ال‌جی در نمایشگاه CES از یک تلویزیون ۸۸ اینچی اولد ۸K گران‌قیمت رونمایی می‌کند

0

ال‌جی می‌خواهد در نمایشگاه CES امسال که از هفته آینده آغاز می‌شود؛ چندین مدل تلویزیون و نمایشگر اولد در اندازه‌‌های بزرگ و رزولوشن‌های بسیار بالا رونمایی کند.

احتمالا قیمت این نمایشگرها نیز بالا است و بازار رقابتی تلویزیون‌ها را داغ‌تر می‌کند.

سایت‌هایی مانند انگجت گزارش دادند یکی از این نمایشگرهای جدید ال‌جی، پنلی ۸۸ اینچی و اولد است که از رزولوشن ۸K سود می‌برد. به طور حتم، این پنل برای ساخت تلویزیون‌های اولد نسل جدید با اندازه و رزولوشن‌های بالا استفاده می‌شود.

در حال حاضر، تلویزیون‌ها و نمایشگرهایی با اندازه‌هایی بزرگ‌تر از ۸۸ اینچ در بازار هست ولی از نوع اولد و ۸K نیستند. به همین دلیل؛ پنل جدید ال‌جی می‌تواند قابل توجه و خبرساز باشد.

کیفیت تصاویر صفحه‌نمایش ۸K چگونه است؟

ال‌جی تا پیش از این نمایشگر، پنلی ۷۷ اینچی با فناوری اولد و رزولوشن ۴K عرضه کرده بود. قیمت این پنل هم بسیار بالا و ۲۰ هزار دلار بود. پیش‌بینی می‌شود پنل ۸۸ اینچی اولد و ۸K ال‌جی نیز قیمت‌هایی در این حدود و حتا بالاتر داشته باشد.

سامسونگ نیز یک تلویزیون ۸۸ اینچی با فناوری QLED دارد ولی از رزولوشن ۴K سود می‌برد. قیمت تلویزیون سامسونگ نیز ۲۰ هزار دلار است. به علاوه، درباره کیفیت پنل‌های QLED سامسونگ هم حرف و حدیث زیادی در بازار وجود دارد.

نمایشگرهای اولد و ۴K در بازار تلویزیون ارزان‌تر و در دسترس‌ هستند. برای تلویزیون‌های ۴K می‌توان محتوای مناسب پیدا کرد و اکنون به جریان اصلی بازار تبدیل شدند.

بنابراین، نیازی نیست از الان به فکر تلویزیون‌های ۸K باشید. این تلویزیون‌ها در تعداد محدود و به طور سفارشی برای کاربردها و شرکت‌های خاص عرضه می‌شوند. در برخی اوقات نیز یک نمونه اولیه از فناوری سال‌های آتی را به نمایش می‌گذارند.

نمایشگاه CES از هفته آینده شروع به کار می‌کند و مطمئنا درباره کیفیت، وضوح و بزرگی تصاویر تلویزیون ۸۸ اینچی ال‌جی اطلاعات بیشتر منتشر می‌شود. همیشه نمایشگاه CES ویترینی از محصولات خاص و آینده‌نگرانه شرکت‌ها است که لزوما به تولید انبوه نمی‌رسند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.