Color، اپلیکیشنی که اشتراک عکس را متحول می‌کند!

5

دسامبر سال ۲۰۰۹، بیل نگوین Bill Nguyen، یک کارگشای معروف اینترنتی، سرویس موسیقی آنلاین Lala را به اپل فروخت. در همان زمان وب، دومین Color.com را ۳۵۰ هزار دلار خرید! پیدا بود که او نقشه‌هایی دارد!

او به تازگی یک اپلیکیشن برای آی‌فون و اندروید راه انداخته است که Color نام دارد، این اپلیکیشن آنقدر آینده‌دار به نظر می‌رسد که پیش از انتشار رسمی امروز آن، شرکتی پیدا شده بود و ۴۱ میلیون دلار پول بی‌زبان را به سرمایه‌گذاری آن اختصاص داده بود.

اما این اپلیکشن جدید واقعا چه چیز جدیدی در خود دارد و مثلا چه قرقی با اپ محبوب instagram دارد؟!

Color اپلیکشنی است برای اشتراک عکس، ویدئو و متن. وقتی اپ را نصب و سپس اجرا کردید، نیازی به مرحله ثبت‌نام نیست و شما می‌توانید بلافاصله مطالبتان را به اشتراک بگذارید.

فرض کنید به یک همایش بزرگ رفته‌اید و یا در یک رستوران هستید و اتفاقا غریب افتاده‌اید و از افراد دور و برتان کسی را نمی‌شناسید. اپ را اجرا کنید و مطالب را به اشتراک بگذارید. اپ بالافاصله موقعیت شما را با استفاده از GPS، شتاب‌سنج و قطب‌نمای گوشی‌تان می‌سنجد و عکس‌ها و ویدئوهایی را که دور و بری‌هایتان گرفته‌اند به شما نشان می‌دهد، همان طور که عکس‌های شما را به آنها نشان می‌دهد!

این نوع اشتراک عکس واقعا بدیع و ابتکاری است.  جالب است که این اپ الگوریتم‌هایی که دارد که کار را هوشمندانه‌تر می‌کنند، این الگوریتم‌ها میزان نور و محیطی که عکس در آن گرفته شده را متوجه می‌شوند و مقلا اگر شما در کنسرتی باشید و از زاویه خاصی به صحنه نگاه کنید، اپ، عکس‌هایی از دقیقا از پیرامون شما به نشان می‌دهد و عکس‌های اشخاصی که از شما دور هستند، نمایش داده نمی‌شوند.

به این ترتیب، اگر شخصی به مسافرت برود یا در یک میهمانی باشد، دیگر لازم نیست تا زمان آپلود شدن عکس توسط دوس‌اش یا به اشتراک گذاشته شدن عکس در فیس‌بوک منتظر دیدن عکس دوستانش باشد.

به صورت مختصر و مفید Color یک اپ اشتراک عکس مبتنی بر موقعیت است.

نگوین این شیوه خاص اشتراک را شبکه انعطاف‌پذیر یا elastic networking می‌نامد. به عبارت دیگر، بر خلاف سیستم شبکه‌ای معمول در وب، دوستان شما یک عده ثابت نیستند و بر حسب دوری و نزدیکی و میزان تعامل، کسانی وارد این حلقه دوستان می‌شوند یا از آن خارج می‌شوند. در چنین سیستمی دیگر خبری از درخواست دوستی معمول هم نیست، پروفایلی هم وجود ندارد.

Color با اینکه چیزهایی از شبکه‌هایی مثل فور اسکویر، فیس‌بوک یا اینستاگرام یا فود اسپاتینگ دارد، با همه آنها متفاوت است.

Color می‌کوشد که انتقل‌دهنده زندگی واقعی باشد و پاسخ‌گویی را به مؤلفه‌های شبکه‌های اجتماعی بیاورد. با Color خاطرات دیداری شما در قالب عکس‌هایی که اینجا و آنجا گرفته‌اید، همواره دنبال شما هستند، شما آنها را به دانشگاه یا محل کار خود می‌برید و بر این اساس، باید با مقداری ملاحظات از این اپ استفاده کنید.

در عین حال Color می‌تواند توییت کردن را هم متحول کند. تصور کنید که در مهمانی‌ای باشید و به جای اینکه خودتان عکس بگیرید و به توییتر بفرستید، عکس‌های دور و بری‌هایتان را توییت کنید.

Color در آی‌تونز

 
5 نظرات
 1. ali می گوید

  آقا قبول نیست
  این اپ من بود
  خیلی بدین 🙁

 2. بنیامین می گوید

  واقعا جالبه…

 3. فرزاد می گوید

  یک اشتباه املایی : خط ۱۸ : دوس اش > دوستش

 4. ali می گوید

  این اشتباه املائی

  مقلا

 5. محمد حسین می گوید

  حریم خصوصی هم کشک دکتر جان نه؟
  ۲۰ سال دیگه به نوه هامون می گیم میدونی ۲۰ سال قبل عکس هیچ کی با زیر شلواری توی نت نبود دی:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.