نحوه استفاده فیس براش شارژی

0
رپورتاژ

یکی از دغدغه های اصلی خانمها به خصوص در سالهای اخیر، داشتن یک روتین پوستی و استفاده از محصولات مراقبت پوستی به منظور داشتن پوستی درخشان و جوان است که این روزها روش های متعددی برای رسیدن به آن وجود دارد. یکی از شناخته شده ترین و بهترین روشها استفاده از فیس براش است که میتواند علاوه بر تمیز کردن عمقی پوست به جذب بهتر محصولات مراقبت پوستی کمک کند. اگر میخواهید در مورد فیس براش شارژی و نحوه استفاده فیس براش شارژی اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما در ادامه همراه باشید.

فیس براش چگونه عمل میکند؟

استفاده از فیس براش ها میتواند یکی از معقول ترین و بهترین گزینه ها برای تمیز کردن سطح پوست از هرگونه آلودگی به شمار برود. اما ترجیحا توصیه میشود از فیس براش ها در روتین های مراقبت پوستی شبانه استفاده شود. چرا که در چنین حالتی پوست به مدت ۸ ساعت میتواند از هرگونه آلودگی محیطی و مواد آرایشی در امان باشد و فرصت مناسبی برای بازسازی سلول های پوستی به شمار میرود.

عملکرد فیس براش شارژی به این صورت است که با قرار گرفتن سری فیس براش بر روی پوست و ایجاد ویبره های با شدت کم، آلودگی های قرار گرفته در منافذ پوست تحریک شده به سطح بیرونی پوست منتقل میشود و به همین روش منافذ پوست تمیز میشوند.

انواع فیس براش شارژی

فیس براش های شارژی از نظر جنس سری مورد استفاده به دو دسته فیس براش مویی و سیلیکونی دسته بندی میشوند که هرکدام ویژگی های قابل توجهی دارند.

دسته اول فیس براش های با سری مویی هستند که شاید در اولین بار در زمان استفاده به دلیل بافت ضخیم و سختی که دارند، باعث تحریک پوست و ایجاد جوش های زیر پوستی شوند اما پس از مدتی استفاده با نرم شدن موها، میتوانند به طور کامل منافذ پوست را از هرگونه آلودگی پاک کنند.

مزیت استفاده از فیس براش با سری مویی، پاک کردن عمقی پوست است و در مقابل ممکن است در طولانی مدت محل تجمع باکتری به شمار برود و باعث ایجاد آکنه شود. همچنین در صورتی استفاده مستمر ممکن است شاهد از بین رفتن و ریختن موهای فیس براش باشید که در چنین حالتی باید مجددا فیس براش خریداری کنید. البته در خصوص فیس براش های شارژی توجه به این نکته اهمیت دارد که فیس براش های مویی دارای چند سری متفاوت بوده و در صورت خراب شدن، امکان تهیه و خریداری کردن سری به صورت جداگانه نیز وجود دارد.

فیس براش های سیلیکونی نوع دیگری از فیس براش به شمار میروند که علاوه بر کیفیت بالای ساخت میتوانند به عنوان دستگاهی برای ماساژ صورت نیز مورد استفاده قرار بگیرند. جنس سیلیکونی این دسته از فیس براش ها از تجمع هرگونه آلودگی و باکتری جلوگیری کرده و در طولانی مدت مشکلی برای پوست ایجاد نمیکند. از طرفی دیگر به دلیل کیفیت بالای ساخت این دسته از فیس براش ها، در طولانی مدت فرسوده نشده و نیازی به تعویض فیس براش احساس نمیشود.

چگونه از فیس براش شارژی استفاده کنیم؟

یکی از مواردی که در استفاده از فیس براش شارژی باید مورد توجه قرار گیرد، نحوه صحیح استفاده از فیس براش است که میتواند به اثرگذاری بیشتر فیس براش کمک کند. در ادامه به نحوه استفاده از دستگاه فیس براش به صورت مرحله به مرحله پرداخته شده است:

 • مرحله اول: تمیز کردن صورت

در اولین مرحله توصیه میشود با استفاده از یک میسلار واتر، آرایش صورت خود را پاک کنید. حتی اگر در طول روز تنها از کرم های ضدآفتاب استفاده میکنید بهتر است در یک مرحله به کمک پدهای پنبه ای نسبت به تمیز کردن صورت خود اقدام کنید. این کار باعث میشود تا در زمان استفاده از فیس براش، منافذ صورت به صورت کامل تر و عمیق تری، پاکسازی شوند.

 • مرحله دوم: استفاده از فیس براش

در مرحله دوم، بهتر است سری فیس براش را کمی مرطوب کرده و به مقدار لازم از شوینده مخصوص پوست بر روی فیس براش بریزید. توصیه میشود در این مرحله به جنس پوست خود اهمیت داده و در صورتی که پوست چرب یا خشکی دارید از شوینده مخصوص همان نوع پوست، استفاده کنید.

 • مرحله سوم: شستشوی صورت با فیس براش

دستگاه فیس براش را به آرامی به شکل دورانی بر روی پوست خود حرکت دهید تا کلیه نواحی پوست به صورت عمقی از آلودگی های محیطی پاک شوند. توجه داشته باشید که نیازی نیست برای مدت طولانی این کار را انجام دهید و ممکن است به طور کلی تمیز کردن صورت به کمک فیس براش یک دقیقه زمان ببرد.

