توسعه دهنده ماینکرفت تبادل NFT‌های درون بازی را برای جلوگیری از سودجویی ممنوع می‌کند

0

استودیوی موجنگ Mojang که توسعه‌دهنده ماینکرفت است، موضعی قوی در برابر NFT‌ها اتخاذ کرده است. در یک پست وبلاگی با عنوان “ماینکرفت و NFT ها”، این استودیو که متعلق به مایکروسافت است، نوشته که “ادغام NFT‌ها با ماینکرفت با پشتیبانی یا اجازه ما نیست. ”

«برای اینکه اطمینان حاصل کنیم گیمرهای ماینکرفت از تجربه‌ای ایمن و فراگیر برخوردار می‌شوند، فن‌آوری‌های بلاک چین مجاز به ادغام در برنامه‌های مشتری و سرور و محتوای درون بازی ماینکرفت مانند دنیا‌ها، پوسته‌ها، آیتم‌های شخصیتی یا سایر مد‌ها مثلا برای ایجاد یک دارایی دیجیتال کمیاب نیست.»

به گفته موجنگ ، برخی از شرکت‌ها سیستم «تبادلNFT» برای دستیابی به فایل‌های دنیای ماینکرفت و بسته‌های پوستی مرتبط ایجاد کرده‌اند.

این استودیو همچنین پیشنهاد می‌کند که از نظر تئوری NFT‌های «کلکسیونی» می‌تواند ماینکرفت وجود داشته باشد یا اینکه بازیکنان می‌توانند با انجام کار‌هایی در ماینکرفت روی سرور یا کسب درآمد در خارج از بازی واقعی، NFT کسب کنند.

موجنگ استدلال می‌کند که این ممنوعیت کلی به خاطر این است که مایل نیست با این تبادل‌ها حس کمبود و محرومیت دیجیتال را القا کند که در تضاد با ارزش‌های ماینکرفت است. این شرکت می‌گوید که NFT‌ها سودگرایی را تشویق می‌کنند.

خوب است که پست وبلاگ استودیوی را به طور کامل بخوانید، زیرا به طور خلاصه بسیاری از انتقادات مربوط به NFT‌ها و پروژه‌های بلاک چین را به زبانی که به راحتی قابل درک است بیان می‌کند.

تنها استودیوی موجنگ نیست که میانه‌ای با NFT‌ها ندارد.Valve هم موضع سختی در برابر بازی‌های بلاک چین و NFT‌ها در Steam اتخاذ کرده و  Ubisoft ساخت NFT‌ها برای Ghost Recon Breakpoint را تنها چند ماه پس از راه‌اندازی این ابتکار متوقف کرد.

اما اپیک گیمز سال گذشته اعلام کرد که برای بازی‌های بلاک چین در فروشگاه اپیک گیمز «باز» است و اولین بازی بلاک چین در ژوئن به این فروشگاه آمد.

در حالی که موجنگ به طور کامل در را بر روی ترکیب بلاک چین در آینده نمی‌بندد، اما با این پست می‌شود نتیجه گرفت که «در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای پیاده‌سازی فناوری بلاک چین در ماینکرفت وجود ندارد.»

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.