این میانبر سیری می‌تواند هر متن درون عکس، نشانه و منویی را اسکن و ترجمه کند

0

کافی است در کشور زادگاه خود زندگی نکنید تا روزانه با انواع دردسرهای خواندن یک تبلیغ، تابلو، نشانه، جمله و عبارت‌هایی روبرو شوید.

هرچقدر زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، عربی و هر زبان دیگر شما قوی باشد و روی آن تسلط داشته باشید؛ باز هم در هر فرهنگ و زبان و کشوری به جملات، عبارت‌ها، نوشته‌های تبلیغاتی یا آرم‌های فروشگاهی برخورد می‌کنید که برایتان گنگ و غیرقابل درک هستند.

مشکل از شما نیست؛ زبان عامیانه هر کشوری دارای علائم، کلمات و مفاهیمی استعاری است که شاید برای شما ناآشنا باشد.

وقتی برای خواندن یک تابلو یا نشانه و حتی یک آگهی یک صفحه‌ای A4 در بلوک مجتمع مسکونی خود به دردسر می‌افتید؛ دو راه پیش‌رو دارید: نخست، از بومی‌های آنجا کمک بگیرید و دوم سراغ برنامه میانبر سیری بروید که یک انگلیسی زبان ساکن کشور آلمان برای خودش طراحی کرده است.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

البته، برنامه‌های میانبر مشابه زیادی در آیفون هست که می‌توانند یک عبارت یا پاراگراف، عکس و نشانه را اسکن و ترجمه کنند ولی میانبر Scan Translate چندین ویژگی و مزیت منحصربه‌فرد دارد.

چرا از یک نرم‌افزار معروف ترجمه استفاده نمی‌کنید؟

اپلیکیشن‌های زیادی برای ترجمه یک نوشته یا عکس در فروشگاه اپ‌استور اپل برای آیفون و آیپد یافت می‌شود. از معروف‌ترین این اپلیکیشن‌ها می‌توان به Google Translate و Microsoft Translator اشاره کرد که توانایی اسکن و ترجمه تصاویر را دارند.

اما غالبا رابط کاربری این نرم‌افزارها کمی پیچیده، سخت و طولانی است. با گوگل ترانسلیتر باید وقت زیادی صرف کنید تا یک عکس پیش‌روی دوربین آیفون ترجمه شود.

میانبر Scan Translate علاوه بر اینکه بسیار ساده و سبک است؛ براساس تاباندن لیزر به سوژه می‌تواند تمام متن یک عکس را اسکن کرده و ذخیره کند تا در آینده ترجمه شود. پس، افراد نیازی نیست همان لحظه متن را ترجمه کرده و از دست بدهند.

افزون بر این، امکان کپی کردن متن در نرم‌افزارهای دیگر وجود دارد. استفاده از Scan Translate بسیار سریع و کاربردی است و همه خواسته‌های یک کاربر را تامین می‌کند تا نیازی به نصب اپ‌های سنگین‌تر نباشد.

میانبر ترجمه متن چه‌کار می‌کند؟

به‌طور دقیق‌تر می‌توان گفت میانبر سیری Scan Translate می‌تواند کارهای زیر را انجام دهد:

۱- دوربین آیفون یا آیپد را در حالت اسکنر اسناد باز می‌کند.

۲- به شما امکان می‌دهد متن مورد نظر را دقیقا در کادر اسکن قرار داده و مرتب کنید.

۳- متن را فورا به انگلیسی ترجمه و به شما نشان می‌دهد.

شما می‌توانید این میانبر را سریع از درون ویجت Shortcuts روی آیفون باز کنید. هیچ محدودیتی در اسکن و ترجمه متن‌ها ندارد؛ اهل شلوغ‌بازی و ارسال اعلان و مزاحمت‌های دیگر نیست و فقط کاری که نیاز دارید را انجام می‌دهد.

نحوه ساخت میانبر ترجمه متن

برای استفاده از این میانبر باید اپلیکیشن Toolbox Pro را نصب کنید. این نرم‌افزار مجموعه‌ای مفید و بسیار کاربردی از ابزارها را به اپلیکیشن‌های میانبر نصب شده اضافه می‌کند. ما برای استفاده از میانبر اسکن و ترجمه متن Scan Translate به ابزارهای این نرم‌افزار نیاز داریم.

اپ Toolbox Pro رایگان است ولی برای استفاده از ابزارهای اسکن متن باید پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشید.

در گام بعدی می‌توانید میانبر Scan Translate را دانلود یا خودتان آن را بسازید. بخش Scan Document برای باز کردن دوربین در مود اسکنر اسناد است. این بخش به طور خودکار متن را تشخیص داده و اگر نتواند، سراغ تشخیص لبه‌های برجسب یا باکس می‌رود. شما می‌توانید اندازه‌های متن را به صورت دستی پس از گرفتن عکس تنظیم کنید.

هنگامی که میانبرها را کنار یکدیگر قرار می‌دهید؛ مطمئن شوید گزینه return را روی recognized text را تنظیم کردید؛ مشابه تصویر زیر:

به جز آن، همه‌ چیزی که نیاز به تغییر دادن دارید؛ زبان مقصد است. مثلا، می‌توانید زبان مقصد ترجمه را انگلیسی تعریف کنید ولی می‌شود زبان‌های دیگر انتخاب کرد و حتی طوری میانبر را ساخت که هر بار به یک زبان ترجمه کند. در انتها، باید باکس Show in Widget را چک کنید که فعال باشد تا میانبر ترجمه شما در بخش ویجت Today View آیفون مشاهده شود:

پس از آن، کافی است انگشت خود را به سمت چپ روی نمایشگر آیفون سوایپ کنید و روی میانبر ترجمه عکس ضربه بزنید تا هر چیزی را سریعا ترجمه کنید؛ از قطعه‌ای روزنامه تا اطلاعیه‌ای در مجتمع و آگهی که زیاد مفهوم نیست.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.