مجله یک پزشک : ویژه تعطیلات

19

بدون شک یکی از ویژگی‌های هر تعطیلی‌ای، سرگرمی است. تعطیلات سال نو هم برای هرکسی که خسته از گذر یک سال است، بهترین زمان برای کسب آرامش و کمی سرگرم شدن است. جدا از اینکه سرگرمی، این روزها بی‌نهایت شکل پیدا کرده، اما هنوز هم بیشتر ما همان کتاب و فیلم را ترجیح می‌دهیم، حال چه در مسافرت باشیم چه در خانه. در این شماره ویژه از مجله، فقط به معرفی فیلم، سریال، کتاب و مجله می‌پردازیم با این امید که از این زمان دوهفته‌ای بیشترین استفاده را ببرید.

این قسمت از مجله، در قالب سایر شماره‌هانیست.

37qp7tgt8us5r0ztbcde

با دانستنیهای همشهری شروع کنیم. جدا از اینکه کاغذ مجله مدت‌هاست حرفی برای گفتن ندارد، اما مطالب این مجله تا حدودی جبران این کمبود را می‌کند که البته به نظرم، با گسترش اپ‌ها و محتواهای اینترنتی، عوامل این مجله واقعا باید به دنبال ایده‌های جدیدی باشند، چرا که شخصی همچون من، بدنیال “بهتر” است و ممکن است روزی کفه‌ ترازو را در قسمتی دیگر سنگین ببیند.

dc

به هرحال، شماره ویژه نوروزی دانستنیها، هم طراحی داخلی صفحات جالبی دارد و هم اینکه شاهد خلاقیت‌هایی هم هست. مثلا قسمت تعطیلات نوروزی ۵۰ سال بعد، بخش قابل توجهی‌ست که با ایده گرفتن از طراحی‌های قدیمی کشورهای غربی برای پیش‌بینی آینده، تصویر جالبی را به نمایش می‌گذارد.

dcc

و یا قسمت کمیک استریپ، “جاسوسان در تخت جمشید” که واقعا در نوع خودش قابل توجه و خوش‌طرح است. به نظرم نشریات داخلی باید بیشتر از چنین موضوعاتی استفاده کنند. در کل شماره نوروزی دانستنیها برای سرگرمی در ایام تعطیلات، انتخاب خوبی‌ست.

d

و همچنین نسخه نوروزی “داستان” که همراه با یک CD عرضه می‌شود. نخست اینکه محتواهای صوتی داخل CD بسیار ارزشمنداند و مطمئنم که از صدای گوینده‌ها لذت خواهید برد. اما خود نسخه کاغذی هم مطلب خوب کم ندارد.

مثلا داستان‌های، “به خاطر سال نو” که شدیدا نثری زیبا داشت و بسیار از مطالعه آن لذت بردم و چه بسا که کمی هم پیچیده بود که بر زیبایی‌اش می‌افزود. “از هر کوهی برو بالا” که هرچند کوتاه بود اما اگر بخوانید و داستان نویسنده پشت آن را متوجه شوید، حتما در موردش تامل می‌کنید.”داریم سقوط می‌کنیم” که با ترجمه‌ای بسیار خوب، حتی برای مدت کوتاهی لبخند بر لب‌های شما خواهد آورد. و همچنین ده‌ها داستان مختلف که به نظرم ارزش ۸ هزار تومان را دارند. در کل هرچند داستان، زیاد داستان‌هارا کوتاه می‌کند! اما بازهم ارزشمند است و این نسخه هم بی‌بهره از این بها نیست.

3395_68407_normal

+خلاصه : و همچنین چهار مجله دیگر، “صدا”، “اندیشه پویا”، “تجربه” و “بخارا” که مختص نوشته‌خان‌های حرفه‌ای هستند. به‌شخص در میان این‌ها، به نظرم بخارا، مجله‌ایست قدرتمند، خوش‌نوشت و پرمحتوا. هر ۴ مجله را در صورتی که به پیشخوان‌ها دسترسی ندارید، می‌توانید از فیدیبو تهیه کنید.

