همه‌چیز درباره ویژگی‌های جدید اپلیکیشن عکس اپل در iOS 15

ویرایش متادیتا، بهبود خاطرات، لایو تکست، جست‌وجوی تصویری و تازه‌های دیگر

0

اپلیکیشن Photos اپل در iOS 15 کاملا متفاوت و تغییر کرده است. اپل پیشرفت‌های اساسی در این برنامه ایجاد کرده و مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید و منحصربه‌فرد که سال‌ها مورد درخواست و انتظار کاربران بودند؛ را به فوتوز اضافه کرده تا بهتر از هر زمان دیگری بتوانید با تصاویر خود کار کنید.

یک ویژگی جدید Memories وجود دارد که به شما امکان می‌دهد لحظات دلخواه خود را دوباره تجربه کنید؛ می‌توانید اطلاعات متادیتا را مشاهده و ویرایش کنید؛ ویژگی Visual Lookup به شما اجازه می‌دهد گیاهان، نشانه‌ها و موارد دیگر را شناسایی کنید و با ویژگی Live Text می‌توانید هر متن درون هر تصویری را بیرون کشیده و در سند دیگری کپی و جایگذاری کنید. همه این ویژگی‌ها در اپلیکیشن جدید فوتوز iOS 15 در دسترس شما هستند.

حالا، با هم هریک از این ویژگی‌های جدید برنامه فوتوز را بررسی می‌کنیم تا مشخص شود چرا می‌گوییم بهتر از هر زمان دیگری می‌توانید با تصاویر روی آیفون کار کنید:

Memories

بخش Memories اپلیکیشن فوتوز در iOS 15 اصلاح شده است تا بتوانید خاطرات مورد علاقه خود را دوباره مرور کنید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

ویژگی Memories از ظاهر جدیدی برخوردار است که شامل کارت‌های متحرک با عناوین سازگار، سبک‌های جدید انیمیشن و انتقال و کلاژ چند تصویری برای دریافت حس سینمایی بیشتر است.

اپل با استفاده از یادگیری ماشینی و تنظیم کنتراست و رنگ مناسب سعی می‌کند ظاهری سازگاری با یک خاطره و عکس بسازد. اپل می‌گوید این ویژگی جدید برای تقلید از آن چیزی است که رنگ‌شناسان در استودیوهای فیلم‌سازی انجام می‌دهند.

هنگام پخش یک خاطره، یک رابط تعاملی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد موسیقی طراحی شده را متوقف، دوباره پخش یا تصاویر را جلو و عقب کنید و به تصاویر بعدی پرش بزنید. تغییر یک آهنگ، حذف یا افزودن یک عکس برای تنظیم بهتر خاطره در زمان بی‌درنگ و بدون نیاز به کامپایل مجدد از ویژگی‌های جدید دیگر بخش Memories است. می‌توانید تصاویر یک خاطره را در نماهای مختلف و جدیدی نیز مرور کنید.

یکپارچه‌سازی با اپل موزیک

هنگام ایجاد و مشاهده خاطرات، اپل همیشه از یک موسیقی یکپارچه پشتیبانی کرده است ولی اینک کاربران سرویس اپل موزیک می‌توانند آهنگ‌های دلخواه خود را به یک خاطره اضافه کنند.

ویژگی Memories براساس سلیقه موسیقی، محتوای عکس‌ها و فیلم‌های شما، یک پیشنهادات آهنگ شخصی ارائه می‌دهد. این پیشنهادات آهنگ می‌تواند شامل آهنگ‌هایی باشد که در زمان و مکان آن خاطره محبوب بودند یا آهنگ‌هایی باشند که در مسافرت گوش کردید. اگر خاطره شما دارای یک کنسرت باشد؛ می‌تواند آهنگی از آن هنرمند باشد.

با سفارشی‌سازی Memory می‌توانید آهنگ‌های مختلف را برای یک خاطره استفاده و تجربه کنید.

انواع خاطرات جدید

شما در برنامه فوتوز جدید می‌توانید انواع خاطرات را براساس عکس‌ها و فیلم‌های ذخیره شده روی دستگاه خود بسازید. این خاطرات می‌توانند براساس تعطیلات سال جدید، کودکی یا رویدادهای اخیر باشند. ویژگی Pet Memories بهبود یافته است و دستگاه‌های iOS می‌توانند سگ‌ها و گربه‌ها را به صورت منحصربه‌فرد در تصاویر تشخیص دهند.

بعدی را تماشا کنید

وقتی یک Memory پایان می‌یابد؛ ویژگی Memories به شما چند محتوای مرتبط پیشنهاد می‌دهد تا بتوانید مرور عکس‌های خود را ادامه دهید.

کمتر پیشنهاد دهید

اگر شخصی در عکس‌ها و خاطرات شما زیاد تکرار و ظاهر می‌شود؛ می‌توانید از طریق کلید دسترسی سریع Feature Less برای کاهش پیشنهادات و دیدن آن اقدام کنید.

گزینه Feature Less برای تاریخ‌ها، مکان‌ها و تعطیلات نیز استفاده می‌شود.

