اپلیکیشن رایگانی که چهره سوژه عکاسی یا فیلمبرداری را محو می‌کند

1

یکی از نتایج ناآرامی‌های آمریکا متعاقب کشته شدن فلوید، محبوب شدن پست‌هایی است که در سایت‌های فناوری فرنگی، انواع شیوه‌های ایمنی دیجیتال را آموزش می‌دادند.

به تازگی یک اپلیکشن رایگان در همین راستا منتشر شده که کارش ساده است، اما برخی اوقات برای ژورنالیست‌ها داشتنش حیاتی می‌شود. این اپلیکیشن Anonymous Camera نام دارد.

این اپلیکیشن، یک اپلیکیشن عکسبرداری و فیلمبرداری است. کار ویژه‌ای که این اپ می‌کند این است که چهره یا حتی اندام سوژه عکاسی یا فیلمبرداری را محو می‌کند و پردازش همین کار را به صورت زنده و در همان موقع فیلمبرداری انجام می‌دهد.

این طوری یک ژرونالیست مجبور نیست موقع مصاحبه با یک شخص، نخست ویدئو و عکس را بگیرد و بعد به صرافت پیدا کردن یک شیوه برای محو کردن چهره مصاحبه‌شونده بیفتد.

این اپلیکیشن این کار را به صورت هوشمند و با کمک فناوری تشخیص چهره انجام می‌دهد. یعنی این طور نیست که اپ به سادگی محدوده خاصی از کادر عکسبرداری را محو کند و با یک حرکت مختصر سوژه، صورت‌اش از قاب محو شده خارج شود!

کار دیگری که این اپ می‌کند، برداشتن همه متادیتاهای عکس یا ویدئو است. این طوری مشخص نمی‌شود که عکس در چه زمان و مکانی و با کدام دوربین گرفته شده و چه اپلیکیشنی ویرایش شده است. چیزی که خیلی‌ها وقت‌ها در متادیتاها پنهان می‌شود.

اپلیکیشن حتی می‌تواند صدای مصاحبه‌شونده را مقداری تغییر بدهد!

کاربر می‌تواند قسمتی از قاب عکس یا ویدئو را که دوست دارد، عملیات پنهان‌سازی در آن انجام شود، مشخص کند و قسمت دیگر را آزاد بگذارد.

توسعه‌دهندگان تاکید کرده‌اند که همه مراحل پردازش عکس و ویدئو به صورت زنده و به وسیله خود گوشی یا تبلت انجام می‌شود و نتایج پردازش فقط در حافظه داخلی وسایل ضبط می‌شود. چیزی وارد فضای ابری برای ذخیره یا پردازش نمی‌شود.


 
1 نظر
  1. limitpass می گوید

    آیا این اپلیکیشن پولی است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.