اینستاگرام می‌خواهد با دسته‌بندی اکانت‌ها به شما در خلوت‌تر و بهتر شدن فیدتان کمک کند

0

اگر احساس می‌کنید فید اینستاگرام شما بیش از حد شلوغ و بی‌نظم است؛ احتمالا یکی از ویژگی‌های در حال آزمایش این شبکه اجتماعی به شما کمک بزرگی خواهد کرد. شاید هم همان چیزی باشد که سال‌ها است نیاز دارید.

در روزهای اخیر، جان مانچون وون، یک محقق اپلیکیشن‌ها که در گذشته هم برخی از ویژگی‌های جدید اینستاگرام را لو داده است؛ خبرهایی درباره یک ویژگی جدید اینستاگرام داده که به شما امکان می‌دهد اکانت‌هایی را که دنبال می‌کنید؛ دسته‌بندی کرده تا آسان‌تر بازدید و مدیریت کنید.

با استفاده از این ویژگی، همه اکانت‌هایی که فالو کرده‌اید در دسته‌های مختلفی مرتب‌سازی می‌شوند. به طور مثال، اکانت‌هایی که در ۹۰ روز گذشته با آن‌ها تعامل داشته‌اید و پست‌هایشان را لایک کرده یا نظر داده‌اید در یک دسته قرار می‌گیرند. گروه بعدی اکانت‌هایی هستند که در ۹۰ روز گذشته بیشتری پست را روی فید شما داشتند.

افزون بر این، می‌توانید اکانت‌هایی که فالو کردید را براساس محتوایی که نمایش می‌دهند؛ مثلا درباره گردش و مسافرت، هنر و غیره دسته‌بندی کنید.

روشی برای سفارشی‌سازی فید

در نتیجه، این دسته‌بندی‌ها به شما کمک می‌کند اسکن تمام اکانت‌هایی که دنبال می‌کنید؛ آسان‌تر شود و اگر اکانت‌هایی هستند که دیگر نمی‌خواهید زیاد دنبال کنید (ولی آنفلو نکنید) یا از نظر محتوایی مناسب نیستند را در فیدتان نبینید. در این وضعیت، به راحتی با زدن روی کلید «Following» کنار اکانت می‌توانید پست‌های آن را در فید مشاهده نکنید.

اگرچه این ویژگی می‌تواند در خلوت‌تر شدن فید، ساماندهی بهتر آن و دنبال کردن اکانت‌هایی که بیشتر دوست دارید؛ موثر باشد ولی هنوز در مرحله آزمایش و ارزیابی است. هنوز مشخص نیست این ویژگی به نسخه نهایی اینستاگرام راهی پیدا می‌کند یا خیر و اینکه باید با کدام به‌روزرسانی منتظرش باشیم. همیشه این‌طور نیست که ویژگی‌های در حال آزمایش به طور سراسری در اختیار کاربران قرار بگیرند.

یکی دیگر از تغییراتی که اینستاگرام در روزهای اخیر داشت؛ امکان مدیریت آسان‌تر اطلاعاتی بود که با وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها شخص ثالث به اشتراک گذاشته شده‌اند. ممکن است سال‌ها از اینستاگرام استفاده کرده باشید و دیگر به طور دقیق ندانید به کدام اپ‌ها و وب‌سایت‌ها مجوز دادید به اطلاعات شما روی اینستاگرام دسترسی داشته باشند.

ویژگی جدید اینستاگرام این فرصت را به شما می‌دهد دوباره تنظیمات حریم خصوصی و اشتراک‌گذاری اطلاعات با منبع‌های شخص ثالث را بررسی و درباره سرویس‌های مختلف تصمیم‌گیری کنید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.