+ اشاره : چلچراغ متاسفانه به دستم نرسید. خوشحال می‌شوم اگر نسخه نوروزی این مجله را خوانده‌اید، در موردش نظر دهید.

bu

و در آخر، بوطیقا. نخستین شماره از دو ماهنامه‌ای که به ترجمه داستان‌های نشریه معتبر و بسیار قابل قبول برای من، نیویورکر می‌پردازد. به نظرم اگر همان داستان پیش‌نمایش شهرزاد را هم بخوانید، متوجه ترجمه و صفحه‌آرایی خوب این مجله می‌شوید که برای نسخه اول، بسیار قابل تحسین است.

با همه این‌ها، تعداد مجله بسیار زیاد است. مثلا همین قاب که قبلا هم آن را معرفی کرده بودم و حالا به بلوغ رسیده است. و یا ۲۴ همشهری که آخرین نسخه‌اش هم بسیار خوب و خواندنی بود. و یا منزل که برای دوست داران دکوراسیون به خصوص در ایام نوروز، ایده‌های زیادی دارد. به هرحال، مهم اصل مطالعه‌ست و هر کدام از این مجله‌ها، می‌توانند خوب باشند.

nc

و اما تعدادی کتاب! نخست نشر چشمه که از نظر من، جزو بهترین یا شاید تنها بهترین باشد! همین حالا که این نسخه از مجله را آماده می‌کنم، این انتشارات، دست به تهیه تعدادی بسته با تخفیف زده است. اجازه دهید به تعدادی از این بسته ها بپردازیم که اگر این صفحه هم برداشته شد، با کتاب‌ها کمی آشنایی داشته باشیم. امروز که مجله را می‌خوانید یعنی جمعه ۲۹ اسفند، بسیاری از شهرکتاب‌ها و کتابفروشی‌ها، اعلام کرده‌اند که تا پایان این روز باز خواهند بود، حتی تا ۱۲ شب. پس فرصت را غنیمت بشمارید.

hm

اولین بسته‌ای که چشمم را می‌گیرد،مجموعه‌ی کتاب‌های “پاتریک مودیانو و هاروکی موراکامی” است. در این سری، دو کتاب “کتابخانه عجیب” و “سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش” که به تازگی مطالعه آن را آغاز کرده‌ام، جلب توجه می‌کنند. هردوی این کتاب‌هارا به شدت پیشنهاد می‌کنم.

pkj

در مجموعه “ترجمه‌های پیمان خانسار”، اتحادیه ابلهان، باشگاه مشت‌زنی، شاگرد قصاب و عامه پسند شدیدا نظر مرا به خود جلب می‌کنند.

jt

و همچنین مجموعه “جهان تازه شعر” که شخصا هیچکدام از کتاب‌هارا نخوانده‌ام اما به نظرم چون نام “چشمه” بر آن‌ها خورده، به احتمال زیاد، زیبا خواهند بود:

پذیرفتن

حفره‌ها

اسکیس‌های عاشقانه

چند ورقه مه

آب‌های رفته به رودخانه باز می‌گردند

سایه‌ام را بر دیوار جا گذاشته‌ام

اسکی روی شیروانی‌ها

خدایا مرا ببخش، حالا نه

زمستان بلاتکلیف ما

و خانه‌ای که خانه‌ی ما نیست

پوست دیگر نمی‌تواند مخفی‌ام کند

اسب‌ها در پیشانی‌ات می‌دوند

سربازهای خسته، پشت خاک‌ریزهای تخت

عقل عذابم می‌دهد

راه رفتن روی بند

پس مسافر کشتی شدیم

کتابی که نمی‌خواستم

دنیا اشتباه می‌کند

انسان های وحشی یکدیگر را می خورند و انسان های متمدن ، یکدیگر را فریب میدهند.

978964363265670925e55338a123fc9a49d8218c3ad35

خلاصه : به صورت خلاصه به این کتاب ها هم اشاره‌ای داشته باشیم : جهان هولوگرافیک، داستان‌های پس از مرگ، مسئله اسپینوزا، چهل سالگی، قمارباز، مردی با کبوتر، سه شنبه‌ها با موری، طاعون، شانس، فکر کنم باران دیشب مرا شسته و سقوط.

