ایده‌ ساده: نقشه کاغذی که می‌توان روی آن زوم کرد

4

ظاهرا با وجود GPS و انواع اپلیکیشن‌های نقشه، باید دیر یا زود شاهد محو کامل نقشه‌های کاغذی باشیم. نقشه‌های دیجیتال خیلی بهتر به نظر می‌رسند، چرا که آدم می‌تواند موقعیت خود را روی آنها ببیند و با «پینچ» کردن، روی هر قسمت که خواست زوم کند.

اما یک طراح به نام «ان اشتوچ» با یک ایده ساده در نظر دارد روحی تازه به کالبد بیجان نقشه‌های کاغذی بدمد، او Map² را طراحی کرده است که که شعار هوشمندترین نقشه کاغذی را یدک می‌کشد.

یکی از مشکلات نقشه‌های کاغذی این است که برای دیدن یک منطقه خاص، مجبوریم، نقشه را کاملا باز کنیم، پیداست که این کار چه در حالت پیاده و چه در حالتی که در خودرو نشسته‌ایم کار ساده‌ای نیست، اما Map² طراحی ساده و در عین حال کارایی دارد.

07-15-2013 10-19-50 AM

به صورتی که در عکس بالا می‌بینید، نقشه طوری طراجی شده است که هر یک ربع آن را می‌توان به تنهایی باز کرد و دید، یعنی یک نوع زوم اولیه. این طوری دیگر مجبور نیستید همه قسمتهای نقشه را یک دفعه باز کنید و همان قسمتی را که دوست دارید، باز می‌کنید.

البته فعلا تنها نقشه دو شهر لندن و برلین در دسترس هستند.

07-15-2013 10-20-18 AM

همان طور که کتاب‌های کاغذی با وجود این همه کتابخوان و تبلت هنوز طرفداران خاص خود را دارند، خیلی‌ها هنوز به نقشه‌های کاغذی وفادار هستند و Map² شاید انگیزه این دسته را بیشتر کند.

منبع

 
4 نظرات
 1. امیر می گوید

  چقدر عالی کاش یه روزی منم بتونم اینو دست بگیرم

 2. شهاب الدین می گوید

  قبلاً مشابه اینو دیده بودم. واسه شهرهای توریستی جهان چنین چیزی توسط شرکت‌ها و انتشارات معروف چاپ شده بود.

 3. کیان می گوید

  جناب مجیدی، پست ها اخیرا کمی مبهم شدن

  تو این مطلب من متوجه نشدم، منظور از زوم چیه؟
  آیا نقشه به صورت تاشو هست؟ یعنی با باز کردن هر گوشه قسمتی از نقشه بزرگتر چاپ شده؟ که در این صورت باید خیلی محدود باشه چون ۴ گوشه و ۲ رو بیشتر نداره!

  یا نقشه متشکل از نقشه های کوچکتری هست که مثل پازل در کنار هم قرار میگیرن؟ در این صورت هم کاربردی نخواهد بود و بیشتر به یه پازل شبیه میشه تا نقشه.

  من فقط این دو حالت به ذهنم رسید با خوندن مطلب.

 4. امیر می گوید

  مشابه همین نقشه رو دارم
  شاید برای بیش از ۷ سال پیش باشه
  وقت شد عکس میزارم ازش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.