تماشا کنید: چشم‌اندازی از عینک‌های AR که سامسونگ قصد دارد بسازد

این فیلم‌ها می‌توانند به واقعیت تبدیل شوند یا به فراموشی بروند

0

شاید پوشیدنی‌های AR و VR رقیب تازه‌ای پیدا کنند. سایت ۹to5Google گزارش داده کاربری به نام WalkingCat که عمدتا تصاویر، ویدئوها و اطلاعات محرمانه شرکت‌ها را لو می‌دهد؛ اخیرا دو ویدیو به اشتراک گذاشته است که ظاهرا چشم‌اندازی از  عینک واقعیت افزوده آینده سامسونگ را ترسیم می‌کنند.

عینک Glasses Lite که برای کاربران عادی و مصارف روزمره طراحی شده است؛ به آن‌ها اجازه می‌دهد بدون نیاز به یک صفحه‌نمایش تعاملی بزرگ، ویدئو تماشا کنند؛ چت‌های ویدیویی داشته باشند و سراغ سرگرمی‌های تصویری دیگری بروند. اگر دنبال یک عینکی فراتر از صفحه‌نمایش‌های مجازی هستید؛ می‌توانید با استفاده از ویژگی «sunglasses mode» از چشمان خود در برابر آفتاب محافظت کنید.

اما ویدئوی Next Wearable Computing پیش‌بینی می‌کند عینک AR چگونه می‌تواند به شما در کارهای تجاری کمک کند. شما می‌توانید یک دفتر واقعیت افزوده برای انجام کارهای خود داشته باشید. از حضور در یک کنفرانس و جلسه مجازی بگیرید تا تماس‌های هولوگرافی و کاوش در یک اتاق AR، انگار که همان‌جا هستید یا خلق طراحی‌های سه بعدی و شبیه‌سازی شده برای اشیای مختلف و بررسی کارکرد آن‌ها. این ویدئو نیز نشان‌دهنده یک عینک AR دیگر است.

اینکه کدام‌یک از این دو طرح مفهومی در عمل تجاری‌سازی می‌شوند و به واقعیت نزدیک شدند؛ هنوز مشخص نیست. عینک Glasses Lite نسبت به مفهوم Next Wearable Computing واقع‌بینانه‌تر است و به نظر می‌رسد بیشتر یک محصول اولیه برای پروژه واقعی باشد که سامسونگ دوست دارد انجام بدهد.

در حال حاضر، برخی از این چشم‌اندازها توسط محصولاتی مانند هولولنز مایکروسافت عملی شدند. مشکل یا تفاوت بزرگ اینجا است که آیا سامسونگ حاضر می‌شود یک هدست بزرگ و چندمنظوره را فدای یک عینک AR شیک و تمیز کند؟

واقعیت افزوده یکی از مرزهای بعدی فناوری است و شرکت‌های بزرگی مانند اپل و مایکروسافت، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی روی آن‌ها انجام دادند تا به چارچوب‌ها و زیرساخت‌های مناسب برسند. پس، نمی‌تواند سامسونگ را سرزنش کرد که چرا چندین سال است در این زمینه مشغول تحقیق و توسعه و آزمایش است و به یک محصول تجاری نرسیده است.

سامسونگ می‌خواهد برای زمانی که AR به جریان اصلی فناوری تبدیل شد؛ دست خالی نماند و نسبت به دیگر رقبا خیلی عقب‌مانده نباشد.

منبع انگجت
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.