بلندپروازی زاکربرگ برای مسنجرها آغاز شد: به‌زودی ادغام دایرکت اینستاگرام و مسنجر فیسبوک

0

فیسبوک طرحی که در سال ۲۰۱۹ برای دایرکت اینستاگرام و مسنجر فیسبوک فاش شد را آغاز کرده است. فیسبوک در این طرح می‌خواهد روی گوشی‌های تلفن همراه، بخش چت اینستاگرام را با پیام‌رسان مسنجر ادغام کند.

برخی از کاربران اندروید و iOS اینستاگرام اعلام کردند یک اعلان با عنوان «a new way to message» دریافت داشتند که یک آیکون اشتراک عکس را در کنار مسنجر فیسبوک نشان می‌دهد.

در این پاپ‌آپ، کاربران می‌توانند گزینه به‌روزرسانی اپلیکیشن را انتخاب کنند تا فهرستی از ویژگی‌های جدید مانند طراحی رنگارنگ، ایموجی‌هایی با واکنش‌های تازه، عملیات سوایپ برای پاسخ دادن به پیام‌ها (Replay) و گزینه‌ای برای چت با دوستان در فیسبوک برای آن‌ها نمایش داده شود.

هنگامی که کلید به‌روزرسانی را بزنید؛ لوگوی مسنجر جایگزین آیکون دایرکت اینستاگرام در بالا سمت راست صفحه اینستاگرام می‌شود. البته، سایت ورج گزارش داده هنوز قابلیت ارسال پیام برای کاربران فیسبوک از درون اینستاگرام میسر نیست.

این اعلان نشان از ادغام چت‌های اینستاگرام و مسنجر فیسبوک در آینده‌ای بسیار نزدیک است.

بلندپروازی زاکربرگ برای مسنجرها

در ژانویه ۲۰۱۹ بود که سایت نیویورک‌تایمز گزارش داد مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک به دنبال ادغام سرویس مسنجر فیسبوک، واتساپ و اینستاگرام است تا کاربران هر سرویس بتوانند به راحتی برای کاربران سرویس‌های دیگر پیام بفرستند و با هم چت کنند.

زاکربرگ در همان ایام به سه پلتفرم دستور داده بود به سوی رمزنگاری انتها به انتها (end-to-end) سراسری بروند و نقایص رمزنگاری خود را رفع کنند. در این گزارش اشاره شده بود این طرح در سال ۲۰۲۰ به اجرا درمی‌آید ولی زمان دقیقی برای آن تعیین نشده بود.

حالا، نمایش پاپ‌آپ به‌روزرسانی چت اینستاگرام می‌تواند به معنای آغاز طرح ادغام چت سه پلتفرم اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک باشد. هنوز مشخص نیست تا پایان سال این سه برنامه با هم ترکیب می‌شوند یا مثلا فعلا مسنجر فیسبوک و چن ایتساگرام با هم ادغام شده و واتساپ در مرحله بعدی به آن‌ها اضافه می‌شوند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.