اپلیکیشن ماشین تحریر تام هنکس!

8

«تام هنکس» چه ربطی به اپلیکیشن دارد؟!

یکی از اپلیکیشن‌هایی که این روزها توانسته رتبه خوبی به خصوص در اپلیکیشن‌های دسته Productivity در اپ استور آی‌تونز پیدا کند، اپلیکیشن Hanx Writer است.

bvayamocmaa2byi

این اپلیکیشن می‌تواند آی‌پد شما را به یک ماشین تحریر مجازی تبدیل کند. برای بعضی‌ها این امر یادآور نوستالژی‌هایی است و برای بسیاری هم یک تجربه نو.

خود اپلکیشن رایگان است، اما برای استفاده از دو مدل ماشین تحریر مجازی موجود در آن و نیز دسترسی به برخی از ویژگی‌های دیگر باید، خرید داخل اپ انجام بدهید.

img_0616

چند وقت پیش جایی خواندم که نوشتن به صورت فیزیکی، از نظر ماندگاری در حافظه، قابل مقایسه با تایپ کردن روی صفحه کلیدهای مجازی نیست. تایپ کردن با ماشین تحریر هم تقریبا همین طوری است.

وقتی انگشتان شما عملا وارد عمل می‌شوند و همزمان صدای تایپ کردن و برخورد حروف به روبان جوهری و بعد کاغذ را می‌بینید، نوشته‌تان جلوه‌ای دیگر پیدا می‌کند.

خود تام هنکس هم سال پیش در مصاحبه‌ای گفته بود که دوست دارد صدای تایپ را بشنود. چندی پیش هم او در مصاحبه با اکانت توییتر اپ استور از اشتیاق خود برای کمک به آماده شدن چنین اپلیکیشنی گفته بود. تام هنکس با کمک شرکت Hitcents سرانجام موفق شد این اپ را وارد بازار کند.

bvakv7nccaadqdm

به نظر می‌رسد که مُد جدید در دنیای اپلیکیشن‌ها بهره‌گیری از اعتبار ستاره‌ها باشد. چندی پیش هم یک اپلیکیشن یک اپلیکیشن گرفتن سلفی با نام اپ سلفی «جاستین بیبر» وارد اپ استور شده بود.

 
8 نظرات
 1. گل فروش می گوید

  واقعا ایده جالبه یه تایپ کردن با این ماشین ها خیلی حال میده مخصوصن وقتی که به ته خط برسه با یه صدای ” قیییژژژ”
  میاد سطر بعد خیلی باحاله!

  1. sor می گوید

   چند تا از این اپلیکیشن ها وجود داره این که چیزه جدیدی نیست

 2. mohammad naghdi می گوید

  این اپلیکیشن هیچ کارایی خاصی نداره واقعا

  1. فرشاد می گوید

   دقیقاً موافقم، فقط صدای تایپ و رفتن به خط بعدش جالبه وگرنه هیچ‌کارایی دیگری نداره 😀

 3. بهاره می گوید

  تام هنکس عاشق ماشین تحریره ، سابقا یک کلکسون ماشین تحریر هم داشت . همکاریش با شرکت Hitcents برای تولید این برنامه را نمیتونم همرده برنامه هایی که با استفاده از نام جاستین بیبر و کیم کاراداشیان تولید میشه بدانم .

 4. ایلا می گوید

  خیلی جالبه همیشه دوس داشتم یکی از همین ماشین های تایپ قدیمی داشته باشم مث همونی که جک نیکلسون تو تلالو داشت و شق شق!!!!! صدا میداد خیلی باحال بود ولی متاسفانه من یه کاربر اندرویدم و نمیتونم از این اپ استفاده کنم

 5. مهرداد می گوید

  ماجرای تام هنکس و ماشین تحریر قدیمیه
  http://www.reddit.com/r/pics/comments/117av1/i_sent_tom_hanks_a_1934_smith_corona_typewriter/

 6. drupalika می گوید

  چه خنده دار. این تام هنکس هم چه کارایی می کنه 😉

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.