شاید ساعت جدید واچ D هواوی فشار خون را اندازه‌گیری کند ولی نه به راحتی که انتظار دارید

استفاده از بندهای مخصوص برای اندازه‌گیری فشار خون

0

ساعت‌های هوشمند هویتی مستقل از گوشی‌های تلفن همراه پیدا کردند و به لطفا اپل، این سخت‌افزارهای پوشیدنی هر روز دارند به ویژگی‌ها و سنسورهای جدیدی برای سلامتی و تناسب اندام؛ به‌ویژه اندازه‌گیری و ردیابی سیگنال‌ها و پارامترهای سلامتی بدن مجهز می‌شوند.

یکی از مواردی که سازندگان ساعت‌های هوشمند به شدت علاقه‌مندش هستند؛ افزودن قابلیت اندازه‌گیری فشار خون است. حتی شرکتی مانند Fitbit که در این زمینه پیشرو است؛ هنوز موفق نشده است یک ترفند و راه‌حل ساده و بدون دردسری پیدا کند. هواوی می‌خواهد سرانجام این کار نشدنی را در ساعت هوشمند آتی خود انجام دهد ولی به آن راحتی که تصور می‌کنید؛ فشار خون شما را اندازه‌گیری نمی‌کند.

مشکل پیاده‌سازی سیستم اندازه‌گیری فشار خون در ساعت‌های هوشمند این است که باید جریان خون به طور موقت محدود شود. تجهیزات پزشکی با باد کردن کاف در اطراف بازو یا مچ فرد، سعی می‌کنند این کار را انجام دهند ولی یک ساعت هوشمند یا دستبند شیک و کوچک نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

براساس اطلاعات منتشر شده رسانه Sparrowsnews از ساعت هواوی Watch D، راه‌کار این شرکت چینی ارائه لوازم جانبی همراه با ساعت هوشمند است تا وقتی کاربر نیاز به اندازه‌گیری فشار خون داشت؛ باید آن‌ها را زیر بند معمولی نصب کنید. این وسیله جانبی مانند یک کاف فشارسنج پزشکی معمولی کار می‌کند و داده‌ها توسط سایر بخش‌های ساعت اندازه‌گیری می‌شوند.

همین‌طور، طبق تصاویری که لو رفته است؛ کاربران باید دست و بازوی خود را در حالت خاصی قرار دهند و ساعت مچی هواوی Watch D را روی مچ دست چپ خود بسته باشند. کاربر باید دست چپ خود را روی قفسه سینه چپ قرار داده ولی مواظب باشد که ساعت با قفسه سینه او تماس نداشته باشد. همچنین، با دست راست، بازوی سمت چپ خود را گرفته باشد. باید فرد روی صندلی یا نیمکت و مبل نشسته باشد و دستان خود را روی میز قرار ندهد.

اگر این اخبار درست باشند؛ مطمئنا اندازه‌گیری فشار خون با ساعت Watch D هواوی به اندازه دستگاه‌های فشارسنج معمولی راحت و سریع نیست ولی مزیت‌اش این است که شما یک دستگاه کمتر به همراه خواهید داشت. تقریبا شما هر جایی می‌توانید فشار خون خود را با ساعت اندازه‌گیری کنید؛ به شرط اینکه تمام شرایط گفته شده توسط هواوی از جمله حالت دست ها و بدن و طرز نشستن را رعایت کرده باشید.

اینکه آیا این روش واقعا یک اندازه‌گیری دقیق و مطمئن قابل قبول از نظر پزشکی انجام می‌دهد یا خیر؛ موضوعی است که باید رگولاتورها بررسی و گزارش دهند.

درباره مشخصات ساعت هوشمند هواوی Watch D گفته می‌شود دارای ۳۲ گیگابایت رم و ۴ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی دارد که نسبت به اکثر ساعت‌های هوشمند امروزی، ظرفیت و سخت‌افزار بسیار قوی محسوب نمی‌شود. شایعه شده است قیمت این ساعت هوشمند حدود ۴۷۰ دلار است.

منبع slashgear
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.