سیتروئن New C3 برای بازارهای هند، امریکای جنوبی و احتمالا ایران معرفی شد

طراحی نزدیک به شاسی بلند‌ها و مشخصات مناسب بیرون از جاده

0

شرکت سیتروئن از یک مدل ارتقایافته و جدید خودروی C3 خود با نام «New C3» برای بازارهای هند، آمریکای جنوبی و احتمالا ایران رونمایی کرد.

سیتروئن دلیل این اقدام خود را ورود و فروش در این بازارها عنوان کرده است و می‌گوید باید خود کشورها در ساخت و فروش این خودرو سهیم باشند.

رئیس سیتروئن در مراسم رونمایی از خودروی «New C3» گفت که یک برنامه بلندپروازانه سه ساله دارند تا سه مدل خودرو بین‌المللی را برای بازارها و مناطق استراتژیک طراحی، توسعه و تولید کنند و از سوی دیگر مطمئن باشند هویت سیتروئن از نظر سبک و کیفیت محفوظ می‌ماند.

بنابراین، C3 جدید اولین مدل از این سه خودرو است؛ چیزی که تا حدودی شبیه به یک خودروی شاسی‌بلند است ولی با ارتفاع بیشتر. طول این خودرو کمی کمتر از ۴ متر است و ارتفاع بدنه با سطح جاده نیز افزایش پیدا کرده و ۱۸۰ میلی‌متر است تا در زمین‌های ناهموار و غیر جاده‌ای بتواند به راحتی حرکت کند.

همین‌طور، اورهنگ‌های کوچک باعث می‌شود تا زاویه خروج و ورود C3 مناسب دست‌اندازها و جاده‌های پر چاله باشد. به گفته سیتروئن، ۴۰ درصد جاده‌های هند بدون روکش آسفالت هستند و این خودرو برای این بازار مناسب می‌شود.

جلوپنجره جدید سیتروئن همان‌طور که در خودروهای C4 و C5X مشاهده کردیم؛ دارای کاپوت بالا و دیگر عناصر الهام گرفته از خودروهای SUV است. مثلا، صندلی راننده بالاتر از مدل معمولی C3 است. فضای داخلی خودرو برای ۵ سرنشین طراحی شده است و با الهام‌گیری از طراحی‌های سیتروئن، کمی جمع‌وجور است.

فضای صندوق عقب برابر با ۳۱۵ لیتر است و فضای پای سرنشینان عقب نیز برابر با ۶۵۳ میلی متر است. یک صفحه نمایش لمسی ۱۰ اینچی نیز در مرکز کنسول قرار دارد که قابلیت اتصال به موبایل هوشمند را نیز دارد و از CarPlay و Android Auto پشتیبانی می‌کند.

سیتروئن درباره مشخصات موتوری و عملکردی این خودرو، اطلاعات مشخصی نداده است ولی می‌گوید C3 جدید به موتورهای مدرن و کارآمد متناسب با نیازهای هر منطقه مجهز خواهد شد.

در حالی‌که شرکت سیتروئن به طور مشخص از بازارهای خاورمیانه، هند و امریکای جنوبی به عنوان بازارهای هدف خارج از اروپا برای گسترش فروش محصولاتش نام می‌برد و از بازار ایران یادی نشده است؛ ولی این امیدواری وجود دارد که با لغو تحریم‌ها و قانون واردات خودرو، دوباره این خودروساز فرانسوی بخواهد خط تولید برخی مدل‌های خود را در ایران راه‌اندازی کند. اگر این‌طور باشد؛ قطعا خودروی C3 جدید یکی از گزینه‌های تولیدی برای ایران خواهد بود.

منبع topgear
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.