تلگرام شاگرد اول اپلیکیشن‌ها از نظر تعداد دانلود، تیک تاک: شاگرد دوم

واتساپ رقبا را به صدر برد؛ خودش را به زیر کشید

0

تلگرام به صدر جدول دانلود اپلیکیشن‌ها در ماه ژانویه رفت. برای اولین بار، تلگرام با ۶۳ میلیون نصب در یک ماه، بیشترین دانلود در جهان را به خود اختصاص داد.

گزارشی از موسسه Sensor Tower نشان می‌دهد کشور هند با ۲۴ درصد، بیشترین تعداد دانلود و نصب اپلیکیشن تلگرام را داشته است. کشور اندونزی با ۱۰ درصد در رتبه دوم دانلود تلگرام قرار دارد.

کارشناسان Sensor Tower می‌گویند احتمالا این افزایش دانلود پیام‌رسان تلگرام به خاطر موج گریز از پیام‌رسان واتساپ پس از بروز نگرانی‌هایی درباره حفظ حریم خصوصی و اشتراک‌گذاری اطلاعات کاربران با فیسبوک رخ داده است.

این گزارش نشان می‌دهند که دومین اپلیکیشن دارای بیشترین دانلود در ماه گذشته میلادی، نرم‌افزار پرحاشیه تیک‌تاک با ۶۲ میلیون دانلود و نصب است. چینی‌ها ۱۷ درصد کل دانلودهای برنامه تیک‌تاک را به خود اختصاص دادند. ایالات متحده هم با ۱۰ درصد دانلودها، دومین کشوری است که کاربرانش به تیک‌تاک زیاد علاقه دارند.

اپلیکیشن‌های مشهوری مانند فیسبوک، سیگنال و واتساپ به ترتیب در مکان‌های سوم تا پنجم جدول بیشترین دانلودهای برنامه‌های غیر بازی دنیا قرار دارند.

واتساپ جدول دانلودها را به هم ریخت

در دسامبر ۲۰۲۰، موسسه Sensor Tower گزارش داده بود اپ تیک‌تاک بیشترین دانلود را در سراسر جهان داشته و پس از آن فیسبوک بود. تلگرام نهایتا در این جدول رتبه نهم را به خود اختصاص داده بود و واتساپ در رده سوم بود.

اما یک اشتباه اشتراتژیک از سوی واتساپ و اعلام سیاست‌های به‌روزرسانی حریم خصوصی خود که در آن به اشتراک‌گذاری داده‌های کاربران با فیسبوک برای استفاده‌های تبلیغاتی هدفمند اشاره شده بود؛ باعث به راه افتادن موجی از نگرانی در میان کاربران شد که در نهایت بسیاری از آن‌ها ترجیح دادند واتساپ را پاک کرده و به سراغ پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام و سیگنال بروند.

البته، واتساپ سریعا واکنش نشان داد و برنامه به‌روزرسانی سیاست‌های حریم خصوصی خود را به تعویق انداخت و از سوی دیگر با صدور بیانیه‌هایی در صدد اطمینان دادن به کاربران برای محافظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی آن‌ها پرداخت که البته هنوز نتوانسته موثر واقع شود.

گفته می‌شود تعداد کاربران تلگرام به ۵۷۰ کاربر فعال ماهیانه رسیده است و ارزش مالی این پیام‌رسان بیش از ۲۰ میلیارد دلار است.

منبع firstpost
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.