خرید اینستاگرام هوشمندانه‌ترین تصمیم فیسبوک تا کنون است

0

در سال ۲۰۱۲، فیسبوک برنامه اشتراک عکس ۱۳ نفره اینستاگرام را خرید.

۶ سال بعد، می‌توانیم بگوییم بهترین و هوشمندانه‌ترین خرید فیسبوک تا کنون است چون ارزش اینستاگرام ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

فیسبوک این اپلیکیشن اشتراک‌گذاری عکس را تنها ۱ میلیارد دلار خرید و در این بازه به ارزشی ۱۰۰ برابری رسیده است. اینستاگرام یک موفقیت مالی برای فیسبوک است که می‌تواند اشتباهات و ول‌خرجی‌های او در حوزه‌های دیگر را جبران کند.

فیسبوک پیام‌رسان واتس‌اپ را در سال ۲۰۱۴ با هزینه‌ای ۱۹ میلیاردی خرید و معلوم نیست در سال ۲۰۱۸ چه ارزشی پیدا کرده است. واتس‌اپ هرچقدر رشد کرده باشد؛ به پای اینستاگرام نمی‌رسد.

همین‌طور، فیسبوک برای خرید شرکت واقعیت افزوده اوکلیوس هزینه‌ای دو برابر خرید اینستاگرام صرف کرد و هنوز این شرکت به نقطه مشخصی از درآمدزایی و سود نرسیده است.

درآمدهای میلیاردی که به فیسبوک سرازیر می‌شوند

اینستاگرام به تازگی اعلام کرده است ماهیانه ۱ میلیارد کاربر فعال دارد. نشریه بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند اینستاگرام در ۵ سال آینده به مرز ۲ میلیارد کاربر فعال ماهیانه برسد.

بلومبرگ می‌گوید، اگر اینستاگرام می‌خواهد از شبکه اجتماعی فیسبوک پیشی بگیرد؛ باید هرچه سریع‌تر ترافیک و کاربران خود را دو برابر کند.

فیسبوک از خرید اینستاگرام سود مالی بسیار بزرگی کسب خواهد کرد. این شرکت به راحتی می‌تواند مدل تبلیغاتی News Feed خود در فیسبوک را روی اینستاگرام هم تکرار کند.

به علاوه، سرویس‌های جدیدی مانند پلتفرم ویدیویی IGTV که اینستاگرام راه‌اندازی کرده است؛ می‌توانند کسب‌وکار فیسبوک را رونق دهد و سود بیشتری عایدش شود. خبرهایی هم درباره راه‌اندازی سیستم خرید آنلاین روی اینستاگرام به گوش می‌رسد.

گزارش‌های بازار نشان می‌دهد کاربران به همان اندازه که در فیسبوک هستند؛ در اینستاگرام هم وقت صرف می‌کنند. برخی گزارش‌ها هم نشان می‌دهند به تدریج اینستاگرام پلتفرمی محبوب‌تر و جذاب‌تر از فیسبوک برای کاربران نوجوان و جوان است.

یک گزارش معتبر می‌گوید کاربران اندرویدی به طور متوسط روزانه ۵۳ دقیقه در اینستاگرام هستند. موسسه تحلیل‌گر بازار eMarketer هم اخیرا گزارش داده است که حدود ۳۰ درصد درآمد خالص موبایل فیسبوک از سوی اینستاگرام است که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ به مرز ۴۰ درصد برسد.

تمام این اطلاعات نشان می‌دهند فیسبوک در خرید اینستاگرام؛ هوشمندانه‌ترین تصمیم عمرش را گرفته است و هرگز پشیمان نمی‌شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.