Live Text

با برنامه فوتوز جدید در iOS 15 می‌توانید متن درون هر تصویر را با ویژگی جذاب و هیجان‌انگیز Live Text بیرون کشیده و در جای دیگری کپی کنید.

متن درون عکس‌ها قابل انتخاب، کپی و جای‌گذاری است. می‌توانید این متن‌ها را با ویژگی Lookup استفاده و حتی برای ترجمه آن‌ها اقدام کنید. می‌توانید از یک متن خارجی عکس بگیرید و بعد متن را ترجمه و در برنامه یا جای دیگری استفاده کنید.

این ویژگی با تمام تصاویر موجود در برنامه Photos‌ کار می‌کند و علاوه بر آن‌ها، با تصاویر اسکرین‌شات‌ها، سافاری و نمایش‌های دوربین زنده کار می‌کند.

Visual Lookup

اکنون آیفون می‌تواند در برخی از عکس‌ها، اشیا مختلف، مکان‌های معروف و دیدنی، کتاب‌ها، گیاهان، آثار هنری و موارد دیگر را تشخیص دهد.

مثلا اگر در یک عکس، گلی مشاهده کردید ولی نمی‌دانید چه نوع گلی است؛ می‌توانید با استفاده از ویژگی Visual Lookup در وب جست‌وجو کنید تا اپل به طور خودکار نام گل را به شما بگوید.

هنگام مشاهده یک تصویر، اگر روی نماد «I» یک ستاره کوچک باشد؛ به این معنی است که می‌توانید برای این عکس از ویژگی Visual Lookup استفاده کنید. روی نماد Info بزنید و بعد روی نماد کوچک برگ مانند ضربه زده تا صفحه جست‌وجو باز شود.

مشاهده و ویرایش متادیتا

در iOS 15‌ اگر روی آیکون جدید Info در زیر عکس ضربه بزنید؛ می‌توانید اطلاعات جزئی مانند دوربینی که با آن عکس گرفته شده است؛ لنز، شاتر، مگاپیکسل، اندازه، دیافراگم و موارد دیگری را مشاهده کنید. تمام اطلاعات EXIF یک عکس از طریق برنامه فوتوز دسکتاپ قابل دریافت هستند.

در این رابط، می‌توانید کپشن به عکس‌ها اضافه کرده یا تاریخ و زمان عکس را از طریق کلید Adjust اضافه کنید. پیش از عرضه iOS 15، هیچ‌یک از این اطلاعات در دستگاه‌های iOS در دسترس نبودند.

همگام‌سازی سریع‌تر عکس‌های آی‌کلاود

اپل می‌گوید وقتی به یک دستگاه جدید ارتقا می‌دهید؛ iCloud Photos سریع‌تر از گذشته عملیات همگام‌سازی را انجام می‌دهد و دسترسی شما به گالری عکس‌ها سریع‌تر از همیشه اتفاق می‌افتد.

بهبودهای نام‌گذاری و شناسای افراد

آلبوم People در آیفون باعث بهبود شناخت افراد در عکس‌های شما شده است. همچنین، اپل برای اصلاح اشتباهاتی که در نام‌گذاری افراد صورت می‌گرفت؛ یک گردش کار کامل اضافه کرده است. در هنگام انتخاب یک فرد، اگر روی آیکون سه نقطه ضربه بزنید و سپس Manage Tagged ‌Photos‌ را انتخاب کنید؛ می‌توانید هر تعداد عکس از فردی که شناسایی نشده است را برچسب‌گذاری کنید.

اگر iOS تصاویر بدون برچسب را پیدا کند؛ به این روش می‌توان روی عکس‌های اضافی هم برچسب‌گذاری کرد.

انتخاب Order برای انتخاب‌گر عکس‌ها

اکنون، انتخاب‌گر عکس Photos‌ در سراسر iOS در دسترس است تا شما بتوانید عکس‌ها را با ترتیب خاصی برای اشتراک‌گذاری انتخاب کنید و مطمئن باشید عکس‌های شما با یک دنباله و ترتیب مشخصی به اشتراک گذاشته می‌شوند.

Shared With You

اگر عکس و ویدئویی در برنامه Messages با شما به اشتراک گذاشته شده است؛ در بخش جدید «Shared With You» برنامه فوتوز قابل مشاهده و انتخاب است.

اگر عکسی باشد که در زمان حضور شما گرفته شده است؛ در بخش All ‌Photos‌ و همین‌طور بخش‌های Days و Months و Years قابل مشاهده است. این تصاویر در بخش‌های Featured ‌Photos‌ و Memories نیز قابل مشاهده هستند.

تصاویر بخش Shared With You به راحتی در گالری Photos‌ Library ذخیره می‌شود و شما می‌توانید به طور مستقیم از درون برنامه فوتوز به آن پاسخ دهید.

در iOS 15 با استفاده از Spotlight می‌توانید کل گالری عکس‌های خود را جست‌وجو کنید. همین‌طور، به لطف ابزار Visual Lookup می‌توانید در عکس‌ها براساس موقعیت مکانی، افراد، صحنه‌ها و هر چیز دیگری مانند گیاهان و حیوانات جست‌وجو انجام دهید.

منبع macrumors

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.