واتساپ در حال تست پشتیبان‌گیری ابری رمزنگاری شده روی اندروید است

فقط مطمئن شوید رمزعبور پشتیبان‌گیری خود را فراموش نمی‌کنید

0

در حالی‌که پیام‌های شما در واتساپ از رمزنگاری انتها به انتها سود می‌برند؛ نسخه‌های پشتیبان‌گیری ذخیره شده در فضای ابری این پیام‌ها چنین قابلیتی را ندارد.

یعنی اگر فردی بتواند با شیطنت یا هک و نفوذ به نسخه پشتیبان پیام‌های شما روی واتساپ دسترسی پیدا کند؛ تمام پیام‌های شما را خوانده و تاریخچه کاملی از ارتباطات و مکالمات شما خواهد داشت.

اما خبر خوش اینکه کاربرانی که نسخه بتای واتساپ در اندروید را نصب کردند؛ اکنون می‌توانند از پشتیبان‌گیری رمزنگاری شده روی فضای ابری استفاده کنند و اطمینان داشته باشند پیام‌های آن‌ها هیچ‌وقت توسط افراد ناشناس خوانده نمی‌شوند.

این ویژگی امنیتی در آخرین نسخه بتای واتساپ اندروید (۲.۲۱.۱۵.۵) پیش‌بینی شده است و هنگامی که کاربر آن را فعال می‌کند؛ امکان استفاده از رمزعبور برای محافظت از پشتیبان‌گیری‌های انجام شده روی فضای ابری از جمله پیام‌های تبادل شده و تاریخچه مدیاها وجود دارد.

اما اگر تلفن همراه خود را گم یا رمزعبور پشتیبان‌گیری خود و همین‌طور کلید بازیابی ۶۴ بیتی را فراموش کنید؛ امکان بازیابی نسخه‌های پشتیبان واتساپ را نخواهید داشت.

گفته می‌شود رمزعبور پشتیبان‌گیری شما کاملا خصوصی است و با واتساپ، گوگل، فیسبوک یا اپل به اشتراک گذاشته نمی‌شود. به همین دلیل، این رمزعبور که ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، ارقام و علایم اختصاری است و اگر گم یا فراموش شود؛ واتساپ نمی‌تواند به شما کمکی بکند. لذا، باید در به‌خاطرسپاری آن بسیار کوشا باشید و به روش‌های مختلفی بتوانید آن را به یاد بیاورید.

با این روش، حتی اگر سرویس‌های ابری دیگر شما مانند گوگل درایو یا اپل آی‌کلاود هک شوند و به خطر بیفتند؛ تاریخچه پیام‌ها و چت‌های شما در واتساپ به خطر نخواهد افتاد و نسخه پشتیبان‌گیری شما هنوز امن و مطمئن است.

این ویژگی بسیار مهمی برای کاربران و حفاظت از حریم خصوصی آن‌ها است. امیدواریم نه تنها در اندروید بلکه هرچه سریع‌تر برای نسخه آیفون واتساپ زیر عرضه شود.

فیسبوک در واتساپ بتا، ویژگی بزرگ دیگری را هم گنجانده است و آن پشتیبانی از لاگین همزمان به ۴ دستگاه با یک حساب کاربری و بدون نیاز به پشتیبانی گوشی تلفن همراه است. می‌توانید نحوه کار این ویژگی را اینجا بخوانید.

در حاضر حاضر، نسخه بتای واتساپ اندروید از طریق Google Play Beta Program در دسترس و قابل دانلود است.

منبع techspot
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.