طراحی وبسایت پزشکی توسط طب مارکتینگ

0

رپورتاژ

طراحی وبسایت پزشکی امروزه مورد استقبال بسیاری از پزشکان، کلینیک های درمانی حوزه سلامت و زیبایی و حتی بیماران قرار گرفته است. افراد از این طریق می توانند به صورت مستقیم و البته موثر از خدمات پزشکی همچون نوبت دهی، مشاوره دارویی و یا ویزیت آنلاین پزشک استفاده نمایند. راه اندازی و طراحی سایت پزشکی که در آن تمام اصول سئوی سایت پزشکی رعایت شده باشد و بتواند از یک طرف به تبلیغات پزشکی کمک نماید و از سوی دیگر چالش های بیماران و پزشکان را برطرف سازد، بسیار مهم و حساس می باشد.

اینگونه از سایت ها می بایست بسیار منعطف باشند تا بتوان هرگونه نیاز را از طریق آنان برطرف نمود و از سوی دیگر می بایست کاربرپسند بوده و قابل درک باشد. از طریق طراحی وبسایت پزشکی شما می توانید هر قشری را با هر سطح دانشی به پزشکان مرتبط سازید اما اینکه افراد بتوانند از طریق این سایت ها به نیاز های خود پاسخ دهند و پاسخ مد نظر را دریافت نمایند، مهم می باشد.

دستاورد کرونا در استقبال خدمات آنلاین پزشکی

شاید بتوان گفت که ماحصل دستاوردی که کرونا با وجود فاجعه بار بودنش برایمان داشت، آشتی بسیاری از کسب و کارها با تکنولوژی و دنیای اینترنت بود. این روزها برای یافتن ساده‌ترین چیزها ازایده برای درست کردن شام گرفته تا تحقیقات و اکتشافات علمی متعدد، اولین چیزی که به ذهن هر نفر می‌رسد، سرچ کردن در گوگل است. انواع بیماری‌ها و درمان آن، طب سنتی، انواع اکتشافات پزشکی، را در اینترنت می‌توانید پیدا کنید. اما تا چه حد این مقالات و استنادهای علمی و پزشکی درست است؟ قاعدتا اطلاعات غلط هم در بین آن پیدا می‌شود.

اینجاست که پزشکان و متخصصان با درست کردن وبسایت و پیج‌ اینستاگرام پزشکی متعدد به خصوص از زمان شیوع کرونا، توانستند تا حد زیادی جلوی انتشار این اطلاعات غلط را بگیرند و اطلاعات درست را در اختیار مردم قرار دهند. مخاطبان این مطلب، پزشکان، پرستاران و هر فردی است که به دنبال توسعه و معرفی کسب و کار خود در حوزه پزشکی و درمان است.  سوال اینجاست که آیا واقعا هر پزشکی نیاز به وبسایت دارد؟

چرا یک پزشک باید وبسایت داشته باشد؟

طبق آمار، جستجوی مردم در حوزه پزشکی و سلامت رو به افزایش است. به طوری که حتی نوبت‌دهی‌ بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز این روزها، به صورت اینترنتی امکان پذیر است. در واقع اگر چه همچنان بازاریابی دهان به دهان، یکی از موثرترین روش‌های تبلیغ است، اما دیگر دوره صف ایستادن تمام شده است. مردم فرصت ایستادن در صف ندارند، چه صف خرید باشد، چه صف پیدا کردن یک دکتر خوب از زبان دوست و آشنا. اولین کاری که می‌کنند گوشی خود را درآورده و در اینترنت به دنبال تخصص شما می‌گردند. در این شرایط اگر شما هم توانسته باشید به خوبی خود را در میان انواع سایت‌های مربوط به حرفه‌تان نشان دهید، برنده خواهید شد و کاربر اینترنتی را به سوی خود جذب می‌کنید. سرعت معرفی شما، حرفه و تخصص‌تان در دنیای اینترنت، چندین برابر قبل شده است. در واقع، به جرات می‌توان گفت رمز شناخته شدن و کسب درآمد در این عصر، حضور در فضای مجازی، فعال‌تر و پرکارتر از قبل است.

چرا طراحی وبسایت پزشکی مهم می باشد؟

امروزه علم پزشکی بسیار گسترده شده است. از سوی دیگر رقابت بین پزشکان نیز زیاد است. از دید مارکتینگ اگر به قضیه نگاه کنیم، طراحی وبسایت پزشکی منجر می شود تا یک قدم موثر در بازاریابی اینترنتی برداشته شود. اما این مفهوم به این معنا نمی باشد که با طراحی اینگونه از سایت ها، موضوع به اتمام رسید. طراحی سایت قالبا قدم اول است. پس از طراحی سایت به معرفی سایت به موتور های جستجو است. در این مرحله سئوی سایت پزشکی و آشنایی با الگوریتم های عملکردی موتور های جستجو اهمیت می یابد.

