وضعیت خواب زوجین در تشک خواب نشان دهنده چیست؟

7

رپورتاژ

آیا از رابطه خود راضی هستید؟ بی شک این یک مسئله بسیار شخصی است که هر جایی از آن صحبت نمی شود. برای آنکه میزان روابط عاطفی خودتان با همسرتان را بسنجید؛ هنگام خواب رفتار همسرتان و خودتان را تماشا کنید.

براساس مطالعه دانشگاه انگلیس هرفوردشایر آلمان با ۱۰۰۰ شرکت کننده، وضعیت خواب در زوج ها به صورت ناخودآگاه چیزهای زیادی در مورد روابط آنها نشان می دهد. پتی وود، متخصص زبان بدن آمریکایی نیز از این پایان نامه پشتیبانی می کند. ما در این مقاله از سایت فروش تشک خوابستان به شما خواهیم گفت که رایج ترین موقعیت خواب برای زوجین کدام است و این موضوع نشان دهنده چیست؟

معرفی ۶ وضعیت خواب زوجین و تاثیر آن در روابط عاطفی

۱- وضعیت خواب برای زوج ها: پشت به پشت

با ۴۲٪ از شرکت کنندگان در نظرسنجی، بیشتر مردم در فرهنگ غربی ترجیح می دهند پشت به پشت بخوابند.  در وضعیت به اصطلاح V شرکا پشت خود را به یکدیگر می کنند. آنها در این حالت به طور انتخابی یکدیگر را لمس می کنند.

این وضعیت خواب در زوجین بیانگر این است که هر دو شریک زندگی مستقل هستند. شما تمایل زیادی به استقلال دارید و روی دو پای خود می ایستید. پیوندی که هر دو تشکیل می دهند بسیار داوطلبانه است. بر اساس وابستگی یک شریک به دیگری نیست.  بلکه نزدیکی عاطفی و کشش جنسی ریشه در احترام و احترام متقابل دارد.

فقط پاها لمس می شوند

یکی دیگر از تغییرات خاص موقعیت V هنگامی است که شرکا فقط یکدیگر را روی پاها لمس می کنند و موقعیت های خواب مستقل را با بقیه بدن خود اتخاذ می کنند. این حالت نشان می دهد که شرکا برای خود ادعای آزادی ظاهری دارند، در حالی که آنها به طرز ماهرانه ای از طریق اتصال  بدنی به صورت“مخفی” به دنبال نزدیکی هستند.

این موقعیت خواب معمولا برای زوج هایی که با هم اختلاف دارند دیده می شود. هرکسی که موقعیت خوابV را در خود یا شریک زندگی خود مشاهده کند، این انتظار میرود که هر دو شریک همدیگر را دوست دارند ولی احتمالا در آن مقطع زمانی، شرایط ابراز احساسات با توجه به شرایط زوجین در مقطع خاص، امکان پذیر نیست.

۲- وضعیت خواب برای زوج ها: نگاه به یک طرف

دومین موقعیت شایع خواب در بین ۳۲% زوجین از فرهنگ های غربی موقعیت خوابید به صورت صف کشیده است. در این حالت، هر دو شریک با کمی فاصله از یکدیگر به پهلو دراز می کشند و صورت خود را در همان جهت می چرخانند که در این حالت زوجین تماس کوچکی با یکدیگر دارند.

این وضعیت خواب اغلب در شرکایی که مدت طولانی در رابطه بوده اند دیده می شود. این نشان دهنده یک همبستگی هماهنگ است که در آن آزادی شخصی، نزدیکی و اعتماد متعادل و متقابل برداشت می شود.

با این حال، گاهی اوقات اتفاق می افتد که فردی که پشت او خوابیده است، خیلی محکم شریکی را که مقابلش خوابیده است در آغوش می گیرد.

موقعیت قاشق نیز یک نوع بسیار رایج است. زن و شوهر معمولاً کنار هم در کنار یکدیگر دراز می کشند. مانند حالتی که قاشق بزرگ به دور قاشق کوچکتر می پیچد. این شریک اغلب در مشارکت نقش محافظ را بر عهده می گیرد. آغوش در خواب نیز همین کار را انجام میدهد که نشانگر میزان اعتماد بالای قاشق کوچک است. در این حالت تمایل زوجین با ارتباط جنسی نتیجه میشود.

۳- به هم نزدیک شوید و محکم در آغوش بگیرید

در موقعیت “سر روی شانه”، یک شریک سر خود را روی سینه یا شانه دیگری قرار می دهد که به پشت خوابیده است. وضعیت خوابیدن به پشت احساس قدرتمندی و امنیت بالایی را نشان می دهد. شریکی که سرش روی شانه دیگری قرار می گیرد، نشان دهنده فداکاری و نیاز او به حمایت و تأیید یک شریک قوی است.

اگر فردی که به پشت دراز کشیده است، دستان خود را به دور فردی که روی شانه اش قرار داده بپیچاند، نشانگر حالت حمایت از شریک زندگی خود است. اگر بازوها را زیر سر خودش بگذارد یا آرنج های خود را به پهلو دراز کند، این نشان دهنده تمایل او به حمایت از همسر خود است. شریکی که به پشت خوابیده از مسئولیت بالا در برابر شریک زندگی برخوردار است.

