هیوندای در حال آزمایش ساخت خودروهایی توقف‌ناپذیر با پاهای روباتیک است

0

ما هر چند وقت یک بار خودروهای مفهومی عجیب و غریب زیادی را می‌بینیم، اما شاید خودروی مفهومی جدید هیوندای با پاهای روباتیکی‌اش از همه عجیب‌تر باشد.

جالب است که این شرکت در ساخت مدل نهایی آن جدی است و به این منظور در مونتانا مشغول توسعه تاسیسات جدید جدید است. به این منظور، استودیوی New Horizons در طی پنج سال آینده حدود ۲۰ میلیون دلار دریافت خواهد کرد و حدود ۵۰ نفر را استخدام خواهد کرد.

هدف هیوندای، ساخت توقف‌ناپذیرترین وسایل نقلیه زمین برای حرکت در سطوح و جاده‌های ناهموار است.برای این کار، این وسیله دارای چهار چرخ الکتریکی خواهد شد که هر کدام روی پاهای دارای مفصل عجیب و غریب نصب می‌شوند. این پاهای روباتیک قدرتمند می‌توانند در قسمت به اصطلاح لگن خم شوند یا بچرخند، دوباره از ناحیه زانو و مچ پا خم شوند. آن‌ها می‌توانند این وسایل نقلیه را بالا و پایین ببرند، تا گام بردارند، از لبه‌های صاف بالا و پایین بروند.

بخشی از چالش کار، توسعه مجموعه حسگرها و سیستم‌های کنترلی است که توانایی کنترل این همه مفصل و قسمت‌های دوار را داشته باشند و این تصمیم‌ها را به یک تجربه رانندگی روان تبدیل کنند.

اولین محصول آینده، یک خودروی کوچک است که می تواند در لجستیک روستایی، ساخت و ساز، معدن‌کاری و حتی عملیات بر سطح سیارات دیگر مفید باشد. زمانی که این کانسپت TIGER برای اولین بار رونمایی شد، هیوندای پیشنهاد کرد که می‌توان آن را به پایین یک هواپیمای سبک eVTOL متصل کرد تا به راحتی در مناطق دور از دسترس حمل شود و در آنجاها رها شود تا ماموریت خود را انجام بدهد.

پروژه دوم، نسخه دو سرنشین Elevete خواهد بود و هیوندای می‌خواهد از آن به عنوان ماشین امدادرسانی در بلایای طبیعی استفاده کند.

هیوندای می‌گوید که تأسیسات مونتانا با مساحت ۱۱۰۰ تا ۱۴۰۰ متر مربع در عین حال که قابلیت تماس با مهندسان و پژوهشگران را دارد، محیط مناسبی کوهستانی برای آزمایش این خودروهای آینده را فراهم می‌آورد.

منبع: هیوندای

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.