تیم برتون هم سریال می‌سازد: سریال ونزدی Wednesday با تمرکز بر روی دختر خانواده آدامز

0

تیم برتون سریال می‌سازد. این خبر شاید قدیمی باشد اما حالا جزئیات بیشتری از آن منتشر شده است. او مدتی است که مشغول کارگردانی سریالی است بر مبنای ماجرا‌های خانواده آدامز.

«خانواده آدامز» را خیلی‌ها بابت کارتونی می‌شناسند که سال ۲۰۱۹ تولید شد؛ فیلمی که کنراد ورنن و گرگ تیرمن آن را ساخته بودند. اما سابقه‌ این خانواده در فرهنگ آمریکا به دهه سی برمی‌گردد. اصلا همه چیز از طراحش شروع شد، از سال ۱۹۳۸ وقتی که چارلز آدامز کاریکاتوریست شروع کرد به طراحی شخصیت‌هایی برای روایت قصه‌ یک خانواده قرن بیستمی شامل پدر و مادر خانواده آدامز و دخترشان ونزدی و دوست نزدیک و حیوان خانگی‌شان. این‌ها خانواده‌ای ترسناک بودند با ماجرا‌هایی عجیب، قصه‌ای پر از اتفاق و سحر و جادو و ماجرا‌های ماورایی که در قالب کارتون و کاریکاتور روایت می‌شدند. بعد‌ها این خانواده گسترده‌تر هم شد اما اولش همین گروه کوچک خانوادهی آدامز را تشکیل می‌دادند.

جذابیت ماجرا‌ها و شخصیت‌ها به قدری بود که با رونق تلویزیون تولیدکنندگان به سرعت سراغشان رفتند و از آن یک سریال ساختند. خانواده آدامز آن روز‌ها مجموعه‌ای شد که از سال ۱۹۶۴ تا ۱۹۶۶ در ۶۴ قسمت از شبکه تلویزیونی ای بی‌سی پخش شد. بعد‌ها هم فیلم‌های مختلفی از روی آن تولید شد. همین طور سرانگشتی که بشماریم متوجه می‌شویم از سال ۱۹۹۱ تا امروز پنج فیلم از ماجرا‌های آن‌ها ساخته شده است.

حالا درست دو سال بعد از کارتون خانواده آدامز، وقتی که قسمت دوم این کارتون هم در دست ساخت است، تیم برتون سراغ این پروژه رفته. آن هم چه زمانی؟ وقتی که مراحل فنی قسمت دوم «بیتل جوس» را تمام کرده و فیلمش آماده نمایش است. او مشغول کارگردانی سریال خانواده آدامز است، البته با تمرکز روی بچه این خانواده که اسمش ونزدی است. نام سریال هم همین است؛ «ونزدی».

سریال تیم برتون در همان حال و هوای امروز می‌گذرد. در این سریال هشت قسمتی سال‌های دانشجویی ونزدی آدامز در یک آکادمی بررسی می‌شود. او تلاش دارد تا توانایی روانی ویژه خودش را کنترل کند و جلوی یک قتل بزرگ را بگیرد. تلاش ونزدی برای حل راز ماوراء الطبیعی از آنجا اهمیت دارد که ۲۵ سال پیش پدر و مادرش نیز درگیر آن شده بودند.

جنا اورتگا در نقش ونزدی در این سریال بازی می‌کند و لوییس گوزمان نیز به تازگی به عنوان بازیگر نقش گومز انتخاب شده تا در نقش پدر خانواده بازی کند. اما خبری که دیروز منتشر شد و باعث شد نام سریال برتون دوباره سر زبان‌ها بیفتد، به بازیگر نقش مادر خانواده ربط دارد. هالیوود ریپورتر دیروز اعلام کرد کاترین زیتا جونز به عنوان بازیگر نقش مادر انتخاب شده است. او بازیگر مهمان این سریال است و نقش مادر خانواده را بازی می‌کند؛ چون سریال روی شخصیت نوجوان فیلم متمرکز است، بنابراین حضور او هم کوتاه خواهد بود.

نتفلیکس این سریال را تولید کرده و هنوز زمان پخش آن اعلام نشده است. اما مشخص است که احتمالا نمایش آن به اواخر سال موکول خواهد شد. جالب اینجاست که قسمت دوم کارتون خانواده آدامز هم به زودی اکران می‌شود و همین هم شاید تماشاگران را متعجب کند. اگرچه برتون قصه را کاملا تغییر داده و با تغییر قهرمان قصه توانسته موقعیت‌های جدید بیافریند اما به هر حال باید دید این سریال چقدر می‌تواند موفق شود.

برتون تهیه‌کننده سریال هم است. او مدتهاست که از دوران اوجش فاصله گرفته و فیلم‌هایش آن قدر‌ها که قبل‌تر مورد توجه بود، نمی‌تواند مخاطب را جلب کند. حالا با ساخت «بیتل جوس ۲»  و «ونزدی» شاید اتفاقی بیفتد و او دوباره به اوج برگردد. به خصوص که این یکی هم فیلمی است ترسناک با وجهی کارتونی و قهرمانش هم نوجوان است. برتون در این کار تخصص دارد و فقط باید دستش را باز گذاشت. حالا همه منتظرند.

منبع: روزنامه سازندگی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.