زنده باد متن طولانی! شاید توییتر تا چند وقت بعد، امکان درج یادداشت‌های طولانی به کاربرانش بدهد

0

توییتر در توییتی تأیید کرد که این شرکت در حال آزمایش یک ویژگی جدید وبلاگ‌نویسی طولانی به نام Twitter Notes است. این پلتفرم می‌گوید این ویژگی در حال حاضر برای گروه منتخبی از کاربران در ایالات متحده، بریتانیا، کانادا و غنا در دسترس است و مردم «در اکثر کشورها» می‌توانند یادداشتها را در توییتر و خارج از آن بخوانند.

توییتر نحوه عملکرد این ویژگی را در دو گیف مجزا به اشتراک گذاشته است. کاربران می‌توانند برای شروع نوشتن یادداشت، روی برگه «Write» کلیک کنند و پس از پایان می‌توانند یادداشت را در توییت خود جاسازی کنند. چندین نویسنده قبلاً یادداشتهایی را در این پلتفرم منتشر کرده‌اند که به صورت پست‌هایی طولانی ظاهر می‌شوند که می‌توانند شامل توییت‌ها، ویدیو‌ها و تصاویر ترکیبی هم باشند.

چند ماه است که حرف‌هایی در این مورد شنیده‌ایم، از جمله گزارش روز سه‌شنبه از TechCrunch که چنین ویژگی‌ای را تایید کرد. در ماه مه، جین مانچون وونگ، محقق برنامه، اسکرین‌شات‌هایی از یک ویژگی به اشتراک گذاشت.

اسکرین شات‌های بیشتری از همین ابزار در ماه‌آوریل توسط محقق دیگر اپلیکیشن به نام نیما اوجی به اشتراک گذاشته شد که گزینه‌هایی را به کاربران نشان می‌داد تا پست‌ها را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارند یا پیوند‌های مستقلی برای پست‌ها ایجاد کنند تا در جای دیگری در وب به اشتراک بگذارند.

افزودن نوشتار طولانی به توییتر می‌تواند به شدت شخصیت پلتفرم را تغییر دهد، که از همان اول کار، فلسفه‌اش با نوشته کوتاه تعریف شده است (در ابتدا، طول توییت‌ها فقط ۱۴۰ کاراکتر بود، تا  اینکه در سال ۲۰۱۷ به ۲۸۰ کاراکتر، یعنی دو برابر رسید.)

البته رشته توییت‌ها را هم شاید بشود توجه توییتر به نوشته‌های طولانی در نظر گرفت. رشته توییت‌ها اتفاقا خیلی مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند. اما به هر حال خواندن و نوشتن آنها دشوارتر از یک متن طولانی عادی به صورت یک صفحه وب است.

توییتر با گنجاندن نوشتار‌های طولانی در پلتفرم خود، به طور بالقوه می‌تواند ارزش بیشتری از این پست‌ها را به دست آورد.

به این ترتیب شاید وبلاگ‌نویس‌های حرفه‌ای یا کاربرانی که متن تحلیلی می‌نویسند، دیگر ناچار نباشند لینک مقالات را توییت کنند و شاهد باشند که کلیک خیلی اندکی روی لینک‌ها صورت گرفته و سرخورده بشوند. مقاله طولانی را از همان اول در توییتر درج می‌کنند و بازخورد می‌گیرند و خشنود می‌شوند.

در دنیای شبکه‌های اجتماعی شاید توییتر، با این کار بتواند خودش را حسابی متمایز کند و یکی از معدود شبکه‌های اجتماعی شود که به متن طولانی اهمیت می‌دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.