طراحی یک سایت واکنش گرای پزشکی که بتواند از یک سو تبلیغات پزشکی ارائه دهد و از سوی دیگر امکان ویزیت آنلاین پزشک را فراهم آورد، در کمتر از سه ثانیه لود شود و از طریق موبایل نیز کاربرپسند باشد؛ یک فعالیت تخصصی است. اما در صورتیکه به موفقیت ختم شود می تواند در برندینگ پزشک یا کلینیک یک تاثیر بسزایی داشته باشد.

داشتن وبسایت برای پزشکان چه امکاناتی دارد ؟

معرفی خدمات، تجربه‌های ارزشمند، توانمندی و جذب مخاطب، فاکتورهایی است که هر پزشکی اگر می‌خواهد شناخته شود، باید به آن توجه کند. شما به عنوان یک پزشک، ماموریت و رسالت خود را کمک به بیماران و مراجعان‌ خود می‌دانید. بسیار خب، با شرایط فعلی، می‌توانید به جای خدمت به تعداد محدودی از بیماران، طیف وسیعی از آن‌ها را از خدمات خود باخبر کنید. از جمله مزایای داشتن وبسایت پزشکی می‌توان موارد زیر را نام برد:

وبسایت پزشکی چه امکاناتی را در اختیار پزشکان قرار می‌دهد؟

به عنوان یک پزشک، برای جذب مشتری و کمک به مردم نیاز به شناخته شدن دارید. به خصوص اگر پزشک در حوزه زیبایی هستید، می‌توانید با قرار دادن نمونه کارها و فیلم‌هایتان در سایت به جلب اعتماد کاربران کمک کنید. درواقع با این روش میزان حرفه‌ای بودن‌تان را در تخصص خود نشان می‌دهید.

بخش نظرات و پرسش و پاسخ، اصلی‌ترین جایی است که می‌تواند توجه کاربر را به سمت خدمات شما جلب کند. می‌توانید با دادن پاسخ‌هایی که مردم در رابطه با بیماری‌هایشان از شما می‌پرسند این اعتماد را ایجاد کنید که به خوبی در کارتان مهارت دارید. بخش نظرات هم مخصوص افرادی است که قبلا خدمات شما را استفاده کردند و حالا به صورت آنلاین می‌توانند با دادن نظرات خوب، تبلیغ کار شما را انجام دهند. به این ترتیب علاوه بر ارزش گذاری به مشتریان قبلی خود، می‌توانید بیماران جدیدی را نیز با تخصص خود آشنا کنید.

داشتن وبسایت در حرفه پزشکی و همچنین تبلیغات پزشکی باعث می‌شود که دریابید اکثر مردم در کدام بخش از حوزه پزشکی و سلامت مشکل دارند. سپس با قرار دادن محتواهای ارزشمند برای آن‌ها، بیشتر شناخته خواهید شد.

ضمن اینکه با داشتن وبسایت لازم نیست تمام ویزیت‌های خود را به صورت حضوری و در مطب انجام دهید. می‌توانید به صورت آنلاین از هر کجا که هستید با بیماران خود در ارتباط باشید و اطلاعات زیادی از مشخصات و کیس‌های پزشکی داشته باشید.

نتیجه گیری در مورد سایت پزشکی

به طور کلی می‌توان گفت این روزها که همه چیز اینترنتی شده و بخش زیادی از زندگی مردم در اینترنت می‌‌گذرد، با زدن وب سایت پزشکی، در حوزه تخصصی‌تان امکانات زیادی در اختیارتان قرار می‌گیرد. البته این کار مستلزم تولید محتوای پزشکی در انتقال اطلاعات با ارزش به مخاطب است که باید به طور مستمر به روز رسانی شود. از جمله امکاناتی که طراحی سایت به شما می‌دهد، موارد زیر است:

 • امکان تعریف منشی در پنل مورد نظر
 • امکان دسترسی و تعریف مشتری و منشی در بخش‌های مختلف سایت
 • مشاهده نتایج آمارها
 • رزرو وقت و نوبت آنلاین
 • امکان پرداخت آنلاین ازطریق درگاه
 • شناخته شدن شما و تخصص‌تان
 • قرار دادن مقالات تخصصی خود
 • بارگذاری فیلم و عکس و تصویر
 • مشخص کردن خدمات و تخصص به طور کامل
 • کاهش هزینه و جلوگیری از اتلاف وقت
 • دسترسی بیماران به مطالب و خدمات شما

البته در کنار تمام مواردی که گفته شد، برای جذب مخاطب هدفمند و مناسب، نیاز به یک وبسایت حرفه‌ای دارید. سایتی که علاوه بر داشتن اطلاعات مفید و مناسب، محتوای سئوشده داشته باشد و با روش‌های بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو، بهینه شده باشد. همچنین مخاطب پسند باشد و علاوه بر نسخه دسکتاپ، نسخه موبایل آن نیز بهینه شده باشد. چرا که حجم زیادی از مخاطبان شما از سمت موبایل هستند. در صورت نیاز به راه اندازی وبسایت و خدمات محتوا می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید.

