چگونه شیائومی پادشاهی اسمارت‌فون‌ها در بازار هند را از سامسونگ ربود؟

1

شیائومی در سال ۲۰۱۶ فقط ۳ درصد بازار اسمارت‌فون‌های هند را در اختیار داشت ولی در پایان سال ۲۰۱۹ به سهمی ۳۰ درصدی از این بازار رسیده است؛ یعنی پایان پادشاهی سامسونگ بر این بازار ولی می‌تواند هنوز هم موفق‌تر باشد؟

۵ سال پیش هیچ‌کسی تصور نمی‌کرد روزی سامسونگ در رتبه دوم پرفروش‌ترین اسمارت‌فون‌ها در بازار هند قرار بگیرد و یک شرکت چینی گوی سبقت را از این غول بزرگ کره‌ای برباید.

سامسونگ برای سال‌های طولانی صاحب اول و آخر بازار هند بود. انواع گوشی‌های تلفن همراه این شرکت در بازار هند فروش می‌رفتند و مردم به خریدشان بسیار مشتاق بودند. سامسونگ به خوبی الفبای موفقیت در این بازار را یاد گرفته بود و گوشی‌هایی با مشخصات و قیمت درخواستی هندی‌ها تولید می‌کند.

اما در همین خلال، یک شرکت چینی ناشناخته در سال ۲۰۱۶ اقدام به تاسیس یک کارخانه و نمایندگی در کشور هند برای تولید تلفن همراه کرد. در آن زمان، شیائومی برای چینی‌ها یک برند تازه شناخته شده بود ولی برای هندی‌ها هیچ معنایی نداشت جز گوشی‌هایی مشابه آیفون برای افراد فقیر!

شیائومی با سری گوشی‌های ردمی ۱۰۰ و ۲۰۰ دلاری وارد بازار هند شد. اسمارت‌فون‌هایی که مشخصات یک گوشی ۵۰۰ دلاری سامسونگ را داشتند و به همان کیفیت کار می‌کردند ولی از نظر قیمتی چند برابر کمتر!

در همان سال ۲۰۱۶، سهم شیائومی از بازار هند به ۳ درصد افزایش یافت ولی در طرف مقابل، سهم بازار سامسونگ نزدیک به ۲۵ درصد بود. شیائومی سعی می‌کرد در این بازار فروش آنلاین داشته باشد ولی بخش وسیعی از کشور هند هنوز برای فروش آنلاین آمادگی نداشت.

سامسونگ با اتکا به نمایندگی‌های فروش سنتی و شبکه توزیع بسیار قوی خود بر بازار تسلط داشت و هنوز فروش بیشتری به جیب می‌زد.

شیائومی کم‌کم رویه بازار را تغییر داد. راه‌اندازی کارخانه‌های بیشتر، عرضه گوشی‌های ارزان‌قیمت بسیار شیک با قیمت مناسب و افزایش نمایندگی‌های فروش باعث شدند که اکنون در پایان سال ۲۰۱۹، سهمی ۲۸ درصدی از این بازار داشته باشد؛ درحالی‌که سهم سامسونگ ۲۵ الی ۲۶ درصد است.

البته، در این آمارها فقط فروش گوشی ملاک قرار گرفته است و از فروش تجهیزات جانبی، قطعات موبایل، شیشه گوریلاگلاس، نمایشگر و دوربین خبری نیست. شاید با احتساب این‌ها، هنوز سامسونگ در این بازار برنده واقعی باشد.

جنگ برندهای چینی در سرزمین هزار ادیان

حقیقت بزرگ این است که حدود ۶۶ درصد بازار گوشی‌های کشور هند دست برندهای چینی است. شیائومی برند اول این بازار در میان چینی‌ها هم هست. گوشی‌های این برند به قدری ارزان ولی خوش ساخت و با کیفیت بودند که در ابتدا هندی‌ها باورشان نمی‌شد و به دیده تردید گوشی‌های شیائومی را به دست می‌گرفتند.

شیائومی برنامه مدون و حساب شده‌ای برای بازار هند داشت. این شرکت در ابتدا سعی کرده فروش آنلاین اسمارت‌فون‌ها را تصاحب کند. در سال ۲۰۱۷، از هر دو گوشی آنلاینی که خریداری می‌شد؛ یک گوشی سهم شیائومی بود.

در فاز بعدی، سراغ خرده‌فروشی‌های بزرگ آفلاین در شهرهای پر جمعیت رفت و قراردادهای اشتراکی با آن‌ها بست. سپس، سراغ فروشگاه‌های خانگی در شهرهای درجه ۲ و ۳ کشور هند رفت. یکی پس از دیگری، بازارهای مختلف به تصاحب شیائومی درمی‌آمدند و هیچ کاری از سامسونگ ساخته نبود.

