نگاهی به سرفیس پرو ۶: هیبریدی چهار هسته‌ای با رنگ مشکی مات

0

مایکروسافت در مراسم ۱۰ مهر خود از چندین گجت جدید مانند سرفیس پرو ۶ رونمایی کرد.

سرفیس پرو ۶ یک دستگاه هیبریدی است که هم می‌تواند تبلت و هم لپ‌تاپ لقب بگیرد. طراحی آن برای همه کاربران دستگاه‌های سرفیس پرو آشنا است ولی شاهد چندین تغییر و ارتقای بزرگ هستیم.

بزرگ‌ترین ارتقا در داخل خود این دستگاه رخ داده و مایکروسافت با یک سال و نیم تاخیر سراغ استفاده از نسل هشتم پردازنده‌های اینتل رفته است.

سرفیس پرو ۶ به یک پردازنده مرکزی ۴ هسته‌ای نسل هشتمی مجهز شده و به گفته مایکروسافت نسبت به نسل گذشته ۶۷ درصد سریع‌تر شده است. حداقل میزان رم برای این دستگاه ۴ گیگابایت و حداکثر ۱۶ گیگابایت رم همراهی می‌کنند.

تغییر پردازنده باعث شده شاهد تغییر سیستم خنک‌کنندگی این تبلت هم باشیم. به گفته مدیران مایکروسافت سیستم خنک‌کننده بهتری روی این دستگاه نصب شده که امکان استفاده از پردازنده‌های ۴ هسته‌ای را فراهم کرد.

همان قبلی ولی سریع‌تر و شیک‌تر

در ظاهر سرفیس پروی جدید مایکروسافت، نمی‌توانید تغییری را مشاهده کنید جز اینکه با رنگ مشکی مات عرضه شده است. رنگی که جلوه و ابهت خاصی به دستگاه می‌دهد و البته آن را بیشتر شبیه به سرفیس RT و سرفیس پروی اصلی می‌کند.

بنابراین، هنوز شما هیچ درگاه USB-C روی سرفیس پروی ۶ نمی‌بینید و یک درگاه Mini DisplayPort معمولی برای اتصال دستگاه به مانیتور در اختیار خواهید داشت.

مایکروسافت ترجیح داده است کماکان از درگاه USB کامل و کانکتور Surface Connector برای برق استفاده کند.

صفحه‌نمایش این هیبریدی هم مانند نسل‌های قبلی ۱۲.۳ اینچی است. نستب تصویر در این صفحه‌نمایش ۳:۲ است و شاهد افزایش تراکم پیکسلی به ۲۶۷ نقطه هستیم. کنتراست این دستگاه هم بهتر شده است.

در مجموع سرفیس پرو ۶ یک دستگاه قابل حمل سریع‌تر است که امیدواریم عمر باتری بهتری داشته باشد.

خود ردموندی‌ها مدعی هستند این دستگاه به شما ۱۳.۵ ساعت شارژ باتری می‌دهد. اگر واقعا این‌طور باشد؛ نسبت به نسل قبلی سرفیس پرو یک بهبود بزرگ را شاهد هستیم که به شدت هم مورد نیاز کاربران است.

تبلت سرفیس پرو ۶ از ۲۴ مهر ماه (۱۶ اکتبر) با قیمت پایه ۸۹۹ دلار برای تراشه Core i5 نسل هشتم و ۴ گیگابایت رم به بازار عرضه می‌شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.