3397_77684_normal

با همه این‌ها، بیشتر این کتاب‌ها در فیدیبو هم قابل دریافت هستند اما اجازه دهید الان فقط به فیدیبو بپردازیم. دانلود کافه داستان

3347_62098_normal

کتاب‌های جدیدی که در فیدیبو قرار داده شده‌اند، مثل شب دوازدهم شکسپیر و پندراگن کتاب‌هایی هستند هم ارزشمند و هم نایاب که هرجایی نمی‌توانید راحت آن‌هارا تهیه کنید و پیشنهاد می‌کنم برای ایام عید حتما در نظر داشته باشیدشان.

1026_88272_normal

کتاب سال‌ها از ویرجینیا وولف که به حق کتابی‌ست زیبا، +تالار گرگ که بی‌شباهت به کوری نیست، پیرمردی که داستان‌های عاشقانه می‌خواند، نفس بریده نوشته هرتامولر و همچنین سرزمین دروغین از ناباکوف همه و همه کتاب‌هایی ارزشمند و جذاب هستند.

3272_31132_normal

و یا شرلی از امیلی برونته که بسیار پرطرفدار است، +پیرومرد و دریا از همینگوی که جایی برای سخنی نمی‌گذارد، سی و نه پله و صد البته “بورخس علیه بورخس”.

3245_66704_normal

با همه این‌ها، گزینه‌ها خیلی زیاد هستند و اگر فرض کنیم در فیدیبو یا شهر کتاب ۱۰۰ کتاب خوب یافت شود، صدها صفحه لازم است تا همه این‌ کتاب‌ها نقد و معرفی شوند و چه بسا که تعداد بسیار بیشتر از این‌هاست. اما آخرین کتابی که پیشنهاد می‌کنم، کوری است. کتابی که دوست عزیزی قبلا آن را معرفی کرده بود و به هیچ وجه نمی‌دانستم که تا این حد شگفت انگیز است. به جرات می‌گویم که همچون “کوری” کمتر کتابی دیده‌ام و از ته دل سپاسگذارم برای آشنا کردنم با این کتاب. به نظرم در این دو هفته، حتی فقط این یک کتاب را هم بخوانید، زمانتان بیهوده نگذشته.


it

و اما فیلم و سریال. Interstellar! آمد و بالاخره به انتظار ما پایان داد. احتمالا تا به الان دیگر فیلم را دیده‌اید اما اگر “نه”ای در کار است، بهتر است دست به کار شوید. هرچند که باید به شما گفت خوش به حالتان چرا که هنوز یک فیلم خوب برای تماشا در سال جدید دارید. از نظر من که شخصا علاقه زیادی به نولان دارم، این فیلم یک فیلم زیبا بود، البته می‌دانم که ممکن است با نظرم مخالف باشید به خصوص که اگر از عاشقان افرادی همچون هیچکاک و فلینی و کوبریک باشید.

hc

از هیچکاک گفتیم. بدون شک دنیای کلاسیک با این نام گره خورده. The Birds نام آشنایی‌ست که پیشنهاد می‌کنم اگر ندیده‌اید حتما جزو گزینه‌ها قرار دهید. و همچنین Psycho که جزو شاهکارهای سینما (البته در زمان خودش ترسناک!) محسوب می‌شود. Vertigo هم که جایی برای نقدی ندارد. و همچنین تعداد زیادی فیلم دیگر که اگر به هیچکاک علاقه داشته باشید، حتما از آن‌ها لذت خواهید برد.

ca

از طرفی اگر Interstellar را دیده‌اید و کمی حس تخیلی‌تان بالا رفته، پیشنهاد من سرکی به کارهای Andy و Lana Wachowski است. برای مثال سری ماتریکس و همچنین تک فیلم Cloud Atlas انتخاب های جالبی هستند.

اگر به دنبال فیلم‌های سنگین و با محتوای بسیار پیچیده هم هستید، Andrei Tarkovsky یکی از بهترین‌ها در این زمینه‌ست. فیلم‌هایی همچون Nostalghia، استاکر، The Mirror و Andrei Rublev مطمئنا برای قشر سخت‌پسند (نه مشکل پسند) جزو بهترین انتخاب‌ها محسوب می‌شوند.

