گوگل Classroom محبوب‌ترین اپلیکیشن آموزشی اندروید و iOS در دوران شیوع کرونا است

0

به دنبال تعطیلی مدارس در بسیاری از کشورها، والدین به دنبال راه‌های جایگزین برای ادامه تحصیل فرزندشان و جلوگیری از قطع شدن فرآیند یادگیری آن‌ها هستند.

در این مدت، یکی از اپلیکیشن‌هایی که با استقبال و محبوبیت بالایی روبرو شده است؛ اپلیکیشن Classroom گوگل است. در واقع، ویروس کرونا باعث شده دانلودهای این نرم‌افزار به ۵۰ میلیون دانلود در پلتفرم اندروید برسد و رتبه نخست برنامه‌های آموزشی در هر دو پلتفرم iOS و اندروید را به دست بیاورد.

گوگل مدت‌ها است که اپلیکیشن Classroom را عرضه کرده و نسخه رایگان آن به این اندازه محبوب و مشهور نشده بود. طبق گزارش سایت AppBrain و همین‌طور سایت اندروید پلیس، اپلیکیشن کلاس‌روم گوگل در اوایل ماه مارس در میان ۱۰۰ اپ برتر آموزشی قرار نداشت ولی بیماری کرونا و شیوع آن، بازی را به نفع گوگل تغییر داد.

از تاریخ ۱۰ مارس به بعد، یک‌باره Classroom به بالای ۵ اپ برتر آموزشی اپ استور اپل در کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا، مکزین، فلاند، ایتالیا، اندونزی و لهستان رفت. در بسیاری از کشورهای دیگر هم این اپ با محبوبیت و دانلود بسیار زیادی روبرو شده است.

در اندروید، در این مدت بیش از ۵۰ میلیون بار از روی گوگل پلی دانلود شده است و جزو برترین اپ‌های آموزشی اندروید محسوب می‌شود. حتی از اپ‌های رایگان آموزشی نیز پیشی گرفته است و رتبه نخست اپ‌های آموزشی را دارد.

سرویس رایگانی برای آموزش و کلاس مجازی

نمودار زیر وضعیت رشد اپلیکیشن Classroom را روی گوگل پلی نشان می‌دهد:

نمودار دیگری که در زیر می‌بینید هم وضعیت رشد این نرم‌افزار در کشور ایالات متحده را نشان می‌دهد:

در حالت عادی، اپلیکیشن Classroom یک سرویس رایگان برای مدارس، معلمان، دانش‌آموزان و موسسات غیرانتفاعی است. دانش‌آموزان می‌توانند در کلاس‌های مجازی شرکت کرده تا اتصال میان معلم و دانش‌آموز از راه دور برقرار بماند و باعث صرفه‌جویی در کاغذ و وقت شود. هر فردی که یک حساب کاربری در گوگل داشته باشد؛ می‌تواند از اپلیکیشن کلاس روم استفاده کند.

در این نرم‌افزار می‌تواند کلاس درس مجازی راه‌اندازی کرد؛ تکالیف را تعریف و بررسی کرد؛ با والدین و دانش‌آموزان ارتباط برقرار و سازمان‌دهی کرد.

یک معلم می‌تواند به طور مستقیم تک تک دانش‌آموزان را به کلاس اضافه کند و یک کد کلاس برای آن‌ها تعریف و به اشتراک بگذارد. راه‌اندازی یک کلاس کلا بیشتر از چند دقیقه طول نمی‌کشد و سرویس‌های دیگر گوگل مانند G Suite برای خدمات آموزشی به آن لینک می‌شوند.

در کلاس روم گوگل خبری از تبلیغات نیست و هیچ محتوای تبلیغاتی به دانش‌آموزان نشان داده نمی‌شود.

از دیگر نرم‌افزارهای مورد استقبال معلمان در این ایام خانه‌نشینی و تعطیلی مدارس، نرم‌افزار Zoom برای برقراری یک ارتباط ویدیویی با چند دانش‌آموز است.

برای دانلود اپلیکیشن Classroom به گوگل‌پلی و اپ استور بروید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.