پرطرف‌دارترین و بهترین روش ترمیم مو در جهان کدام است؟

0

رپورتاژ

مو یکی از عناصر زیبایی‌شناختی مهم در چهره انسان‌هاست. در روابط میان افراد، اولین نقطه‌ای که توجه شخص مقابل را به خود جلب می‌کند، داشتن یا نداشتن مو بر روی سر شماست، بدین معنی که موی سر نقطه عطف ارتباط دیداری میان افراد است. در گذشته روش کاشت مو بسیاری از مشکلات را حل میکرد اما امروزه به دلیل معایب و عوارض کاشت مو که متخصصان به آنها اشاره کرده اند مردم به دنبال بهترین روش های ترمیم مو برای جایگزینی روش کاشت هستند تا مشکل ریزش مو را برای خود حل کنند. اما در دنیای امروز دیگر کسانی که از داشتن این نقطه عطف محروم هستند نیز دارای نگرانی خاصی نیستند چون روش های مختلفی برای ترمیم موهای سر در عصر حاضر وجود دارد که یکی از دغدغه‌های زیبایی بشر را توانسته برطرف نماید. ما در این مقاله قصد داریم به یکی از روش های پرطرف‌دار ترمیم مو hrt بپردازیم که در ادامه با هم آن را بررسی می‌کنیم.

ترمیم مو به روش HRT

روش‌های زیادی در دنیای پیشرفته امروز برای ترمیم مو آقایان و خانم‌ها در جهان وجود دارد که از معروف‌ترین آنها می‌توان به کاشت مو، پروتز مو، کلاه‌گیس و یکی از پرطرف‌دارترین آنها ترمیم مو HRT  اشاره نمود.

اگر قصد عمل کاشت موی طبیعی دارید پیشنهاد میکنیم مقاله کاشت مو و نکاتی که قبل از اقدام به آن باید بدانید را بخوانید.

اگر با روش های کاشت مو آشنا باشید می دانید روش های مختلف fut, fit, sut نیاز به بانک موی مناسب دارند. شاید این دلیلی باشد تا به دنبال روش های جایگزین کاشت مو باشید.

در واقع گرافت و یا فولیکول موی مورد نیاز در  روش HRT، به صورت کاملاً مصنوعی ساخته خواهد شد. البته در ساخت این گرافت ها، ساختار موی فرد کاملاً در نظر گرفته می شود. ویژگی هایی نظیر رنگ و جنس موی فرد پارامترهای اصلی است که قبل از انجام کاشت به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. اما در نهایت می توان گفت نتیجه حاصل از این کاشت، شبیه به کلاه گیسی خواهد بود که بر روی پوست شما چسبیده است. اگرچه عموماً تلاش های بسیاری جهت شباهت حداکثری گرافت های تولیدی با موی طبیعی صورت می گیرد، اما بدون شک نمی توان این روش ترمیمی را هم رده روش های نوین کاشت مو به شمار آورد. تارهای مصنوعی تولید شده در روش HRT ، بر خلاف گرافت های طبیعی برداشت شده از بانک مو، قابلیت رشد نداشته و ابعادی ثابت خواهد داشت. ترمیم مو به روش HRT  برای تمامی افرادی  که با هر نوع بانک موی مناسبی برخوردار نیستند انجام میشود . این شبکه توسط کراتین های گیاهی که کاملا بهداشتی و استاندارد بوده روی سطح سر فیکس می گردد. در روش ترمیم HRT  مانند ترمیم مو به روش پروتز هیچ گونه عمل و خونریزی صورت نمی گیرد و این شیوه بصورت غیر تهاجمی صورت می پذیرد.

نگاهی به مزایای ترمیم مو به روش HRT

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که بانک مویی قوی بر روی سر خود ندارید و برای کاشت موی طبیعی دچار مشکل هستید، این روش می‌تواند یک روش کم دردسر و سریع برای رسیدن به زیبایی ظاهری شما باشد. از بارزترین و مهم‌ترین مزایای این روش می‌توان به نکات زیر اشاره نمود:

 • نتایج روش HRT برخلاف شیوه کاشت موی طبیعی بلافاصله بعد از عمل قابل‌مشاهده است.
 • استفاده از تکنیک‌های کم تهاجمی بدون نیاز به بستری شدن، ایجاد برش و بخیه زدن
 • امکان رسیدن به تراکم‌های بالا در مدت‌زمان کم (۸۰۰ فیبر مو در هر ساعت کاشته می‌شود)
 • ثبات جنس و رنگ مو برای همیشه
 • امکان برداشت فیبرها در صورت عدم رضایت بدون ایجاد اسکار
 • امکان افزایش تراکم مو بنابه‌درخواست متقاضی کاشت
 • نیاز به مراقبت کمتر از گرافت های مصنوعی در مقایسه با نوع طبیعی آن

آیا روش ترمیم مو HRT معایبی هم دارد؟

شاید شنیده باشید که هیچ کاری بدون عیب نیست، پس همیشه یک درصد کمی برای خطا و کاستی‌های هر عمل و خدمتی باید در نظر بگیریم. در این روش نیز معایبی وجود دارد که باید قبل از انتخاب روش درمان خود باید با معایب ترمیم مو (hoopoe.life) به خوبی آشنا شویم.

 • فولیکول‌های مورد استفاده در این روش رشد نکرده و در ابعادی ثابت باقی خواهند ماند.
 • امکان بروز حساسیت‌های پوستی و درگیر شدن با مشکلاتی از قبیل عفونت و یا قارچ بر روی پوست سر دور از ذهن نیست.
 • احتمال بروز عارضه خارش پوست سر به دلیل مواد مورد استفاده جهت چسباندن گرافت ها (اگرچه راهکارهایی مانند مرطوب کردن سر، جهت کاهش خارش نیز وجود دارد.)
 • بالا بودن امکان ریزش گرافت های مصنوعی به‌کاررفته در کاشت HRT در موارد چرب بودن پوست سر
 • امکان کم پشت شدن موها در اثر شوک ریزش
 • امکان تغییر حالت و یا فر شدن فولیکول‌های مصنوعی به‌مرورزمان
 • نیاز به ترمیم به‌صورت دوره‌ای و صرف هزینه بیشتر در قیاس با سایر تکنیک‌های کاشت مو
 • ظاهری تقریباً غیرطبیعی و شبیه به کلاه‌گیس
 • ایجاد عفونت و قارچ به دلیل تعریق و تجمع چربی‌های سر و در نهایت ریزش مو
 • هزینه‌ی بالای آن نسبت به عمل کاشت موی طبیعی

 

در پایان این مقاله امیدواریم توانسته باشیم کمکی برای حل مشکل طاسی شما با پیشنهادهای خود در زمینه معرفی انواع روش های ترمیم مو کرده باشیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.