ترفندهای iOS 15: چگونه مطلع شویم ایرپاد پرو را داریم در محلی جا می‌گذاریم و بدون آنها محل را داریم ترک می‌کنیم؟!

به‌روزرسانی فریم‌ویر و فعال‌سازی هشدارهای جداسازی در اپلیکیشن Find My

0

اپل در iOS 15 هشدارهای جداسازی به اپلیکیشن Find My افزوده. به این ویژگی اگر یک تگ AirTag یا هر دستگاه دیگری از اپل را پشت سر خود ترک کنید؛ به شما اطلاع و هشدار داده می‌شود.

به لطفا به‌روزرسانی فریم‌ویر در اکتبر ۲۰۲۱، اکنون AirPods Pro هم شامل این هشدار جداسازی شده. در این مطلب، بررسی خواهیم کرد که این هشدارها چگونه کار می‌کنند و شما چگونه می‌توانید آن‌ها را تنظیم کنید.

هشدارهای جداسازی Find My‌‌ در iOS 15 که «Notify When Left Behind» نامیده می‌شوند؛ هر زمان از دستگاه خود در مکان نامعلومی جدا شده باشید؛ به شما اطلاع خواهند داد. این قابلیت برای زمانی که به سفر می‌روید یا مشغول بازدید و گردش هستید؛ مفید خواهند بود. مثلا، باعث می‌شوند که ایرپاد پرو خود را گم نکنید یا جا نگذارید.

این ویژگی به طور خودکار، خانه شما را به عنوان یک مکان قابل اعتماد (Trusted Location)، جایی که اغلب ایرپاد پرو خود را آن‌جا رها می‌کنید و نیازی نیست هر بار به شما هشدار داده شود؛ شناسایی و تنظیم می‌کند. بنابراین، پیش از فعال کردن این ویژگی، باید آدرس خانه خود را به کارت مخاطبین خود در اپلیکیشن Contacts اضافه کنید.

برای استفاده از هشدارهای جداسازی در AirPods Pro‌، ابتدا شما نیاز دارید مطمئن شوید ایرپاد پرو شما به آخرین نسخه فریم‌ویر به‌روزرسانی شده باشد.

چگونه فریم‌ویر ایرپاد پرو خود را به‌روزرسانی کنید

این کار را می‌توانید با قرار دادن گوشی‌های ایرپاد پرو در کیس شارژ خودشان و بعد اتصال کیس به منبع تغذیه با استفاده از یک کابل لایتنینگ به USB انجام دهید. در گام بعدی، آیفون یا آیپدی که ایرپاد پروها با آن جفت شدند را به نزدیکی آن‌ها و محل شارژ ببرید و مطمئن شوید که دستگاه iOS شما به اینترنت وصل است.

پس از مدت کوتاهی، هرگونه به‌روزرسانی نرم‌افزاری که در دسترس باشد؛ باید به طور خودکار روی دستگاه iOS شما (آیفون یا آیپد) دانلود و نصب شود. اگر در به‌روزرسانی ایرپادها مشکل دارید؛ مطمئن شوید که کیس شارژ آن‌ها به طور کامل شارژ شده باشد. همچنین، می‌توانید ایرپادها را ریست کنید. شما به فریم‌ویر ایرپاد ۴A400 و بالاتر نیاز دارید. برای بررسی فریم‌ویر ایرپادهای خود مراحل زیر را دنبال کنید:

دستگاه AirPods‌‌‌ یا AirPods Pro‌‌‌ خود را به دستگاه iOS وصل کنید.

اپلیکیشن Settings را باز کنید.

روی برگه General بزنید.

روی برگه About بزنید.

بخش AirPods‌‌‌‌‌‌ را لمس کنید.

به شماره بعد از عبارت Firmware Version توجه کنید.

چگونه هشدارهای جداسازی برای ایرپاد پرو را فعال کنید

برای فعال‌سازی و تنظیم هشدارهای جداسازی در iOS 15‌ برای ایرپاد پرو باید گام‌های زیر را دنبال کنید:

اپلیکیشن Find My را روی دستگاه آیفون یا آیپد اجرا کنید

گزینه Devices را انتخاب کرده و بعد در فهرست نمایش داده شده روی گزینه AirPods Pro‌ بزنید تا اجازه تنظیم هشدارها را پیدا کنید.

روی Notify When Left Behind ضربه بزنید.

کلید سوئیچ گزینه Notify When Left Behind را روشن کنید.

در زیر بخش ,Notify Me, Except At روی New Location بزنید تا بتوانید یک Trusted Location را معرفی کرده و در خانه مرتبا هشدار جدا شدن از ایرپاد پرو را دریافت نکنید.

در صفحه نقشه Add Location، از طریق فیلد ورودی یک مکان را جست‌وجو یا وارد کنید. با کشیدن نقطه آبی رنگ یا کلیدهای Small و Medium یا Large در پایین صفحه، می‌توانید یک محدوده مورد اعتماد برای خودتان مشخص کنید. در انتها، وقتی کارتان تمام شد؛ روی Done بزنید.

اگر محل مورد اعتماد دیگری نبود که بخواهید به دستگاه معرفی کنید؛ دوباره روی Done بزنید.

حالا، اگر در دفعه بعدی، ایرپاد پروهای خود را در یک مکان عمومی رها کنید؛ سریعا اخطاری دریافت می‌کنید که به شما اطلاع می‌دهد و اگر بخواهید محل را ترک کنید؛ این مکان را به شما برای بازیابی نشان خواهد داد.

البته، این هشدارها به این نکته مهم نیز بستگی دارند که شما آیفون خود را هم در جا نگذشته باشید! در ضمن، هنوز هیچ هشدار جداسازی برای ساعت‌های اپل واچ منتشر نشده است؛ بنابراین باید مواظب باشید که هرگز این دستگاه‌های اپل را در جایی رها نکنید.

منبع macrumors
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.