این کریستال‌های باورنکردنی، آب باستانی میلیون‌ها ساله را در خود نگه می‌دارند

0

آیا می‌دانستید که برخی از کریستال‌ها حاوی آبی با قدمت میلیون‌ها سال هستند؟!

کریستال‌ها اغلب در محیط‌هایی با آب و با سرعت‌های متفاوتی رشد می‌کنند. به همین دلیل، گاهی اوقات مایع می‌تواند در داخل کریستال در حال رشد به دام بیفتد و حبابی در این صورت در داخل آن نمایان می‌شود. اگرچه در بازار تجاری این کریستال‌ها در مجموع به عنوان انهیدروس enhydros  شناخته می‌شوند، اگر به دنبال یکی با آب قدیمی هستید، باید با دقت انتخاب کنید.

چون به این دلیل که این کریستال‌ها متخلخل هستند، آب می‌تواند وارد و خارج از مرکز شود. اگرچه این روند، به آرامی در طول زمان اتفاق می‌افتد، امال به این معنی است که آبی که در آن‌ها وجود دارد، همان آبی نیست که با آن تشکیل شده‌اند.

اما مواد معدنی مانند کوارتز اغلب آب به دام افتاده‌ای در داخل خود دارند که چون تبادل نشده، واقعا قدمت آن زیاد است.

محتوای آب مخفی داخل این بلورها در شرایط سرد منقبض می‌شود و یک فضای اضافی حبابی در داخل بلور ایجاد می‌شود که باعث می‌شود وقتی بلور را جلوی نور بگیریم و تکان بدهیم، آب داخل تکان بخورد و در تضاد با سختی ظاهری بلور، حالت شگفت‌انگیزی ایجاد کند.

اگرچه مشاهده آب در داخل سیالات رایج است، اما این تنها چیزی نیست که می‌تواند در کریستال به دام بیفتد. روغن و کربن دو ماده رایج دیگر هستند که می‌توانند یافت می‌شوند.

امروزه این سنگ‌ها که به عنوان کریستال‌های انهیدرو به بازار عرضه می‌شوند، اغلب برش و صیقل داده می‌شوند تا مایع با چشم غیرمسلح بیشتر قابل مشاهده باشد.

البته کوارتز تنها کریستالی نیست که می‌تواند با آب قدیمی پر شود. سلنیت، آکوامارین و هالیت برخی از کریستال‌های دیگری هستند که می‌توانند دارای به اصطلاح آخال‌های inclusion مایع باشند.

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.