ماشین تایپ قابل حملی برای تمرکز بیشتر روی نوشتن و جلوگیری از فراموشی ایده‌ها و یادداشت‌ها

1

اگر شما هم جزو آن دسته از نویسنده‌هایی هستید که ایده‌ها و سوژه‌ها سریعا از ذهن‌تان پاک می‌شوند و حواس‌پرتی دارید؛ شاید ماشین تایپ Freewrite Traveler آن چیزی باشد که نیاز دارید.

این دستگاه یک نسخه به‌روزتر، بهتر و کوچک‌تر از دستگاه Freewrite است که در چند سال پیش معرفی شد. Freewrite Traveler می‌خواهد همیشه شما روی نوشتن تمرکز داشته و به راحتی در هر زمان و مکانی سریعا شروع به تایپ کنید.

Freewrite Traveler یک ماشین تحریر و تایپ بسیار سبک و قابل حمل است که نسبت به نسخه‌های اولیه ماشین‌های تحریر پیشرفته‌های بسیار بزرگی داشته است.

این ماشین تایپ جمع‌وجور و دوست‌داشتنی توسط شرکت نیویورکی Astrohaus طراحی و ساخته شده است. این دستگاه نه ایمیل دارد، نه از گیم و شبکه‌های مجازی روی آن خبری هست. همین‌طور، خبری از اعلان‌ها و پیام‌های هشدار سیستم‌عامل‌ها نیست. نمی‌توانید ویدیو مشاهده کنید یا اپلیکیشنی نصب و استفاده کنید.

پس، دستگاه Freewrite Traveler چیزی کمی بیشتر از یک صفحه‌کلید، صفحه‌نمایش و یک اتصال اینترنت است تا شما یادداشت‌ها و کارهای خود را روی کلاود ذخیره کنید.

همین ویژگی‌های این دستگاه است که باعث می‌شود نویسنده‌ها بدون حواس‌پرتی و با تمرکز بالا بتوانند نوشته‌ها و یادداشت‌های خود را پیش ببرند و بعد ذخیره کنند. گاهی اوقات کامپیوترهای امروزی به خاطر انواع امکانات و اپلیکیشن‌هایی که دارند؛ بهترین عامل حواس‌پرتی هستند.

هیچ‌چیزی برای فرار از تایپ و نوشتن ندارید

یکی از نقاط قوت Freewrite Traveler نسبت به مدل اصلی و همین‌طور برخی مدل‌های دیگر بازار، سبکی مناسب آن است. به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی قابل حمل و انعطاف‌پذیر باشد.

دستگاه Freewrite وزنی ۴ پوندی دارد ولی Freewrite Traveler با وزن ۱.۴ پوند بهتر حمل می‌شود و همین‌طور قابل کنترل خواهد بود.

اما دقیقا این دستگاه چه امکاناتی دارد؟ یک صفحه‌نمایش E Ink با صفحه‌کلید کامل و باریکی برای سفر مناسب است. باتری این دستگاه می‌تواند ۴ هفته دوام بیاورد.

این دستگاه می‌تواند نوشته‌های شما را به طور خودکار در فاصله‌های مشخصی روی فضای ذخیره‌سازی داخلی ذخیره کند. البته، امکان هماهنگ شدن با سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مانند دراپ‌باکس، گوگل درایو و غیره در زمان اتصال به اینترنت وجود دارد.

دستگاه از قالب‌بندی متن Markdown پشتیبانی می‌کند و امکان استفاده از انواع قالب‌بندی پیشرفته را به همراه عنوان‌ها، بولت پوینت و برخی استایل‌ها می‌دهد. کاربران می‌توانند کماکان از ویرایشگرهای متن Final Draft و Scrivener یا ورد مایکروسافت استفاده کنند.

دستگاه تایپ Freewrite Traveler روی سایت ایندیگوگو قیمتی ۳۰۹ دلاری خورده است ولی احتمالا هنگامی که وارد بازار شود؛ قیمتی ۵۹۹ دلار داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود در ژوئن ۲۰۱۹ به مشتریان تحویل داده شود.

منبع

 
1 نظر
  1. محسن برجی می گوید

    ابزار خوبی است برای نویسندگان، ولی باز هم اگر دنبال حس و حال نوستالوژیک نویسندگی باشیم، ماشیبن‌های تایپ اهرمی قدیمی، چیز دیگری هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.