Usual_suspects_ver1

در میان کارهای Bryan Singer می‌توان موارد متفاوتی را یافت. از X-Men گرفته تا سوپرمن. اما در این لیست، فیلمی به نام The Usual Suspects وجود دارد که … حرفی برای گفتن نیست. فقط تماشایش کنید!

اگر از طرفداران کمدی هستید و بالطبع در تعطیلات دوست دارید حال و هوایتان کمی عوض شود! پیشنهاد من کارهای Buster Keaton است. گزینه‌هایی همچون .Sherlock Jr که با وجود قدیمی بودن هنوزهم تماشایی هستند.

ic

نولان هم که نیازی به توضیحی ندارد. جدا از سری بتمن که بی‌نقص هستند و صد البته Inception گزینه‌هایی مثل Memento و The Prestige و Insomnia هم هرکدام جای خاصی در دل طرفداران این کارگردان دارند.

+اشاره : دو فیلم Requiem for a Dream و Black Swan از Darren Aronofsky.

s7

با دیوید فینچر هم که آشنایی دارید. Gone Girl آخرین اثر این کارگردان محسوب می‌شود که به نظرم از لحاظ هیجانی، بسیار زیبا بود. اما این کارگردان کارهای بزرگی همچون The Curious Case of Benjamin Button و Fight Club و اثری بی چون و چرا بی‌نقص، یعنی Se7en را هم در کارنامه خود دارد.

md

و یا مشابه نام فینچر، یعنی David Lynch که می‌دانیم بعضی از آثارش، همچون Mulholland Drive جزو تاریخ سازهای سینما محسوب می‌شوند.

با فلینی هم قبلا کمی آشنا شده‌ایم. تعدادی از کارهای این کارگردان به حق بزرگ را لیست می‌کنم.

Eight and a Half

La Strada

Amarcord

La Dolce Vita

+اشاره: به تعدادی از فیلم‌های کارگردان‌های مختلف هم اشاره‌ای داشته باشیم:

Blood Diamond

Glory

Prisoners

Incendies

On the Waterfront

No Country for Old Men

(۱۹۹۶) Fargo

sh

Frank Darabont هم نامی‌ست که بیشتر ما با آن آشنایی داریم. سازنده فیلمی که هنوز در بسیاری از لیست‌ها، جزو برترین و حتی شماره یک محسوب می‌شود. کارگردانی که چنان فیلم‌هایش سطح‌بالا هستند که نامی مثل The Mist که به‌نظرم جزو بهترین‌هاست، امتیازی پایین می‌گیرد. به هرحال، همه ما با دو نام The Green Mile و The Shawshank Redemption به خوبی آشنایی داریم.

Terminator1984movieposter

اگر کمی حس و حال فیلم‌های متفاوت از یک کارگردان دارید، پیشنهاد من James Cameron است. احتمالا شور و هیجانی که حتی در ما ایرانی‌ها به خاطر لحظه شماری برای تماشای آواتار بوجود آمده بود را به یاد داشته باشید. یا حتی تایتانیک که در زمان خودش چنان خوب ساخته شد که هنوز هم با تماشای آن فکر می‌کنیم به تازگی فیلم‌برداری شده. The Terminator و Aliens هم با این کارگردان معنی گرفتند.

se

نام Ingmar Bergman هم گره خورده با کسانی که فیلم‌های دیوانه وار دوست دارند! به عبارتی دوست دارند فیلم گیجشان کند تا اینکه سرراست یک نتیجه گیری داشته باشد. بدون هیچ سخنی، به تعدادی از ساخته‌های این “بزرگ کارگردان” می‌پردازیم :

The Seventh Seal

Wild Strawberries

Through a Glass Darkly

The Silence

Persona

Shame

Cries and Whispers

Fany and Alexander

chh

در میان فیلم‌های ایرانی هم، می‌توان آثار خوبی یا بهتر بگویم شاهکاری در حد ایران و بسیاری از کشورها یافت. برای مثال کارهای مجیدمجیدی همچون Children of Heaven و رنگ خدا، برای بسیاری یک اثر تکرار نشدنی محسوب می‌شوند.