در این میان آژانس برندسازی و تبلیغات پزشکی طب مارکتینگ که یکی از پیشروترین و تخصصی ترین آژانس های تبلیغات و برندسازی پزشکی به شمار می آید که خدمات تبلیغاتی پزشکی و تولیدمحتوای اینستاگرام و سایت را با نازلترین قیمت و کمترین زمان ممکن در اختیار پزشکان و مدیران حوزه سلامت و زیبایی قرار می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت طب مارکتینگ به آدرس www.tebmarketing.com مراجعه فرموده یا با شماره  ۰۲۱۲۲۶۴۴۷۷۳ تماس حاصل فرمایید؛ همچنین در صورت نیاز به مشاوره می توانید در واتساپ با شماره ۰۹۳۷۹۹۰۰۱۳۴ در ارتباط باشید.

   

پستهای اخیر

فروش بالای مک با پردازنده M1 حسادت رقبا را برانگیخته است؛ بازار پی‌سی آتش زیر خاکستر است

مک در سالی به سر می‌برد که هر سازنده پی‌سی به آن حسادت می‌کند. به گزارش موسسه International Data Corp، محصول M1 اپل نسبت به مدت مشابه گذشته، با دو برابر ظرفیت فروش خود را آغاز کرده است. تیم کوک، مدیرعامل اپل در ماه آوریل گفت بیش از نیمی…

تصاویر جدیدی از سدان مفهومی جدید جتکو و ایران خودرو که «سمند جدید» نامیده می‌شود

مدت‌ها است شرکت جتکو با همکاری ایران خودرو مشغول طراحی و ساخت یک سدان جدید مفهومی است که «سمند جدید» نامیده می‌شود. ابتدا، یک سال پیش و در بازدید برخی نمایندگان مجلس از گروه صنعتی ایران خودرو، ماکت اولیه خودروی مفهومی جتکو به نمایش در…

یک نشانه دیگر ارائه ویندوز جدید: مایکروسافت ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ خاتمه می‌دهد

مایکروسافت تاریخ اتمام پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ را مشخص کرد. بیش از ۱۰ سال از معرفی ویندوز ۱۰ می‌گذرد و اکنون مایکروسافت می‌گوید به طور رسمی ۱۴ اکتبر سال ۲۰۲۵ پشتیبانی از این سیستم‌عامل خاتمه پیدا می‌کند. مایکروسافت این تاریخ…

دار و دسته اپلیکیشن‌های «جکیل» و کلاهی که گاهی با نیت خوب یا بد سر اپل می‌گذارند!

ما در ایران به سبب تحریم‌ها به صورت ضمنی با اپلیکیشن‌های موسوم به «جکیل» آشنا هستیم! منظورم از «جکیل» دیگر چیست؟! توضیح خواهم داد. بگذارید از اینجا شروع کنم. به تازگی خیلی‌ها متوجه شدند که یک اپلیکیشن به نام Zoshy+ در اپ استور در بخش…

بالا آمدن سطح دریاها در دهه‌های آینده چه شهرهایی را از بین خواهد برد؟ شمال ایران دچار چه مشکلاتی…

بسیاری از شرایط تا زمانی که واقعا رخ ندهند، توسط ما جدی گرفته نمی‌شوند. تغییراتی اقلیمی از چیزی که ما تصور می‌کنیم، به ما نزدیک‌تر هستند و حتی در زمان زندگی خود ما، ممکن است مستقیما زندگی ما را تغییر بدهند. مثلا بر اساس تخمین‌هایی که در…

حالا دیگر مخاطب شما در فیس‌تایم می‌تواند هر آدمی باشد که یک مرورگر دارد، خواه در ویندوز و خواه در…

اپلیکیشن چت FaceTime اپل به لطف قابلیت‌های جدید سیستم‌عامل‌های iOS 15 و macOS Monterey، از ویژگی‌های جدیدی مانند اشتراک صفحه با دوستان، مود پرتره لایو، نویز کنسلینگ بهتر و حتی نسخه وب برخوردار شده است. نسخه تحت وب فیس‌تایم مورد توجه…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.