعی به نظر می‌رسد

4

گروهی از علاقه‌مندان ژاپنی بازی Minecraft در سه سال گذشته مشغول ساختن شهری در این بازی بودند که همه را شگفت‌زده و متحیر می‌کند.

تصاویر این شهر بسیار واقعی و زنده به نظر می‌رسد و هیچ‌کس باور نمی‌کند چنین شهری در کشور ژاپن وجود نداشته باشد. این گروه از گیمرهای ماینکرفت برای شهر خود نام «Sayama City» را انتخاب کردند.

تصاویر و داستان شهر سایاما در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و حالا به یکی از معروف‌ترین شهرهای ماینکرفت تبدیل شده است.

شروع ساخت شهر سایاما از سال ۲۰۱۶ و توسط انجمن ماینکرفت سایت Planet Minecraft آغاز شده است. در ساخت این شهر به جزییات توجه بسیار زیادی شده است. تصاویر و ویدیوهای این شهر به خوبی رندر و طراحی شدند تا یک شهر واقعی را به تصویر بکشند.

آخرین عکس‌ها و ویدیوهای منتشر شده از شهر سایاما پیشرفته قابل ملاحظه‌ای با گذشته دارند و هر فردی را می‌توانند گمراه کنند چون هیچ تفاوتی با یک شهر واقعی ندارند. بسیاری از کاربران و گیمرهای ماینکرفت اعتقاد دارند سایاما بهترین شهری است که تا کنون در این بازی ساخته شده است.

در این شهر می‌توانید برج‌ها و آسمان‌خراش‌های مختلف، بیلبوردهای تبلیغاتی، ساختمان‌هایی با معماری‌های مختلف به همراه فضای سبز و درخت‌کاری، خیابان‌های شلوغ مملو از جمعیت در حال تردد، پل‌ها و چراغ‌های قرمز مشاهده کنید.

شهر مجازی با معماری مدرن

تمام این بخش‌ها با هنر و ظرافت بسیار زیادی طراحی و پیاده‌سازی شدند تا نمای یک شهر واقعی را نشان دهند. در نماهای نزدیک می‌توان فهمید سایاما یک شهر پیکسلی است ولی در نمای دور با یک مرکز شهر ژاپنی تفاوتی ندارد.

نمی‌دانیم در این شهر چند نفر کار کردند ولی صرف‌نظر از آن، ساختن چنین شهری موفقیت بزرگی است.

برخی کارشناسان ایراداتی به شهر سایاما گرفتند. مثلا عنوان می‌شود اندازه ساختمان‌ها درست نیست و گیمرها نمی‌توانند واقعا در این شهر بازی کنند. اما زیبایی و واقعی بودن شهر باعث شده هر منتقدی در نهایت به تمجید و تشویق این شهر بپردازد.

تیم سازنده شهر سایاما برای تسریع در ساخت و ساز بلکوی شهر از ابزارهایی مانند MCedit استفاده کردند. یکی از مزایای بازی ماینکرفت امکان توسعه بازی با کدها و ماژول‌های ثالث است.

در زیر می‌توانید کلیپی از شهر مجازی سایاما را در نمای نزدیک مشاهده کنید:

منبع

 
4 نظرات
 1. آسو احمدی می گوید

  بهترین بازی جهان است

 2. حامد می گوید

  یا خدا

 3. PARHAM می گوید

  میشه بگید چطوری باید دانلود کنم

 4. نیهان می گوید

  یا امام حسین یا خدا ??????? چجوری نصب کنم یکی بگههههههههههه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.