cas

نمی‌توان به معرفی فیلم پرداخت و نامی از Martin Scorsese نبرد. کارگردانی که Shutter Island را ساخت تا ما مفهوم ژانر “معمایی” را درک کنیم. یا با The Departed نشان داد که سبک جنایی فقط به یک سری فیلم سرگرم کننده محدود نیست. کسی که Gangs of New York و Casino را به روی پرده سینما برد. Goodfellas هم واقعا نیازی به کوچکترین سخنی ندارد و فقط باید حس‌اش کرد. فیلم‌های این “مرد” زیاد هستند اما زیبایند!

Taxi Driver

Raging Bull

Hugo

The Wolf of Wall Street و تعداد زیادی فیلم دیگر

pf

Quentin Tarantino! برای من این نام واقعا عجیب و غریب است. بهتر بگویم؛ کارگردانی‌ست که برای من یک دیوانه واقعی محسوب می‌شود! اصلا حدومرز و سبکی نمی‌شناسد و هرچه که دوست داشته باشد می‌سازد. Reservoir Dogs را می‌بینید، بعد Pulp Fiction و شاید هم آن وسط Kill Bill یا Inglourious Basterds و Django به تورتان بخورد و در آخر با خودتان می‌گویید واقعا جریان چیست؟! به هرحال Pulp Fiction نامی‌ست که نمی‌توان از آن گذشت.

sod2

اگر جزو دسته‌ای هستید یا فکر می‌کنید که باشید! که تعطیلی برایتان خیلی حوصله سربر است، توصیه می‌کنم طعم Stanley Kubrick را هم امتحان کنید. توضیح زیادی نمی‌دهم و دعوت می‌کنم که فقط مزه را بچشید:

The Shining

Full Metal Jacket

Barry Lyndon

A Clockwork Orange

۲۰۰۱: A Space Odyssey

Dr. Strangelove

Paths of Glory

Mars_Attacks190610221414mars_attack_4

فیلم زیاد است، خیلی هم زیاد. اگر در این لیست، جای خالی‌ای می‌بینید، حتما باما در میان بگذارید. به هرحال، لیست فیلم‌هایمان را با Tim Burton به پایان می‌رسانیم.

Sweeney Todd

Charlie and the Chocolate Factory

Big Fish

Mars Attacks

Edward Scissorhands

hoc

تعداد سریال زیاد است و مثل فیلم نمی‌توان به راحتی به معرفی آن‌ها پرداخت. چرا که هزاران اپیزود و فصل وجود دارد و تعداد مختلفی داستان. به همین خاطر من به صورت لیست‌وار به معرفی سریال‌هایی که از نظر شخصی خودم ارزش دیدن دارند، می‌پردازم. و امیدوارم که اگر سریالی را در این لیست مشاهده نکردید، حتما با ارائه توضیحاتی با ما در میان بگذارید.

Breaking Bad

Band of Brothers

Game of Thrones

The Wire

The Sopranos

True Detective

House of Cards

Friends

Seinfeld

How I Met Your Mother

Freaks and Geeks

Fargo

Dexter

Its Always Sunny in Philadelphia

Black Mirror

Mad Men

The Walking Dead

The IT Crowd

Utopia

۲۴

Fringe

Person of Interest

سالی نیک را آرزومندم.

 
19 نظرات
 1. فرزین می گوید

  درود شما سریال house of cards رد از کجا تهیه کردن و با چه کیفیتی

 2. وحید می گوید

  با سلام. خوب بود و ممنون از زحمتتان به خاطر جمع آوری این مجموعه. فقط یک نکته به ذهنم رسید: به نظرم به جای معرفی گزینه های فراوان بهتر بود گزینه هایی که خودتان بهتر قبولشان داشتید را می گذاشتید. مثلا میشد از هر قسمت ۵ گزینه بهتر از همه را انتخاب کرد. البته این نظر من بود. نوروز شما و تمامی دوستان شاد و بهاری…