 • مرحله چهارم: آبکشی صورت

بعد از این که از تمیز شدن پوست صورت با فیس براش اطمینان حاصل کردید، به آرامی صورت خود را آبکشی کنید و برای خشک کردن پوست صورت از یک حوله تمیز به صورت ضربه ای بر روی پوست استفاده کنید.

 • مرحله پنجم: ادامه فرآیند روتین پوستی

توصیه میشود بعد از اینکه صورت خود را آبکشی کردید، مجددا از پد پنبه ای و تونر استفاده کنید تا از پاکیزه شدن پوست اطمینان حاصل کنید. در این مرحله بدون اینکه پوست صورت را بکشید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید و بعد از آن با خاطری آسوده به ادامه فرایند روتین پوستی و استفاده از محصولات مراقبت پوستی بپردازید.

مزیت های استفاده از فیس براش

همانطور که پیش از این اشاره شد، استفاده از فیس براش به منظور تمیز کردن عمیق صورت از آلودگی های محیطی و محصولات آرایشی میتواند یکی از بهترین راهکارها به شمار برود.

 • استفاده از فیس براش علاوه بر اینکه به طور عمیق به پاک کردن صورت میپردازد، میتواند تاثیر و جذب محصولات مراقبت پوستی اعم از کرم ها یا سرم های پوستی را افزایش دهد. در چنین حالتی بعد از اینکه از کرم های صورت در نقاط معینی از صورت استفاده شد، از فیس براش میتوان برای ماساژ پوست و جذب بهتر محصول استفاده کرد.
 • فیس براش میتواند به طور موثری در لایه برداری پوست موثر باشد و جایگزین کم خطری بجای اسکراب یا کرم های لایه بردار شیمیایی به شمار برود. کارکرد این دستگاه به گونه ای است که در هنگام شستشوی صورت، سلول های مرده پوست را نیز از بین میبرد و به درخشان تر شدن پوست کمک میکند.
 • استفاده از فیس براش های شارژی که قابلیت ویبره دارند، میتواند به تحریک پوست و کلاژن سازی آن کمک کند و در نتیجه گزینه خوبی برای جوانسازی و لیفت صورت به شمار برود.

در هنگام استفاده از فیس براش شارژی به چه مواردی توجه شود؟

همانطور که اشاره شد، خرید فیس براش میتواند به داشتن پوستی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی کمک کند. از آنجایی که فیس براش به طور مستقیم با پوست صورت در ارتباط است باید پیش از خرید آن، به طور دقیق به بررسی فیس براش و انواع آن بپزدازید تا خرید مطمئنی را تجربه نمایید. در ادامه به مهمترین نکاتی که باید در هنگام خرید و استفاده از فیس براش شارژی توجه شود، پرداخته شده است:

 • بهتر است قبل از خرید فیس براش تصمیم بگیرید تا از فیس براش با سری سیلیکونی یا مویی استفاده کنید. هرکدام از این دو مدل فیس براش مزایای قابل توجهی با خود به همراه دارد و طرفداران خود را دارد.
 • اگر برای بالا بردن اثرگذاری مواد مورد استفاده بر روی پوست میخواهید از فیس براش استفاده کنید، بهتر است استفاده از کرم های مراقبت پوست و تقویتی را به بعد از شستشوی صورت با فیس براش، موکول کنید.
 • توصیه میشود بعد از استفاده از فیس براش، فیس براش را از هرگونه آلودگی پاک کرده و آن را بشویید. و از خشک شدن براش اطمینان حاصل نمایید.
 • پیشنهاد میشود به منظور دریافت بهترین کیفیت از فیس براش هر سه ماه یکبار نسبت به تعویض سری فیس براش اقدام کنید.
 • همانطور که میدانید فیس براش جزو وسایل شخصی محسوب میشود و پیشنهاد میشود به هیچ عنوان فیس براش خود را با فرد دیگری به صورت مشترک استفاده نکنید.
 • همانطور که در لیست مشخصات فنی فیس براش نیز معرفی شده، به طور کلی فیس براش های شارژی دارای گواهی مقاومت در برابر رطوبت هستند، اما توصیه میشود قسمت شارژر دستگاه به هیچ عنوان خیس نشود و در صورت خیس شدن هرچه زودتر خشک شود و تا خشک شدن کامل آن، نسبت به اتصال آن به برق اقدام نشود.

چگونه یک فیس براش شارژی خوب بخریم؟

در این مقاله به طور خلاصه به بررسی ویژگی ها و مراحل استفاده از فیس براش شارژی صورت شرح داده شد. توصیه میشود در صورت نیاز به خرید فیس براش شارژی، خرید خود را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده انجام دهید. فروشگاه مستر رست یکی از شناخته شده ترین و بهترین فروشگاه ها در زمینه خرید انواع دستگاه های ماساژ و فیس براش به شمار میرود و شما میتوانید با خرید از این فروشگاه، خریدی مطمئن و با کیفیت را تجربه نمایید. توصیه میشود به منظور دریافت مشاوره رایگان و یا خرید انواع فیس براش شارژی از وبسایت این مجموعه دیدن نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.