به زودی هندی‌ها با یک اپلیکیشن گوگل می‌توانند محل نزدیک‌ترین سرویس بهداشتی دور و برشان را پیدا کنند!

در نقشه گوگل ما می‌توانیم محل انبوهی از ادارات دولتی، کارخانه‌ها، موزه‌ها، پارک‌ها، کتابخانه‌ها و … را پیدا کنیم و این نقشه از این لحاظ کاملا غنی است. اما وقتی نوبت به سرویس‌های بهداشتی می‌رسد، نقشه گوگل معمولا اطلاعات کامل نمی‌دهد، بدتر اینکه باید با اسامی و کلیدواژه‌های مختلف سرویس‌های بهداشتی را باید در آن جستجو کرد و همه این کارها را شخص نیازمند، در زیر فشار فیزیولوژیک دفع باید انجام بدهد!

هنوز که هنوز برخی از کشورهای دنیا با مسائلی مثل دسترسی به آب سالم یا سرویس بهداشتی دست به گریبان هستند و هند هم علیرغم پیشرفت‌های خوب از در زمینه دانش و فناوری، هنوز از این مشکلات بهداشتی رنج می‌برد.

حالا گوگل برای کم کردن این مشکل، با همکاری دولت هند، به زودی یک اپلیکیشن یابنده سرویس‌های بهداشتی منتشر خواهد کرد.

سعی شده که پایگاه داده این اپلیکیشن تقویت شود و علاوه بر سرویس‌های بهداشتی عمومی در پمپ بنزین‌ها و فروشگاه‌های بزرگ، سرویس‌های بیمارستان‌ها و متروها هم در آن گنجانده شود.

این پروژه نخست در دهلی نو سپس در شهرها و مناطق حاشیه‌ای اجرا خواهد شد و در گام بعدی در کشورهای دیگر هم قابل اجرا است.

منبع

نظرات

 1. ۱
  یک دوست هندی دارم که سال پیش زمانیکه ایران بود، با هم از شباهت ها و تفاوت های ایران و هند صحبت می‌کردیم و خاطره‌ی جالبی از سرویس بهداشتی های عمومی تعریف کرد.
  در هند غذای حاجت در خیابان و جلوی چشم دیگران آمری طبیعی‌ست؛ علت آن هم فقر فرهنگی و نادانی نیست، بلکه این ملت اصولن اعتقادی به کریه و ناپسند بودن این کار ندارند.
  چند سال پیش دولت هند با شعار ارتقا فرهنگ شهرنشینی و جلوگیری از شیوع بیماری‌ها، تعداد بی‌شماری توالت عمومی سیار در شهرهای بزرگ قرار دهد. نتیجه آنکه توالت‌ها پس از مدتی بلااستفاده بودن، جمع‌آوری می‌شوند و بعدها مشخص میشود که دوستانی در دولت قصد کسب منفعت از طریق رانت فروش این توالت‌ها به دولت را داشته‌اند.
  ۲
  گوگل مپ سرویسی دارد برای نمایش سریع پمپ بنزین ها که البته در تهران و ایران فعال نیست.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.