 3. saeed می گوید

  سلام ممنون بابت معرفی کتاب ها بد نیست در مورد کتاب جهان هولوگرافیک این مقاله رو درسایت گمانه بخوانید.
  http://www.gomaneh.com/3223/%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%88%D9%84%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D8%A7%D9%84%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D9%84/

  1. ابوذر می گوید

   جهان هولوگرافی، جهان هپروتی و هالوسالاریهنگامى که این کتاب در سال ۱۹۹۱ منتشر شد، همانند کودکى که سر زا مى‏ رود، بى‏ جان به دنیا آمد و هیچ‏گاه دیگر تجدید چاپ نشد. در آن موقع چند نقد در مورد آن منتشر شد که همگى نظرى منفى و بسیار انتقادى به توهمات موجود در کتاب داشتند. با خواندن مقدمه مترجم، خواننده در مى ‏یابد که سال‏ها بعد نویسنده‏ اى ایرانى آن را در سفر به امریکا «کشف» مى‏ کند و بسیار هیجان‏زده مى‏ شود. سپس مترجمى آن را مانند «یک داستان شیرین هیجان‏ انگیز» می یابد که به «سؤال‏ هاى بزرگ هستى ‏شناختى، یزدان‏ شناختى، و فلسفى ‏اش جور خاصى جواب روشن امروزى مى ‏داد». حیرتا! آیا فلسفه و منطق در سرزمین فارابى، رازى، بوعلى‏ سینا، و ملاصدرا که فرهنگش تأثیر جهانى داشته است، تا به این حدّ نازل سقوط کرده است که تحصیلکرده ‏ها و کتاب خوانده ‏هایش (نمى‏ گویم روشنفکرانش، چون روشنفکرى با تخیلات و توهمات مایکل تالبوت مانعهالجمع است) فرق بین مهملات و فلسفه را نمى ‏دانند؟

 4. Tesla می گوید

  ممنون البته کتاب ها و فیلم و سریال هایی که معرفی شده برای اکثریت بسیار آشنا هستن و من خودم غیر از مجله بوطیقا با عنوان جدیدی روبه رو نشدم. در مورد سریال ها جای better call saul که تا قسمت هفتم منتشر شده، silicon valley که فصل دومش به زودی منتشر میشه و سریال پرطرفدار the big bang theory خالی بود. سال خوبی داشته باشید!

 5. پیام می گوید

  ای ول، یعنی کلی حال کردم
  سال نو مباااااارک

 6. نوید می گوید

  سلام
  ممنون
  اما خیلی کلی و سر هم بندی شده بود.
  حداقل ۴_۵ مورد لیست میکردید
  و یا دسته بندی میشد بهتر بود

 7. یحیی می گوید

  از یوستین گوردر به نظر من ” راز فال ورق ” شاهکاره ولی نمیدونم چرا همه ” دنیای سوفی ” رو معرفی میکنند.
  فیلمهایی مثل Imation game برای کسانی که حنگ سرد رو دوست دارند و الن تورینگ رو بخاطر ماشین های تورینگ سر کلاس های رشته کامپیوتر میشناسند و The social network از دیوید فینچر باز برای علاقه مندان به کانپبوتر و برنامه نویسی.
  سریال Arrow که جدیدا فصل ۳ از این سریال کامل پخش شده برای دوستداران J.J.Abrams اگر سریال لاست رو دوست داشتید.
  و The Theory of everything که بعد از این فیلم باید کتاب های هوکینگ مثل ” تاریخچه زمان ” و ” جهان در پوست گردو ” رو هم ببینید.
  برای فلسفه دوستان بعد از ” دنیای سوفی ” ، ” لذات فلسفه ” ویل دورانت رو پیشنهاد میکنم و اگر به این نویسنده علاقمند شدید حتما ۵ جلدی ” تاریخ تمدن ” رو بخونید که البته نه در تعطیلات.

