اینستاگرام به‌زودی از ویژگی تماس صوتی و تصویری مستقیم در دایرکت رونمایی می‌کند

1

به نظر می‌رسد اینستاگرام در حال آماده شدن برای رقابت با یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های اسنپ‌چت است.

سایت تک‌کرانچ یک سری آیکون در نسخه اندروید اپلیکیشن اینستاگرام یافته است که نشان می‌دهند این شرکت در حال کار روی سرویس‌های تماس صوتی و تصویری است.

همان‌طور که در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید؛ این آیکون‌ها هم برای تماس صوتی و هم برای تماس ویدیویی طراحی شده‌اند. احتمالا اینستاگرام می‌خواهد ویژگی دایرکت در اپلیکیشن خود را توسعه دهد تا کاربران بتوانند به طور مستقیم با یک کاربر دیگر تماس صوتی یا تصویری برقرار کنند.

این ویژگی به طور کامل برای رقابت با اپلیکیشن اسنپ‌چت طراحی شده است و می‌تواند این برنامه محبوب را به چالش بکشاند. دو اپ اینستاگرام و اسنپ‌چت، رقابت بسیار نفس‌گیر و تنگاتنگی با یکدیگر دارند و هریک سعی می‌کند ویژگی‌های جدیدی ارایه یا ویژگی‌های اپ رقیب را بهتر پیاده‌سازی و اجرا کند.

گام بلند اینستاگرام برای محبوبیت بیشتر

اینستاگرام در چند ماه اخیر به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است؛ به‌طوری‌که هر هفته شاهد رونمایی و معرفی ویژگی‌های جدیدی بودیم. بسیاری از نیازها و درخواست‌های کاربران به تدریج در اینستاگرام پیاده‌سازی و در نسخه‌های به‌روزرسانی منتشر شدند.

ماه گذشته نیز برخی اخبار و شایعاتی درباره ویژگی تماس صوتی و تصویری از درون شرکت اینستاگرام به گوش رسید. به همین دلیل، گزارش سایت تک‌کرانچ و اسکرین‌شاتی که از آیکون‌های تماس صوتی و تصویری در اینستاگرام منتشر شده؛ باورپذیرتر از قبل شده است.

اکنون که آیکون‌های این ویژگی در بسته APK اینستاگرام مشاهده شدند؛ شاید این‌طور تصور شود که این ویژگی به‌زودی در دسترس کاربران خواهد بود. اما در حقیقت، خیلی سخت است که بگوییم اینستاگرام در چه زمانی از ویژگی تماس مستقیم صوتی و تصویری در دایرکت کاربران رونمایی می‌کند.

گاهی اوقات یک ویژگی در بازه زمانی یک هفته تا ده روز پس از لو رفتن در رسانه‌ها؛ به طور عمومی منتشر می‌شود و البته ویژگی‌هایی هم بوده که ماه‌ها در انتظارش هستیم ولی اینستاگرام ازشان خبری نمی‌دهد.

به هر حال، به نظر می‌رسد گام بزرگ بعدی این شبکه اجتماعی برای رقابت با اسنپ‌چت و دیگر اپ‌های مشابه؛ افزودن ویژگی تماس صوتی و تصویری باشد.

به نظر شما اضافه شدن این ویژگی باعث محبوبیت بیشتر اینستاگرام می‌شود؟ چقدر برایتان جذاب است که در حین مرور عکس‌ها و استوری‌های اینستاگرام؛ با چند تا از کاربران هم تماس ویدیویی داشته باشید؟

 


   
1 نظر
  1. علیرضا پورعابدین می گوید

    تجربه راه اندازی تماس صوتی تلگرام نشون داد که فشار اپراتورهای تلفن همراه از ترس کاهش درآمدشون جلوی دسترسی ایرانی‌ها به امکان تماس رایگان رو می‌گیره.
    به احتمال زیاد تماس صوتی و تصویری اینستاگرام هم بعد از راه اندازی مسدود می‌شه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.