واتساپ روی میلیون‌ها گوشی‌ ارزان‌قیمت مبتنی بر KaiOS نصب می‌شود

0

تا کنون اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ روی سیستم‌عامل‌ها و گوشی‌های محدودی نصب می‌شد. گوشی‌های هوشمندی که سیستم‌عامل اندروید و iOS داشتند یا از سیستم‌عامل دیگری روی گوشی‌های گران قیمت سود می‌بردند.

ولی اکنون فیسبوک تصمیم گرفته است دایره نصب واتساپ را گسترش دهد و میلیون‌ها گوشی و کاربر در سراسر جهان بتوانند این پیام‌رسان را روی گوشی‌های ارزان‌قیمت خود نصب کنند.

بسته نصب واتساپ روی KaiStore قرار گرفته است تا همه افرادی که یک گوشی ارزان‌قیمت مبتنی بر سیستم‌عامل KaiOS دارند؛ بتوانند این پیام‌رسان را نصب کنند؛ حتی اگر رم گوشی آن‌ها فقط ۲۵۶ مگابایت است.

افزون بر این، غالب گوشی‌های KaiOS عرضه شده در سه ماهه سوم امسال، اپلیکیشن واتساپ را به صورت پیش‌فرض نصب شده دارند. کاربران گوشی‌های KaiOS اصلا کم نیستند؛ وقتی بدانیم تا کنون بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

سیستم‌عامل KaiOS اولین بار روی گوشی‌های هندی JioPhone در سپتامبر ۲۰۱۸ عرضه شد.

پلتفرمی برای ارتباطات و درآمدزایی با گوشی‌های ارزان‌قیمت

واتساپ تا کنون بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر در سراسر جهان را به سوی خود جلب کرده است ولی هنوز یک شکاف بزرگ برای افزایش کاربران دارد. بسیاری از کاربران در سراسر جهان و غالبا کشورهای فقیر هنوز نمی‌توانند یک اسمارت‌فون بخرند یا اینکه برایشان مهم نیست. برخی از کاربران هم از ترس عدم آشنایی و کار با این گوشی‌ها سراغ‌شان نمی‌روند.

آمدن واتساپ روی گوشی‌های KaiOS می‌تواند به این افراد کمک کند با خانواده و دوستان خود چت کنند یا روی بستر اینترنت ارتباط داشته باشند. همین‌طور، راه‌اندازی این پلتفرم ارتباطی می‌تواند فرصت‌های شغلی، تبلیغات و رونق فروشگاه‌های اینترنتی را در پی داشته باشد.

فیسبوک می‌خواهد به آن دسته از کاربرانی که هزینه خرید یک گوشی گران‌قیمت را ندارند؛ فرصت استفاده از پیام‌رسان‌های مدرن امروزی را بدهد و آن‌ها را هم کاربر سرویس‌های خودش کند.

قاعدتا برخی از سرویس‌های واتساپ اصلی روی گوشی‌های KaiOS فعال نخواهد بود یا امکان استفاده ندارد. مثلا، کاربران نمی‌توانند تماس صوتی یا تصویری داشته باشند و از ابزارهایی مانند ردگیری آنلاین و لحظه‌ای موقعیت، منوهای ایموجی، فایل‌های گیف و اشتراک‌گذاری اسناد سود ببرند.

ولی امکان ارسال و دریافت پیام‌های صوتی میسر است و برای کار با پیام‌های متنی و مالتی‌مدیا محدودیتی ندارند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.