 8. محمد می گوید

  با سلام و پیشاپیش عیدتون مبارک
  با تشکر از بابت این لیست نسبتا کاملی که تهیه کردید با این توضیح که جای فیلمی مثل مرد پرنده ای خالی و در بخش سریال وایکینگها رو فراموش کرده اید شاید .
  من اینجا میخوام جسارت کوچکی کنم و به پست شما یک پیشنهاد دیگه اضافه کنم و ان هم استفاده از کلاسهای مجازی مثل وبیاد و درسنامه هست و پیشنهاد خاص من در بین تمام این کلاسها استفاده از کلاس ( تفکر انتقادی در زندگى روزمره ) در اموزشگاه مجازى درسنامه هستش . مجله ها و کتابهایی که معرفی کردید واقعا فوق العاده هستند و در این بین ( کافکا در کرانه ) یکی از بهترینهاست . راستی البوم موسیقی ( ناگفته ) حافظ ناظرى و ( مست و مستور ) همایون شجریان هم به تازگى منتشر شد که هر کدام از این دو میتونند انتخاب هاى خوبى براى شنیدنیهاى عید باشند. عیدی شاد و سالی پر بار رو براتون ارزومندم …

 9. ali می گوید

  عید آمد و عید آمد یاری که رمید آمد

  عیدانه فراوان شد تا باد چنین بادا

  سلام دکتر امیدوارم که سال خوبی پیش روی شما و بلاگستان پارسی باشه و همگی بتونیم برای رشد وب پارسی قدمی بر داریم .

 10. Zahra-HT می گوید

  برای خوندنِ پندراگن برای کسی که تازه میخواد شروع کنه، به اندازه ی یه تابستون وقت و حوصله نیازه. و البته پول ِ خوب هم!

 11. ali می گوید

  در بین فیلم و سریال های که معرفی می کنید به انیمیشن ها هم توجه کنید .

 12. نسیم می گوید

  سپاس از تلاش شما

  درباره بوطیقا و ترجمه‌های کم‌مایه‌اش از داستان‌های نشریه وزین نیویورکر، نگاه کنید به این نقد:
  http://goo.gl/BYlN6e

  درود

  1. مینا فتوحی می گوید

   خیلی ممنونم از معرفی کامل و سلیقه خوب یک پزشک.
   در مورد مجله نیویورکر فارسی در سایت بوطیقا به نظرم حمله های زیادی شده که به نظرم تا حدودی جهت دار و همراه با تخریب هست. من مجله رو تهیه کردم و اکثر داستانها رو خوندم. به نظرم برای شماره اول قابل قبول هست. مخصوصا داستان شهرزاد که معرفی شد.

 13. pendare می گوید

  ممنون
  سال نو رو تبریک عرض میکنم

 14. پوریا تشکری می گوید

  سلام
  پر انرژی باشین«به جای خسته نباشین»
  به شخصه حس کردم چیزهایی که معرفی کردین مواردی بود که با ۲تا جستجو توی گوکل هم میشد گیرآورد،و به تظرم خوب بود کارهایی که عالی هستن ولی کمتر شتاخته شده رو معرفی میکردین،مثلن در مورد فیلم ۲تا کار رو توصیه میکنم ببینین piano,ameli این دوتا فیلم فوق العاده هستن،اکر اینارو دیدین و دوست داشتین بگین تا فیلمها یا کتابهای دیگه رو هم بهتون معرفی کنم،امیدوار در نطلب بعدی که به همین سبک برای تابستون میزارین پیشنهادهای کمتر دیده شده و فوق العاده رو ارایه بدین.
  پر انرژی باشین

 15. محمد می گوید

  تو تعطیلات سال نو فقط تونستم۳ تا فصل ازbreaking bad رو ببینم. به هر حال دنبال سریالهای تو سبک breaking Bad هستم. فکر نکنم game of throne یا band of brothers بتونن باهاش رقابت کنن. نظرتون چیه؟؟؟/

 16. حامد می گوید

  حاجی من که هیچ کدوم رو نخوندم.به جای معرفی این همه کتاب چند تا از بهترین هاشو معرفی میکردی با کمی توضیح.مجله خیلی سطحش پایین بود. چک نویس وار نوشتی رفته.موفق باشید.

 17. مهرداد می گوید

  سلام
  جای پستهای سینا سلماسی خیلی وقته خالیه دکتر…
  از مطالب خوبتون هم بسیار ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.