شیائومی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۳۶.۹ میلیون گوشی هوشمند در بازار هند فروخته است. رشد بازار این شرکت هنوز ادامه دارد و به نظر می‌رسد باید منتظر فتح قله‌های بیشتری باشیم.

ولی بازار هند از روش‌های غیرمنطقی و اصولی در فروش تلفن هوشمند پیروی می‌کند که باعث می‌شوند یک دفعه بازی برای یک برند برعکس شود. ممکن است در سال ۲۰۲۰ شاهد اتفاقات دیگری در این بازار باشیم و برندهایی مانند هواوی، ویوو یا اوپو از شیائومی پیشی بگیرند.

سهم بازار سامسونگ در سال ۲۰۱۹ از ۲۳ به ۲۶ درصد افزایش پیدا کرده است. سامسونگ بازار خودش را دارد و به این زودی‌ها از این بازار بیرون رانده نمی‌شود و حتی ممکن است رشد فروش داشته باشد ولی برندهای چینی سهم‌های بالاتری نصیب خود کردند.

در نهایت، شیائومی چشم‌انداز بزرگی در بازار هند می‌بیند و به همان اندازه باید آمادگی مقابله با تهدیدات و مخاطرات این بازار را داشته باشد.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اولم، یکی از عجیب‌ترین جانداران روی زمین – شبیه جنین نارس یا موجودات سری فیلم‌های بیگانگان

جانداری به نام Proteus anguinus که همچنین به عنوان اولم olm شناخته می‌شود، گونه‌ای سمندر است که بومی آب‌های زیرزمینی آلپ در جنوب شرقی اروپا است. این جاندار از معدود مهره‌داران غارنشین است و به دلیل شکل سر و دست‌ها  رنگ سفید مایل به صورتی و…

این عکس‌های تاریخی را یا ندیده‌اید یا احتمالش کم است که دیده باشید!

پسرک «بانجو» نوا» با سگش -  تقریباً در اوایل دهه 1900جورج لوکاس قبل از تکامل جلوه‌های کامپیوتری، 1984فضای داخلی خطوط قطار اورینت اکسپرس،  سال 18831947. دختری در حال بازی با ماشین اسباب‌بازی، شهر نیویورک، عکس از فرد…

تبدیل شخصیت‌های انیمیشن‌های و کارتون‌ها به نمونه‌های انسانی شبیه به آنها

در انیمیشن‌ها ما حیوانات را دارای شخصیت انسانی می‌کنیم، رخت و لباس به تنشان می‌کنیم، آنها را صاحب جامعه و شهر می‌کنیم و رفتارهای انسانی را به آنها منتسب می‌کنیم.اما تصور کنید که در کاری معکوس، این شخصیت‌های کارتونی را می‌توانستیم به…

سفری در شهرهای باستانی دنیا به یاری تخیل میدجرنی

از شهرهای باستانی دنیا بقایایی مانده و بر اساس همین یقایا و توصیف‌ها و تحلیل مورخان، برخی‌ها اقدام به بازسازی رایانه‌ای شهرهای قدیمی کرده‌اند تا شکوه و عظمت آنها را به ما بنمایانند.اما میدجرنی هم راهی آسان برای این تصور بدون نیاز به…

روش‌های بد نشستن روی صندلی و شیوه نشستن سالم روی صندلی در محیط کار

در موقعیت‌های مختلف یا در هنگام خستگی، روش‌های مختلفی برای نشستن روی صندلی از سوی ما استفاده می‌شود که برای بدن مفید نیستند. برخی از این موارد عبارتند از:خم شدن روی صندلی: وقتی روی صندلی خمیده می‌شوید، ستون فقرات شما به درستی حمایت…

نمونه‌هایی از وندالیسم – البته در شکل نسبتا خفیف آن

وندالیسم به عمل عمدی ایجاد خسارت، تخریب یا اسیب زدن به اموال، اغلب بدون هیچ دلیل یا توجیه قانونی اشاره دارد. این کار شامل اعمالی مانند رسم گرافیتی، برچسب زدن، خراشیدن، شکستن یا نقاشی روی سطوح، از جمله ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، فضا‌های عمومی…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
1 نظر
  1. مصی ترابی می گوید

    از گوشی های شیاوومی خرید کردم
    قیمت مناسب تری دارند در مقایسه با سامسونگ ها
    از نظر امکانات هم در یک بازه قیمتی با برند ها برتر هستند
    تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.