از این به بعد گوشی‌های هوشمندی که در روسیه فروخته می‌شوند، در مرحله فعالسازی باید به کاربران پیشنهاد نصب اپلیکیشن‌های روسی را بدهند!

0

مطابق خبری که سایت androidcentral منتشر کرده و تاکید کرده که دروغ اول آوریل نیست، گوشی‌های هوشمندی که از این به بعد در روسیه فروخته می‌شوند، در مرحله فعالسازی بایستی پیشنهاد نصب تعدادی اپلیکیشن روسی را به کاربران بدهند. اخبار قدیمی‌تر هم این مسئله را تایید کرده بودند. (اینجا را هم ببینید)

در سال ۲۰۱۹ قانونی در روسیه به تصویب رسید تا از شرکت‌های نرم‌افزاری روسی حمایت کند. قرار بود که این قانون از جولای ۲۰۲۰ اجرایی شود، اما اجرای آن تا به حال به تاخیر افتاده بود.

این یعنی وقتی آی‌فون را می‌خواهید فعال کنید، یک مرحله فعالسازی اضافه شود و کاربر ترغیب می‌شود از میان ۱۶ اپلیکیشن روسی پیشنهاد، تعدادی را نصب کند!

البته تعدادی از گوشی‌سازها مثل هواوی که کار را غیراختیاری کرده‌اند و از پیش این اپلیکیشن‌ها را به صورت پیش‌فرض در گوشی قرار داده‌اند. مثلا گوشی هواوی P40 پروی پلاس به اینگونه است.

از آنجا که اپل کنترل سفت و سختی روی اپلیکیشن‌های پیش‌فرض دارد، معلوم نیست که وضعیت چطور خواهد شد.

البته هنوز در مورد گوشی‌های اندرویدی زیادی، نصب اپلیکیشن‌های روسی مانند مرورگر Yandex  و یا سرویس ایمیل Mail.ru اختیاری است.

قانون‌گذران روس امید دارند که با این ترفندها وابستگی به نرم‌افزارهای خارجی کاهش یابد و بتوانند کنترل بهتری روی اینترنت اعمال کنند.

این قانون به زودی شامل تبلت‌ها، کامپیوترهای دسکتاپ‌ و تلویزیون‌های هوشمند هم خواهد شد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.