اگر همسر شما در حالت خواب به صورت جنین در آغوش شما باشد یعنی از ابراز حس حمایت و آغوش شما استقبال کرده و لذت میبرد.

۴- با پاهای بهم تنیده به هم نزدیک شوید

این حالت خوابیدن بیشتر در زوج هایی اتفاق می افتد که تازه عاشق یکدیگر شده اند. معمولاً به این معنی است که بین هر دو شریک زندگی اشتیاق و صمیمیت زیادی وجود دارد. دو طرف به سختی می توانند از یکدیگر سیر شوند. در مورد زوج هایی که مدت طولانی با هم بوده اند، نشان می دهد که این دو کاملاً با یکدیگر هماهنگ بوده و قلبا به یکدیگر علاقه مند هستند.

۵- رو در روی هم – رو در رو

فقط ۴٪ از تمام زوج های مورد بررسی رو در روی هم میخوابند. اگر این اتفاق بیفتد، اغلب یک زن و شوهر تازه عاشق هستند. این وضعیت خوابیدن برای زوج ها به همین دلیل بیانگر تمایل شدید به صمیمیت بیشتر است، به شرطی که بدن به هر طریقی لمس شود. درست مانند زوج های در هم تنیده، کسانی که صورتشان رو به روی هم است می خوابند نمی توانند از یکدیگر سیر شوند.

۶- وضعیت خواب برای زوجین: بدون تماس

این موقعیت خواب عموما برای زوج هایی ست که دارای استقلال بیشتری هستند. تماسی که در موقعیت V رخ می دهد در حالت وجود ندارد. در عوض، هر یک از زوجین در گوشه ای از تخت خود دراز می کشند. این موقعیت نیاز شدید به خودمختاری و تمرکز شدید بر نیازهای خود را نشان می دهد.

مبارزه برای فضای تخت

اگر تقسیم ناحیه خوابیده روی تشک نامتعادل باشد، وضعیت خوابیدن نیز می تواند بیانگر خودخواهی یک شریک و آزرده خاطر شدن شریک دیگر باشد. این امر اگر موجب بهم خوردن و کاهش کیفیت خواب همسر شود میتواند بدتر هم باشد.

خرید تشک کمر درد از خوابستان

بسیاری از زوجین و خانواده ها به دیسک کمر یا گودی کمر مبتلا هستند، که درخرید تشک برای این مشکل خود دچار دغدغه هستند. برای خرید تشک مناسب برای کمر درد از فروشگاه خوابستان و درمان آن، محصولی تحت عنوان تشک طبی پاکتی خوشخواب را به شما پیشنهاد میکنیم که برای مشاهده اطلاعات و خرید این محصول روی لینک کلیک کنید.

   

پستهای اخیر

اطلاعات عمومی کاربران کلاب‌هاوس به صورت تجمیع‌شده منتشر شد: انتشار رایگان اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون…

برخی منابع از جمله سایت CyberNews که معمولا اخبار هک و رخدادهای امنیتی فضای مجازی را منتشر می‌کنند؛ از انتشار رایگان و آزاد اطلاعات عمومی کاربران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس شامل اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر خبر داده‌اند. این اطلاعات…

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

7 نظرات
 1. امیر رضایی می گوید

  سلام الان ما اگه روی تخت پشت بهم دیگه بخوابیم یعنی دعوا داریم باهم ؟
  خب وسط خواب چخ جوری بفهمیمم اینو؟؟

 2. ملینا می گوید

  سلام خسته نباشید
  ممنونم از مطالب جذابتون
  همسره من وزنش یه مقدار زیاده و وقتی تکون میخوره تشک ما خیلی میلرزه
  میشه یه تشک پیشنهاد کنین که وقتی تو خواب میچرخه کمتر متوجه بشم؟

 3. Negin می گوید

  سلام خیلی وقته همسرم پشتشو میکنه به من میخوابه
  ای یعنی اینکه از دستم ناراحته؟؟؟؟😞😔

 4. شهاب می گوید

  سلام
  من خانومم مشکل دیسک کمر داره ولی من ندارم
  بهر خاطره خانومم مجبور شدیم تشک سفت بگیریم ولی تشک سفت خیلی منو اذیت میکنه🤦🏻‍♂️
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید و یه راه حل پیشنهاد کنید

 5. شادی می گوید

  سلام
  هرزوجی که پشت به پشت میخوابند دلیل نمیشع باهم مشکل داشته باشن یا مستق باشنا😕

 6. مبینا می گوید

  سلام ممنونم واقعا
  من و همسرم به روش هایی که گفتین عمل کردم و واقعا حال جفتمون بهتر شده

 7. علی می گوید

  سلام من واقعا نمیدونستم این مطالبو و خیلی برام جذاب بود
  ممنونم از شما بابت این مقاله ی جذابی که منتشر کردین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.