موتور جستجوی Brave به شما امکان می‌دهد نتایج جستجو را سفارشی‌سازی کنید و روی موضوعات یا منابع خاصی تمرکز کنید

0

موتور جستجوی Brave ویژگی جدیدی را راه‌اندازی کرده که به شما راهی برای ایجاد یا اعمال فیلتر‌های سفارشی می‌دهد و به این ترتیب نحوه رتبه‌بندی نتایج را می‌توانید تعییر بدهید. این ویژگی Goggles یا «عینک» نامیده می‌شود و به طور بالقوه می‌تواند به کشف منابعی کمک کند که ممکن است فوراً در موتور‌های جستجوی سنتی مانند Google پیدا نکنید.

Brave برخی از نسخه‌های نمایشی این ویژٰگی را آماده کرده  تا کاربران امروز آن را امتحان کنند، از جمله نمونه‌هایی که پست‌های وبلاگ‌های فناوری کوچک‌تر را در اولویت قرار می‌دهند و پست‌های ۱۰۰۰ سایت پربازدید را در وب فیلتر می‌کنند.

حتی یک Goggle برای حذف پست‌ها از پینترست وجود دارد – زیرا Brave به وضوح می‌داند که تلاش برای یافتن یک تصویر با پینترست معمولا ناامیدکننده است.

Brave می‌گوید این عینک‌ها فقط برای اهداف نمایشی هستند و توسعه‌دهندگان می‌توانند آن‌ها را توسعه دهند.

Brave می‌گوید موتور جستجوی‌اش، مستقل از گوگل یا بینگ است و سوگیری‌های ویرایشی ندارد، اما به هر حال این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که در همه الگوریتم‌ها سوگیری‌هایی وجود دارد. هدف از عینک‌ها یا Goggles کاهش این امر است.

بعد از اینکه این ویژگی را برای خودم امتحان کردم، از اینکه واقعاً چقدر خوب کار می‌کند تحت تأثیر قرار گرفتم. من برای «بررسی AirPods Pro» با فعال بودن فیلتر «Tech blogs» جستجو کردم و یکسری وبلاگ مستقل ظاهر شد و مثلا سایت مشهور The Verge هیچ جا پیدا نشد. برای مقایسه، همین مورد را در گوگل جستجو کردم و دیدم The Verge در صفحه اول نتایج ظاهر شده است.

اما مشکل این است که در حال حاضر عینک‌های محدودی وجود دارند و برای اینکه خودتان عینک خاصی را توسعه بدهید نیاز به مهارت کدنویسی و وارد شدن در کار با ابزار خاص آن از طریق گیت‌هاب دارید.

علاوه بر راه‌اندازی Goggles، بریو همچنین اعلام کرد که موتور جستجوی آن از نسخه بتا خارج شده است و در سال گذشته تاکنون ۲.۵ میلیارد جستجو داشته است. Brave به سرعت در حال تبدیل شدن به یک موتور جستجوی چندکاره است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.